Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Neligové výběry Prahy U10 a U11 se utkaly na Xaverově

Neligové výběry Prahy U10 a U11 se utkaly na Xaverově

Neligové výběry Prahy U10 a U11 se utkaly na Xaverově

13. listopadu 2017 21:00 » Pražský fotbalový svaz uspořádal na umělé trávě v areálu SC Xaverov dva turnaje pro neligové výběry hráčů Prahy v kategoriích U10 a U11. Hlavní myšlenkou této akce je motivovat a přitáhnout mladé hráče k fotbalu. Ať už tím, že mají možnost poprvé v životě navléct reprezentační dres, nebo poměřit síly s nejlepšími hráči ve své věkové kategorii. Turnaj slouží také pro trenéry kategorie U12, kteří si zde mohou vybírat hráče do výběru, se nímž již hrají kvalifikaci na republikové finále.

V každé kategorii byly vytvořeny čtyři týmy, které se spolu utkaly turnajovým způsobem 2x15 minut. Na výběru hráčů do jednotlivých mužstev se podíleli tři trenéři, kteří komunikovali s trenéry mateřských klubů jednotlivých fotbalistů - ti jim doporučovali své nejlepší hráče. Z jednoho klubu mohli být nominováni maximálně tři reprezentanti.

V kategorii U10 byli vybráni hráči z 38 klubů, v kategorii U11 z 36. V každé kategorii se turnaje zúčastnilo 64 fotbalistů. Mladé naděje si kromě sportovních zážitků odnesly i pamětní medaile, které jim předávali patroni obou turnajů: hráči FK Dukla Praha - Robert Kovaľ, David Douděra, Ivan Ostojic a Matúš Hruška. Další kolo turnajů se bude konat na jaře 2018.

Fotogalerie kategorie U10 na FB PFS zde: http://bit.ly/2zV8ItK

Fotogalerie kategorie U11 na FB PFS zde: http://bit.ly/2yAKBfJ

Luboš Zákostelský, grassroots trenér mládeže PFS

Soutěže

Soutěže