Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Nepříjemné překvapení pro Zličín: sestupuje z přeboru

Nepříjemné překvapení pro Zličín: sestupuje z přeboru

Nepříjemné překvapení pro Zličín: sestupuje z přeboru

27. června 2017 07:00 » Rána, kterou nikdo nečekal. Před pár týdny slavil fotbalový Zličín záchranu v Pražská teplárenská přeboru, jenže po losovacím aktivu soutěží pro Čechy přišel šok: z přeboru se nikdo neposunul do divize a to značí jediné – Zličín nakonec ze čtrnácté příčky padá do I. A třídy. Zhasla totiž i teoretická šance, že by se Přední Kopanina mohla udržet v divizi. "Mysleli jsme, že budeme v klidu," říká trenér Martin Hořejší.

Vůbec jste nečekali, do jakých problémů se můžete dostat?
To tedy vážně ne. Mluvilo se o tom, že z přeboru půjde nahoru Dukla Jižní Město, na poslední chvíli se k tomu přidaly Uhelné sklady. Tak jsme si říkali, že jeden z nich přece nahoru půjde.

Ale to se nestalo. Hlídali jste, v jaké fázi je rozhodování obou klubů směrem k postupu?
Je pravda, že když jsme zaznamenali, že Uhelné sklady chtějí být ve skupině B a na aktivu je zařadili do céčka, tak začala nervozita. Už to nevypadalo dobře. Ve středu jsme měli v klubu sezení, kde jsme se bavili o obou variantách. Tam padlo i to, že nakonec můžeme skončit i v A třídě.

A to se také stalo. 
Měl jste zprávy, jak se aktiv vyvíjí?
Zástupce klubu pan Muller přímo na aktivu byl, takže jsem od něj všechno hned věděl, že to nevypadá dobře. Musím říct, že mi to zkazilo sobotu a určitě nejen mně. Pan Muller tím na Zličíně žije, dělá pro klub maximum a toho ta zpráva musela zasáhnout úplně nejvíc.

Tyhle starosti jste ale vůbec nemuseli mít, kdyby tým skončil třináctý. Dá se říct, že jste si zavařili na Zličíně sami?
Podzim pro nás nedopadl růžově, to víme všichni. Tak jsme přivedli pár hráčů a na startu jara jsme za tři kola udělali pět bodů. Vypadalo to dobře, jenže se nám zranil klíčový útočník Ivan Merta a každým zápasem marodka narůstala, takže nakonec jsme dohrávali bez jedenácti hráčů. Brali jsme do sestavy dorostence a prostě to bylo znát.

To může někomu znít jako výmluva, nemyslíte?
Ale já se nezříkám toho, že je hlavní chyba na naší straně a najdu hodně zbytečných ztrát v zápasech, které jsme měli zvládnout lépe. A to i v sestavě, v jaké jsme hráli. Naproti tomu, třeba proti Motorletu B, který přebor vyhrál, jsme podali dobrý výkon. Ale ty důležité zápasy, kdy jsme měli bodovat, jsme nezvládli. Napadá mě třeba zápas s ČAFC, kde nám domácí dali ze tří střel tři góly, my jsme měli zakončení daleko víc. Nebo utkání s béčkem Admiry, kde jsme také měli na lepší výsledek. Jenže jsme nedávali šance. Tady byla nejvíc vidět absence Ivana Merty, chodili jsme sami na branku a nebyly z toho góly. Ivan by ty šance, jaké jsme měli, proměnil. A bylo by to jiné.

Už spřádáte plány na návrat do přeboru?
Teď je na nás všech, abychom si dokázali srovnat v hlavě, co se stalo a jít rychle nahoru. Máme už nějaká avíza, že některým klukům se A třída moc hrát nechce. Uvidíme, jak to dopadne a jak reálná bude šance, že bychom se hned do přeboru vrátili. Je jen na nás všech, abychom to dokázali. Ukáže se srdce, jaký vztah mají hráči ke zličínskému klubu.

Kdo chce odejít?
Jeden hráč nám to řekl už ve středu. Myslím, že když vedení klubu tady klukům něco slíbilo, tak to dodrželo. Ale je jiná doba, uvidíme, jak se kluci zachovají.

Musíte počítat i s variantou, že odchodů bude více, že?
Uvidíme. V říjnu, v listopadu se uvedou do provozu nové kabiny a zázemí. Pád do I. A třídy je realitou. Pokud by odešlo víc hráčů, tak bychom se museli porozhlédnout po posilách. Jasně, že hráči spíš slyší na přebor, ale pak bychom museli jít jinou cestou - nabídnout šanci hráčům, co třeba teď vynikají v B třídě. Ale tohle všechno je otevřené, ještě v tomhle směru není nic jistého. Samozřejmě to člověk má v hlavě, myslí už na přípravu, kdy začneme, kolik nás bude, kolikrát v týdnu budeme trénovat. Určitě uděláme maximum, abychom byli dobře připravení.Očima zličínského sekretáře Marka Mullera
„Už před aktivem jsem vše konzultoval s trenérem Hlavicou z Uhelných skladů a věděl jsem, jaká je situace. Jsme smutní, jak to dopadlo. K fotbalu patří soutěživost, postupy a sestupy. Chybu ale za to, co se stalo, hledáme u sebe. Já si to beru hodně osobně. Jaro se nám tedy vůbec nepovedlo. Je to průšvih. K tomu, jak jsme dopadli, nemělo vůbec dojít. Přivedli jsme nějaké hráče a čekali, že to bude lepší. Je jasné, že nějakou chvíli trvá, než si to všechno sedne. Tady se nám navíc rozrůstala marodka. Místo toho, aby se zmenšovala, tak nám jeden čas scházelo deset i jedenáct hráčů. To je děsné číslo a kdyby nebylo dorostu, tak jsme to snad ani neodehráli. Když tam jsou dorostenci jeden, dva, tak to ještě jde, ale když jich tam máte šest... Přesto jsme bodů měli získat víc, hodně mě mrzí třeba zápasy s ČAFC a béčkem Admiry. Nezbývá nám, než se smířit se situací, jaká je a začít tvrdě pracovat na tom, aby další sezona byla v našem podání lepší. Je ale jasné, že cesta za návratem bude složitá. Postoupit je vždycky těžké. Chtěl bych poděkovat Městské části, která nám v poslední době finančně hodně pomohla, když jsme byli ve složité situaci a řešili situaci ohledně zázemí.“

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže