Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  O záchranu jsem nikdy nehrál, nechci na tom nic měnit, říká Šafránek

O záchranu jsem nikdy nehrál, nechci na tom nic měnit, říká Šafránek

O záchranu jsem nikdy nehrál, nechci na tom nic měnit, říká Šafránek

14. září 2017 07:00 » Poslední sezóny měli fotbalisté Uhelných skladů jako ze žurnálu. Hráli mezi nejlepšími týmy v Pražská teplárenská přeboru a v létě dokonce klub pošilhával po startu v divizi. Z něj nakonec sešlo a teď se po pěti kolech Uhlíří koukají na soupeře v nejvyšší pražské soutěži z úplného dna. Zatím uhráli jediný bod. „Teď na Tempu to chceme zlomit,“ vyhlašuje zkušený ofenzivní záložník Vojtěch Šafránek.

Uhelné sklady vypadají jako vyměněné. Co se s vámi v létě stalo?
Já bych řekl, že nic. Vždyť my máme pořád stejný kádr, nikdo neodešel, hrajeme pořád to samé. Jen nám tam chybí to správné finále akcí. Buď poslední přihrávka, nebo pak nemáme štěstí při zakončení. Trefujeme břevna a tyče, jako proti Braníku. To jsme dali dvě břevna a jednu tyč. Šance byly i proti Dukle JM. Na druhou stranu nás dokážou soupeři potrestat a diváci, kteří vidí jen ten výsledek, se diví, co je s námi.

Může být současná situace i vyústěním toho, že jste nechytili start a nebyli na zápasy kompletní?
Myslím, že na tohle se nejde vymlouvat. Jasně, někdy sestava nebyla dobrá, nescházeli jsme se, i já jsem několikrát chyběl. Každý máme svoje zaměstnání a taky jsme byli ještě na dovolených. Musíme si přiznat, že začátek přeboru byl z naší strany výsledkově na nic. Nezvládli jsme to.

Co tomu ještě podle vás chybí?
Bude to možná vypadat zvláštně, ale já řeknu, že asi jen štěstí. Přijde mi totiž, že v některých zápasech hrajeme ještě lépe než v minulé sezoně. Takže potřebujeme jen trochu štěstí, abychom tam dotlačili nějaký gól a přišel dobrý výsledek.

Dost lidí s vámi počítalo opět na špičce tabulky. Jaké plány jste měli vy?
No, my jsme určitě chtěli potvrdit výsledky z minulé sezony a skončit do třetího místa. Já osobně si pořád říkám, že bych chtěl jednou v kariéře přebor vyhrát...

Po tom rozjezdu tedy máte tenhle cíl pořádně daleko, že?
Do konce přeboru je ještě pětadvacet kol, ale spíš to vypadá, že to v téhle sezoně nejspíš nedopadne. Ale na střed tabulky tohle mužstvo má, věřím, že se zvedneme.

Máte po pěti kolech jeden bod. Co na to říkáte?
Vypadá to strašně, co? Já věřím, že to co nejdříve zlomíme a půjdeme tabulkou nahoru. Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že budeme mít po pěti kolech jeden bod, tak bych mu pochopitelně nevěřil. Nedá se nic dělat. Musíme to vzít jako realitu a co nejdříve to změnit. Nálada v týmu pochopitelně není taková, jako když se vyhrává.

Dva vstřelené góly asi nejsou vizitkou, na níž jste pyšní...
Dva góly, to je hodně málo. A to nám vlastně ještě k jedné trefě pomohl gólman z Chabrů, takže jsme vlastně dali jen jeden gól. Samozřejmě nás to štve. Já sám jsem měl šance třeba proti Dukle Jižní Město, i proti Braníku tam něco bylo. Musíme to zlomit.

Jak tuhle situaci koušete?
Je pravda, že na tohle nejsem zvyklý. Během kariéry jsem takhle dole nikdy nehrál. Ale snažím se to nepřenášet mimo fotbal. Takže po zápase mám třeba deset minut špatnou náladu, ale pak je to pryč. Že bych po utkání něco říkal v kabině, na to já moc nejsem. Každý si uvědomujeme, že ten začátek sezony není dobrý.

Z přeboru budou v této sezoně padat čtyři týmy, nezačínáte si říkat, že vás čeká spíš boj o záchranu?
Trenér nám tuhle věc pořád připomíná. Mluví s námi o tom, jaká je situace, povzbuzuje nás. Určitě si k tomu před dalším zápasem zase něco řekneme. Víme, že může sestupovat v krajním případě až šest týmů. Ale já si nepřipouštím, že by to mohlo padnout na nás. Opravdu máme slušný tým a věřím, že se brzy zvedneme.

Věříte, že se Uhelné sklady vrátí na místa z minulých sezon?
Nechci v tuhle chvíli vyhlašovat, že se posuneme zase až někam nahoru. Ale věřím, že na střed tabulky by to být mohlo. Herně jsme na tom stejně jako dřív, jen musíme dávat góly.

Cítíte
, že se na vás chtějí soupeři vytáhnout poté, co v létě klub uvažoval o tom, že se posune do divize?
Takhle to neberu. Je pravda, že jsme si divizi chtěli zkusit. Ale bavili jsme se o skupině B, když to vypadalo na céčko, tak to klub pustil. Z mého pohledu by ten start v divizi byl dobrý hlavně pro mladé kluky, co divizi nikdy nehráli. Zkusili by si to. Ale určitě to teď nevnímám tak, že by proti nám měly týmy větší motivaci uspět.

Teď jedete na Tempo, které je nováčkem, ale je na něj slyšet jen chvála. Jak těžké to bude?
Bylo by dobré, abychom to konečně zlomili. Tempu se prý docela daří, ale vím to jen z doslechu, hrát jsem ho neviděl. Mají mladý tým, tak je možné, že si docela zaběháme. Ale toho se nemusíme bát, my máme naběháno. Už je na čase, abychom uhráli výsledek, který to všechno zlomí. Možná třeba i bod, abychom se odrazili.

Takže vezmete i remízu?
Já bych samozřejmě chtěl tři body, to je náš cíl v každém utkání. Myslel jsem to spíš obrazně kvůli situaci, v jaké jsme. Bod je pro nás málo, potřebujeme vyhrávat.

Takže nehrozí, že zalezete do obrany a vyválčíte bod do tabulky...
Tak tohle vážně nehrozí. My takhle hrát neumíme, i když to teď podle vstřelených gólů nevypadá, tak my hrajeme hodně dopředu. Věřím, že dáme nějaké góly a přijde i výsledkové zlepšení. O záchranu jsem nikdy nehrál a nechci na tom nic měnit.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže