Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Olympia Praha bude hrát třetí ligu jako Olympia Radotín

Olympia Praha bude hrát třetí ligu jako Olympia Radotín

Olympia Praha bude hrát třetí ligu jako Olympia Radotín

13. června 2018 13:10 » Léto plné změn čeká fotbalovou Olympii. V klubu, který funguje na mapě soutěží jednu sezonu, nezůstal kámen na kameni. Olympia se sice zachránila ve druhé nejvyšší soutěži, nakonec ale bude působit jen v ČFL, tedy třetí lize. Domácí prostředí měl tým na Strahově, ale od další sezony bude kopat v Radotíně, který také nahradí hlavní město v názvu klubu. „Žlutočerné barvy zůstávají,“ nachází alespoň jednu jistotu Angelos Goulis, řecký šéf Olympie.

Co se bude s určitostí měnit, to bude kádr. Druhá liga je profesionální soutěží, ČFL naopak nejvyšším patrem amatérského fotbalu, kde hráči chodí do zaměstnání a fotbalem si často jen nějaké finance přivydělají. „Už teď je mi jasné, že s polovinou hráčů nemohu do budoucna počítat, protože přestáváme být profesionálním klubem. Kluci zamíří za lepšími podmínkami a smlouvami," přiznal trenér Olympie Oldřich Pařízek. Ten zůstává ve i po propadu ve funkci kouče.

Navíc musí být připravený i na to, že řez hráčským kádrem může být ještě zásadnější. Odchod poloviny kádru je možná jen první vlnou. „Dost možná, že ze zbylé poloviny odejde ještě další půlka. Budu dávat dohromady nové mužstvo,“ je připravený na pořádný hráčský průvan v kabině.

Každopádně je alespoň jasno, jak to s budoucností Olympie bude. Po Praze běžela celá řada zaručených informací, jenže každá zněla trochu jinak, a tak bylo jasné, že to musí rozseknout až samotný klub. „Jednali jsme na několika frontách, nakonec jsme zvolili Radotín, kde jsme našli sportovní areál, který jsme potřebovali, stejně jako zázemí a mládežnické celky. Ty naše totiž samozřejmě zůstávají dál v Hradci Králové, kde jsme začínali,“ připomíná Goulis, že jeho klub se na fotbalové mapě Prahy obejvil teprve před rokem. „Důležité je, že jsme v Radotíně našli podporu pro naše plány. Startujeme nový projekt a prvním úkolem je stabilizace," dodává.

Na trenéra prý určitě nebude tlačit ve směru okamžitého návratu do FNL, byť do budoucna podobné ambice má. „Chceme mít kostru mužstva z našich vlastních hráčů a vedle nich juniory z dalších pražských ligových klubů, kteří se nevejdou na soupisku áčka. Dáme jim šanci hrát třetí ligu v Praze,“ tvrdí Pařízek s tím, že už se s některými oddíly na uvolnění hráčů už nyní jedná.

Zároveň kouč zdůraznil, že klub nemá směrem k hráčům, kteří za Olympii hráli, žádné dluhy a resty. „Všechny závazky a pohledávky, které měl klub k hráčům, jsou vyrovnány, nikomu nic nedlužíme," prohlásil kouč před startem nové éry klubu v Radotíně.

Šanci na posun do FNL tak nyní dostanou celky z České fotbalové ligy. Soutěž ještě neskončila, ale na tom, že druhý skončí pražský Loko Vltavín, se už nic měnit nemůže. Ten bude mít právo jako první. Šéf klubu Josef Neuberg se ale nechal slyšet, že je pro něj druhá liga téma ve chvíli, kdy „Lokáda“ ČFL vyhraje. Takže to s povýšením do druhé ligy zrovna moc nevypadá, zvláště, když pro variantu jít nahoru nejsou nakloněni všichni hráči klubu.

Další na řadě pak jsou Zápy. Ty se do druhé ligy nedostaly před pár lety, když klub podle řádů FAČR nesplnily podmínky pro start ve FNL, když neměly stadion a nedostaly povolení hrát v hlavním městě. Teď se proslýchá, že by druholigová varianta mohla klapnout ve chvíli, kdy by klub posunul po vzoru Olympie své sídlo do hlavního města. Pak by nejspíš nic nebránilo tomu, aby Zápy druhou nejvyšší soutěž hrály, mluví se o stadionu v Horních Počernicích. Takže by fanoušci v hlavním městě o druhou ligu nepřišli a hrály by ji v Praze dál dva celky. Tím druhým je Viktoria Žižkov.

René Machálek

Soutěže

Soutěže