Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Nuda v Braníku. Újezd si odvezl bod

Nuda v Braníku. Újezd si odvezl bod

Nuda v Braníku. Újezd si odvezl bod

16. dubna 2018 13:55 » Na branickém hřišti se v sobotu odpoledne hrál zápas, který určitě nepatřil k ozdobám dosavadního průběhu sezony Pražská teplárenská přeboru. Mírně favorizovaní domácí sice už od desáté minuty po trefě Nováka vedli, ale poté přestali hrát a díky velké bojovnosti a chuti alespoň po bodu se hostům podařilo po přestávce srovnat Hlubučkem na konečných 1:1.

Domácím patřil úvod zápasu a blízko ke skórování byli už po pěti minutách hry. Pekárek poslal přesnou přihrávku do pokutového území a u penaltového bodu našel volného Nováka. Tomu ale střela nesedla.

Z podobné situace se pak o pět minut později zrodil úvodní gól. Z levé strany sprintoval domácí hráč za míčem a na poslední chvíli jej napálil před bránu. Trefil ho ale tak dobře, že přeletěl gólmana a na zadní tyči se už hlavou před prázdnou brankou Novák nemýlil - 1:0.

Krátce poté domácí předvedli fair play gesto, když rozhodčí ve prospěch hostů odpískal standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti za údajnou ruku, ale sami braničtí hráči přiznali, že o ruku nešlo.
O chvíli později musel být ve střehu i branický gólman. Ze strany se na něj řítil Kodejl, ale jeho střelu vyrazil Kudláček na roh a po něm se opět Kodejl v těžké pozici neprosadil. Kvalita hry poté hodně upadla a na hřišti se hlavně bojovalo a nakopávaly se míče mezi oběma šestnáctkami.

Do poločasu si domácí vypracovali ještě jednu dobrou příležitost, ale po ose Camara - Šebák branku těsně minul Novák. Otěže zápasu ale pomalu do rukou přebírali hráči Újezdu a kdyby proměnili už v první půli například jeden ze dvou sólových úniků, mohl se zápas vyvíjet jinak.

Po změně stran začali vystrkovat růžky také hosté. Z Konejlovo střílené přihrávky se ještě Kodr hlavou neprosadil, ale o chvíli později už se skóre měnilo. Domácí brankář Kudláček nevyběhl dobře proti nakopnutému míči, Konejl ho přehodil a Hlubuček hlavou do prázdné branky vyrovnal - 1:1.

Domácí hráči byli po této situaci ještě více jako opaření a bojovní hosté se snažili vypracovávat si
další šance. Nešlo o žádné vyložené gólovky, ale obrana domácích musela být neustále v pozoru.
V 76. minutě to branický Camara zkoušel technicky přes hlavu a i když míč trefil dobře, střele chybělo více razance. Na druhé straně hosté rychle rozehráli standardku, do šestnáctky vběhl kapitán Kovář, vystřelil
a míč doskákal těsně vedle tyče do autu.

Jak postupoval čas, tak už se oba celky smiřovaly s nerozhodným výsledkem, který také nakonec po závěrečném hvizdu rozhodčího platil. Kdyby se dával bonusový bod za bojovnost a nasazení, patřil by jednoznačně hostům.


Braník - Újezd nad Lesy 1:1 (1:0)
Branky: 10. Novák - 51. Hlubuček. ŽK: 18. Camara, 37. Šebák, 52. Pechač, 52. Cvrček, 60. Kodytek,
87. Pekárek - 8. Hlubuček, 21. Dratva, 61. Kodr. Rozhodčí: Jeřábek - Tomšů, Hlaváč. Diváků: 100.
Braník: Kudláček - Kodytek, Neveršil, Vybíral, Pechač - Novák, Trávník, Šebák (83. Silovský), Pekárek - Cvrček (70. Mráz), Camara. Trenér: Martin Vališ.
Újezd: Pecho - Moudrý, Červenka, Kodr, Ferstl - Hlubček, Dratva, Kovář, Bednář (88. Foltman) - Konejl, Kohout (80. Novotný). Trenér: Josef Šimek.

Hlasy trenérů
Martin Vališ (Braník): „Nekoukatelný fotbal, z naší strany hodně špatná hra. Soupeř byl bojovný a nechal
na hřišti vše. Zaslouženě si odvezl bod."
Josef Šimek (Újezd): „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že uděláme bod, tak bych to bral jako dobrý výsledek. Ale po zápase, když jsme v prvním poločase šli dvakrát sami na branku, je to pro nás spíše ztráta dvou bodů, i když samozřejmě respektujeme sílu Braníku. Dodalo nám to ovšem sebevědomí a jistotu,
že od týmů z horních pater tabulky můžeme vozit body. Výsledkově jsme zklamaní, po fotbalové stránce spokojení. Je to pro nás velký impuls do dalších zápasů.”

Nejlepší hráč Braníku: Mohamed Camara.
Nejlepší hráč Újezdu: Jan Červenka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Konejl (Újezd).

Michal Káva

Soutěže

Soutěže