Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Oslabená rezerva Motorletu na Zbraslavi vedení neudržela

Oslabená rezerva Motorletu na Zbraslavi vedení neudržela

Oslabená rezerva Motorletu na Zbraslavi vedení neudržela

13. listopadu 2017 14:13 » Nejstarší hráč v dresu Motorletu byl ročník 1994, nejstarší na straně domácích ročník 1966. Souboj generací nakonec vítěze nepoznal. Hosté dvakrát vedli, domácí dvakrát vyrovnali. Podruhé v čase, kdy Motorlet dohrával bez vyloučeného Ducha. V 72. minutě se domácí inspirovali pohádkou Tři veteráni. Míč k vyrovnávací brance putoval po ose Žižka - Šimoníček - Bláha. Tato trojice má dohromady 128 let, klobouk dolů!!!

Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře. Žižka převzal míč pár metrů za půlí, ale zpětnou přihrávkou místo spoluhráče našel rozeběhnutého Bužíka, ten míč posunul Měskovi, který si v zakončení věděl rady a poslal jej na zadní tyč do sítě - 0:1. To běžela teprve třetí minuta.

Za pět minut mohli domácí inkasovat podruhé. Po rohovém odcentroval Zítka a Zdychinec hlavou
z několika metrů domácí branku minul. Pak to z dálky zkoušel Měska, ale Zicha nepřekvapil.

A přišel nečekaný úder domácích. Po autovém vhazování z levé strany hosté míč odvrátili nedůrazně jen
na hranici vápna a Kudrna propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Domácí se z vyrovnání radovali jen do 27. minuty. V té Trkovský zpětnou přihrávku poslal přímo k nohám Měsky. Ten se sice dostal lehce ze střeleckého úhlu, ale zvolil geniální řešení. Lehkým dloubáčkem poslal míč přes Zicha za zadní tyč a hosté podruhé vedli.

V úvodu druhé půle nejdříve hlavičkoval vedle domácí Bláha a stejný osud měla na druhé straně i střela Zdichynce. Zlom v zápase přinesla 65. minuta. Hostující Duch vyvážel míč středem hřiště. Vyrazil na něj Vodička a při střetu oba hráči upadli. Zdánlivě běžný souboj ale... Vzápětí se Duch jen udiveně díval na druhou žlutou kartu a sudí Kučera jej poslal z placu.

Hosté po několika minutách mohli svůj náskok navýšit. Míč putoval po ose Měska - Tylšar - Bužík, ale střele posledně jmenovaného chyběla přesnost i razance a Zich si s ní poradil.

V 72. minutě domácí napsali již v úvodu zmíněnou pohádku Tři veteráni. Po rohovém kopu udržel míč míč před brankovou čarou Žižka (36), posunul jej zpět do hřiště Šimoníčkovi (51) a ten cizelérsky přesným centrem našel před brankou Bláhu (41), který hlavou poslal míč za záda Grégra a vyrovnal na 2:2.

Pár sekund po výkopu mohli hosté vézt potřetí. Rychlý protiútok zatáhl Bužík, uvolnil Kubištu, ale ten pálil přes vybíhajícího Zicha do břevna.

V samotném závěru měli domácí několik příležitostí zápas otočit. Tu největší Šimoníček, ale svou střelu poslal přes celou branku mimo.

Soupeři se tak rozešli s remízou, která znamená, že oba přezimují na sestupových příčkách.


Zbraslav - Motorlet B 2:2 (1:2)
Branky: 21. Kudrna, 72. Bláha - 3. a 27. Měska. ŽK: 28. Kudrna, 70. Janda, 89. Žižka, 90. Hájek - 13. Duch, 76. Tylšar, 79. Filip. ČK: 65. Duch (Motorlet B). Rozhodčí: Kučera - Laštovička, Maretta. Diváků: 80.
Zbraslav: Zich - Hájek, Vodička, Kudrna, Trkovský (34. Štengl, 66. Šimoníček) - Souček, Janda, Žižka, Nguyen (85. Mandlík) - Konečný, Bláha. Trenér: Martin Vnouček.
Motorlet B: Grégr - Eppert, Filip, Valín, Zítka - Tylšar - Kubišta, Zdichynec, Duch, Bužík - Měska. Trenér: Zdeněk Mikuš.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav): „V prvním poločase jsme udělali dvě obrovské hrubky a nahráli soupeři na dva góly. Jestli chceme dělat body, tak si takové chyby nemůžeme dovolit. Pak nás stojí strašně sil, abychom vyrovnali. Ke konci jsme tam měli několik šancí, kdy to lítalo kolem branky. Mohli jsme zápas i otočit, ale bohužel se nám to nepovedlo. Takže nakonec je asi dělba bodů spravedlivá.”
Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Bylo to bojovné utkání na těžkém terénu. My jsme v některých okamžicích měli hru zjednodušit a nekompilovat si to složitou rozehrávkou. Právě domácí to hráli jednoduše, nakopávali to
a chodili důrazně do soubojů. Mohli jsme nakonec i prohrát, takže bod z venku bereme. Nakonec možná bude hodně důležitý. Vyloučení bylo hodně přísné. Jestli tam nějaký kontakt byl, tak v důsledku pádu obou hráčů, žádný úmysl.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Jakub Janda.
Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Měska.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Bláha (Zbraslav).

Lubor Mírek

Fotogalerii z tohoto zápasu od Pavla Jiříka st. najdete ZDE.

Soutěže

Soutěže