Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Nejlepším pražským střelcem je Kotlík a brankářem Víšek

Nejlepším pražským střelcem je Kotlík a brankářem Víšek

Nejlepším pražským střelcem je Kotlík a brankářem Víšek

23. června 2017 13:00 » Až pomocné kritérium o menším počtu odehraných zápasů rozhodlo o tom, že nejlepším pražským střelcem v sezoně 2016/17 je 23letý Ondřej Kotlík z Dukly Jižní Město a nejlepším brankářem 38letý Petr Víšek z Admiry.

Před posledním dějstvím mistrovských soutěží se přitom už zdálo být téměř jisté prvenství Jiřího Sodomy z Motorletu. Vedl o čtyři góly, jenomže v sobotu dopoledne Dukla Jižní Město v derniéře přeboru vyhrála 7:2 na hřišti sestupujících Cholupic, a její kanonýr se na tom podílel pěti trefami! Tím se vyšvihl do čela s celkově 34 trefami a hlavně náskokem jednoho gólu na Sodomu. Ten pak nastoupil k odpolednímu diviznímu zápasu v Mariánských Lázních, skóroval jednou, ale to mu nestačilo.

Motorlet navíc neuhájil své vedení 1:0, přišel o něj v 90. minutě, kdy domácí vyrovnali 1:1 a na penalty pak vyhráli 9:8. Pražané přišli ve svém posledním utkání o všechno, především o post nejlepšího mužstva na druhých místech v českých divizích a tudíž o nejvýhodnější pozici pro případný postup mimo pořadí do ČFL, pokud by se někdo ze třetí nejvyšší soutěže odhlásil. Tuto výsadu získal Polaban Nymburk.

Zatímco Kotlík nastřílel všechny své branky „normálně“ v přeboru, Sodoma dospěl k metě 34 gólů několikačetným způsobem. Osmadvacetkrát se trefil v zápasech divize A, další jeden zásah si zde připsal díky proměnění rozhodující penalty v rozstřelu, což se také počítá. Čtyřikrát potom skóroval v zápasech Mol Cupu a jednou i za B-tým Motorletu v přeboru.

Sodoma vedl soutěž pražských střelců od začátku sezony, až v jejím posledním dni o prvenství přišel. Nejen to, o individuální triumf přišel ve zmíněné 90. minutě mariánskolázeňského střetnutí i 40letý gólman Jinonických Tomáš Foferka. S dvanáctou vychytanou nulou, od níž ho dělilo jen několik málo vteřin, by byl díky nižšímu počtu odchytaných utkání vítězem pražské soutěže, ale nakonec zůstal na jedenácti čistých kontech. Na metu dvanácti se naopak dotáhl Jan Stareček z Aritmy, ten má ale naopak víc odchytaných zápasů než gólman Admiry.

Petr Víšek vyhrál tuto soutěž přesně po deseti letech. V sezoně 2006/07, také v divizi, vychytal 17x čisté konto, tehdy to ale bylo ještě v dresu Vyšehradu.

Pražský střelec (počet gólů):
34 – Kotlík (Dukla JM), Sodoma (Motorlet, z toho 4 v Mol Cupu a 1 za B-tým v přeboru)
23 – Mašlej (ČAFC)
21 – Micka (ČAFC)
20 – Měska (Motorlet, z toho 14 za B-tým v přeboru)
19 – P. Junek (Třeboradice), J. Pospíšil (Královice)
18 – A. Mustedanagić (Újezd nad Lesy)
17 – Steinocher (Uhelné sklady)
16 – Nádeníček (Admira, z toho 3 v Mol Cupu), D. Blažek (Ďáblice)
15 – Lafata (Sparta), Škoda (Slavia), Mešanović (Slavia, z toho 3 v Mol Cupu), Mošna (Admira, 2 v Mol Cupu), Petr Janda I. (Třeboradice), D. Urban (Přední Kopanina)
14 – T. Kadlec (Třeboradice), Šafránek (Uhelné sklady, z toho 1 v Mol Cupu)
13 – Mashike (Loko Vltavín), Š. Hájek (Motorlet, 12 za B-tým v přeboru), M. Cvrček (Braník)
12 – Zdichynec (Motorlet, z toho 3 v Mol Cupu a 5 za B-tým v přeboru), Randa (Královice)
11 – Engelmann (Viktoria Žižkov), Šípek (Loko Vltavín, 2 v Mol Cupu), Snop (Újezd nad Lesy), Šimr (Union Vršovice), Zilvar (Uhelné sklady), Žižka (Zbraslav), Zmeškal (na podzim 4 za Uhelné sklady, na jaře 7 za Ďáblice), Brabenec (Dukla jun.)
10 – Pulkrab (Sparta, z toho 2 v Mol Cupu a 4 za juniorku), Dočekal (Viktoria Žižkov), V. Klán (na podzim 3 za Viktorii Žižkov, z toho 2 v Mol Cupu, na jaře 7 za Uhelné sklady), Strnad (Vyšehrad), Hrdina (Meteor), Grznár, P. Janda II. (oba Třeboradice), Trávník (Bra-ník), Císařovský, Konaté, Surmaj (všichni Sparta jun.)
9 – Juliš (Sparta, z toho 1 v Mol Cupu a 5 za juniorku), Edmond (Dukla, 1 v Mol Cupu a 7 za juniorku), Smolák (Vyšehrad), Hodas (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Jak. Hájek (Motorlet, 1 v Mol Cupu), Michálek (Admira, 1 za B-tým v přeboru), Zolotuchin (Admira, 5 za B-tým v přeboru), Čácha (Motorlet, 6 za B-tým v přeboru), Bičaník (Dukla JM), M. Bláha (Horní Měcholupy), Šahini (Dukla jun.)
8 – Holenda (na podzim 2 za Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu, na jaře 6 za Duklu), Olayinka (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Prokeš (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Volešák (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu), Š. Zahálka (Admira), Čihák (Přední Kopanina, 3 v Mol Cupu), Laušman (Motorlet, 7 za B-tým v přeboru), Farkaš, P. Toman (oba Dukla JM), Formáček (Královice), Jedlička (Třeboradice), Merta (Zličín), Panýrek (Admira B), Pechar (Braník), H. Svoboda (Horní Měcholupy), S. Sýkora (Zbraslav), L. Vopat (Dukla jun.)
7 – Zmrhal (Slavia), Podzimek (Loko Vltavín), Belán, Stolfa (oba Uhelné sklady), Dafčík (Ďáblice), Kolínský (na podzim 2 za Třeboradice, na jaře 5 za Horní Měcholupy), Douděra, Vlček (oba Dukla jun.)
6 – Ngadjui (Slavia), Šural (Sparta), Berger (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu a 3 za juniorku), Heřman (Vyšehrad), Fíček, Minárčik (oba Meteor), Vašut (Přední Kopanina), Bogár (Aritma, 1 v Mol Cupu), Podzemský (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), Horáček, Tylšar (oba Královice), Pařík, Vidlička (oba Dukla JM), D. Slabý, D. Šindelář (oba Admira B), Hančl (Háje JM), R. Klouček (Motorlet B), Šmejkal (Cholupice), Blecha (Bohemians 1905 jun.)
5 – Barák, Frydrych (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), Mingazov (Slavia, 2 v Mol Cupu), D. Mašek (Bohemians 1905, 2 v Mol Cupu), Jeslínek (Bohemians 1905, 2 v Mol Cupu a 3 za juniorku), Néstor Albiach (Dukla), Pozníček (Loko Vltavín), Paťha (Admira), Jackl (Admira, 1 v Mol Cupu a 2 za B-tým v přeboru), Hochman (Admira, 4 za B-tým v přeboru), Rybka (Aritma), Daňhel (Meteor, 1 v Mol Cupu), Pyšek (Motorlet, 1 v Mol Cupu), Beneš, M. Šalanda (oba Braník), Bous, Žák (oba Zličín), Jerhot, Štefan (oba Admira B), Kristen, Markuzi (oba Dukla JM), Davídek (Ďáblice), Duka (Horní Měcholupy), Král (Zbraslav), Nagy (ČAFC), Soucha (Háje JM), Jan Špaček II. (Sparta jun.), L. Veselý (Slavia jun.)
4 – Dočkal (Sparta), A. Čermák (Sparta, z toho 3 za juniorku), Van Buren (Slavia, 2 v Mol Cupu a 2 za juniorku), M. Pavlata (Viktoria Žižkov), Telnar (na podzim 1 za juniorku Slavie, na jaře 3 za Viktorii Žižkov), Abena, Macháč (oba Loko Vltavín), Kostorek (Vyšehrad), Ambrus, Macek, Turák (všichni Aritma), D. Dvořák, Frantl (oba Meteor), Stibora (Meteor, 1 v Mol Cupu), Kurek (Admira), Majer (Admira, 2 v Mol Cupu), Rajnoch (Motorlet), Lukič (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), T. Bláha (Přední Kopanina), Červenka, D. Hruška (oba Třeboradice), Dombi, F. Janoušek (oba Cholupice), Gračko, Hynek (oba Horní Měcholupy), Ondrůšek, Vachoušek (oba Admira B), Jan Špaček I., Tomaides (oba Union Vršovice), Fiala (Ďáblice), Hrazdíra (Uhelné sklady), Kodytek (Braník), Jan Novák (Háje JM), Solař (Dukla JM), A. Fotr, Křapka, Mitrovič, Vacík (všichni Bohemians 1905 jun.), Brejcha, D. Kozel (oba Dukla jun.), Ch. Frýdek (Sparta jun.)
3 – M. Kadlec, V. Kadlec, Karavaev (všichni Sparta), Milošević, Považanec (oba Dukla, oba 1 v Mol Cupu), Marek Hanousek (Dukla, 2 v Mol Cupu), Juroška (Dukla, 2 za juniorku), Z. Mustedanagić (na podzim 2 za juniorku Sparty, na jaře 1 za Duklu), Hušbauer (Slavia), Tecl, Van Kessel (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), Železník (Slavia, 1 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Mikuš (Bohemians 1905, 2 v Mol Cupu a 1 za juniorku), Kuchta (Bohemians 1905, 1 v Mol Cupu a 2 za juniorku), Podrazký, Z. Volek (Viktoria Žižkov), Trýzna (Viktoria Žižkov, 2 v Mol Cupu), Růžička, Schindler, Valíček, Vokoun (všichni Loko Vltavín), Maione (1 za Loko Vltavín v ČFL, 1 za Aritmu v divizi a 1 za Zličín v přeboru), Komjatý, Matysík (oba Vyše-hrad), Madej (Vyšehrad, 1 v Mol Cupu), Holeček, Vaněk (oba Meteor), L. Kučera (Motorlet), Karbulka (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), Šmidrkal (Admira, 1 v Mol Cupu), Fitzel, Jerie, Lukáš, Nováček, Snopek (všichni ČAFC), Cikhart, Daníček, Fišer, Příhoda (všichni Újezd nad Lesy), Burýšek, Kundelásek, D. Novotný (všichni Motorlet B), Doležel, Vejr (oba Horní Měcholupy), Humpl, Lakatoš (oba Union Vršovice), Inneman, J. Janoušek (oba Dukla JM), Lupínek, M. Zahálka (oba Zličín), Bartůněk (Uhelné sklady), Mácha (Braník), Nezbeda (Háje JM), O. Sedláček (Zbraslav), Stejskal (Admira B), Z. Špaček (Cholupice), Dao, Ma-toušek, Palečko, Penc, Zahustel (všichni Sparta jun.), Frizoni, Santos Silva (oba Bohemians 1905 jun.), Manzia, D. Šimek (oba Dukla jun.), O. Kocourek (Slavia jun.)
2 – M. Hašek, Havel, Kabajev, Krch, Marković, Šmíd (všichni Bohemians 1905), Kušnír, Preisler, Štetina (všichni Dukla), Bílovský (Dukla, z toho 1 za juniorku), Kovaľ (Dukla, 1 v Mol Cupu a 1 za juniorku), J. Sýkora (Slavia), Bořil, Mihalík (oba Slavia, oba 1 v Mol Cupu), M. Frýdek (Sparta), Gebert, P. Hašek, Jelínek, Urbanec (všichni Viktoria Žižkov), Doležal, Hendrych, Kvída, Macej, Nosek, Pilík (všichni Vyšehrad), Macháček, Pejša (oba Loko Vltavín), Hrabák, J. Junek, Troníček, T. Volek (všichni Aritma), Turbák (Aritma, 1 v Mol Cupu), Hemzáček, Pešír (oba Přední Kopanina), Průša (Přední Kopanina, 1 v Mol Cupu), Ezeala, Janků (oba Meteor), Koukal (Motorlet), J. Ptáček (Motorlet, 1 v Mol Cupu), J. Šimek (Admira, 1 v Mol Cupu), Bera, Jandzik, Neveršil, Szatmari, M. Škoda starší (všichni Cho-lupice), J. Kaštil, Konečný, Pyszny, R. Souček, Trkovský (všichni Zbraslav), Ceccarelli, J. Kučera, Světlík, Vybíral (všichni Braník), Kaiser, Luksch, Špulka, Zukal (všichni Union Vr-šovice), Eppert, Jonáš, Stříbrský (všichni Motorlet B), Faitl, Grábner (oba Třeboradice), D. Hájek, Klír (oba Horní Měcholupy), Hořický, Krejča (oba Královice), Chvátal, T. Kaliba (oba ČAFC), V. Jiroušek, R. Kudláček (oba Ďáblice), Jos. Mareš, Švorčík (oba Uhelné skla-dy), Martin Minařík II., Valoušek (oba Zličín), Chumlen (Újezd nad Lesy), R. Jiroušek (Háje JM), T. Pavlata (Admira B), Rabenseifer (Dukla JM), Badocha, Marcel Čermák, Broukal, M. Kodr, Lauricella, Vávra, Žežulka (všichni Slavia jun.), Artemuk, Horizrál, Kostka, P. Rothe (Bohemians 1905 jun.), Cabadaj, Havelka, Rajmon (všichni Sparta jun.), Brandner, Lauko (oba Dukla jun.)
1 – Beaugel, Bezpalec, Čajić, Koreš, Podaný, Smejkal (všichni Dukla), Čížek, Dostál, Jirásek (všichni Bohemians 1905), Bílek, Deli (oba Slavia), Ščuk (Slavia, gól v Mol Cupu), Holzer, Mazuch (oba Sparta), Hurka, Pimpara, Sixta, Švejdík (všichni Viktoria Žižkov), Drobílek, P. Ježdík, D. Matějka, Prosek (všichni Vyšehrad), O. Janda (Loko Vltavín), Gajecký, Jan Kozel, Pivrnec, Podobský, Stareček (všichni Aritma), Fric, Horák, Komínek, Vosický (všichni Ad-mira), Martinic (Admira, gól v Mol Cupu), M. Brabec, M. Pospíšil, Shejbal, Šíma, Vik (všichni Přední Kopanina), Flaks, P. Fárka (oba Přední Kopanina, oba gól v Mol Cupu), Běhounek, Hanek, Horváth, Leitner (všichni Meteor), Palko (Motorlet), Gröbl, Horálek, Jíra, Karabin, Konečný, Maxmilián, Müller, J. Šindelář, M. Šindelář, Vagner (všichni Zličín), Martin Čermák, Douda, Hertl, Honka, Jemelík, Marunčiak, Srba (všichni Cholupice), Bartoněk, Fišer, S. Kodr, P. Kovář, Moudrý, Valenta (všichni Újezd nad Lesy), Hejna, L. Horváth, Jankulár, Nebeský, Plechatý, Průša, Pokorný (všichni Ďáblice), Bártek, Krivosheev, Martin Minařík I., Povejšil, Rusanov(všichni Union Vršovice), Beníšek, Emoshkin, D. Němec, Štefan (všichni Admira B), Borek, Dejmek, Slajchrt, Žitný (všichni Horní Měcholupy), Dejl, Filip, F. Mašek, Schejbal (všichni Motorlet B), Dratva, Grešnjakov, Lojda, Vlasák (všichni Háje JM), Camara, Habětín, L. Novák (všichni Braník), Mandlík, Šafář, Štengl (všichni Zbraslav), Pivoňka, Sainer, Studnička (všichni Uhelné sklady), M. Čáp, T. Pechač, Votava (všichni Třeboradice), Lafek, Pelc, J. Slabý (všichni Dukla JM), Čížkovský, Ulrich (oba ČAFC), Duchek, Šumský (oba Královice), Alvir, Antwi, Barák, Gilian, Jakab, Musa, Mysliveček, Schulz, Souček (všichni Slavia jun.), Brak, Dordevič, Mohammed Hadi, Nitrianský, Švec, Vaníček (všichni Bohemians 1905 jun.), Čmelík, Eichler, Moravec, M. Nešpor (všichni Sparta jun.), Dancák, Gábor, Stýblo (všichni Dukla jun.).

Nejlepší jarní střelci
24 – Kotlík (Dukla JM)
17 – Sodoma (Motorlet)
15 – Junek (Třeboradice)
13 – Mashike (Loko Vltavín)
12 – Urban (Přední Kopanina)

Pražský brankář (vychytané nuly):
12 – Víšek (Admira, z toho 1 v Mol Cupu), Stareček (Aritma)
11 – Koubek (Sparta), Pavlenka (Slavia), Foferka (Motorlet)
8 – Bartalský (Třeboradice), J. Kudláček (Braník)
7 – Rada (Dukla, z toho 1 v Mol Cupu), Pávek (Loko Vltavín, 1 v Mol Cupu), Grégr (Motorlet B), Maha (Union Vršovice)
6 – Hrubeš (Viktoria Žižkov, z toho 1 v Mol Cupu), Činovec (Zbraslav)
5 – Žulevič (Admira, z toho 3 za B-tým v přeboru), Blahovec (Zličín), Drahorád (ČAFC), Jeřábek (Královice), Malík (Motorlet B), Řemínek (Horní Měcholupy), Tlustý (Háje JM)
4 – Budinský (Bohemians 1905), Fryšták (Bohemians 1905, z toho 1 v Mol Cupu), Michňa (Meteor), Blažek (Újezd nad Lesy), Štěpánek (Dukla JM), Otáhal, Řehák (oba Slavia jun.), Dařina (Bohemians 1905 jun.)
3 – Berkovec (na podzim 2 za Slavii, z toho 1 v Mol Cupu, na jaře 1 za Bohemians 1905), Winter (Vyšehrad), Bojčuk (Meteor), Švarc (Přední Kopanina), Pacovský (Motorlet, 2 za B-tým v přeboru), Čáp (Horní Měcholupy), Horejš (Třeboradice), A. Kučera (Uh. sklady), Budinský, Čtvrtečka (oba Sparta jun.)
2 – Bičík (Sparta), Hruška (Dukla, z toho 1 za juniorku), Kudrna (Dukla JM), Pompa (Královice), M. Svoboda (ČAFC), Czehowsky (Dukla jun.)
1 – Hroššo, M. Hruška (oba Dukla), Soukup (Viktoria Žižkov), Kočí (Vyšehrad), Roušal (Loko Vltavín), Antl, Bartoš, Vančát (všichni Cholupice), Hybeš, Jakimeczko, Zima (všichni Admira B), Hlubuček, Lukeš (oba Újezd nad Lesy), Chmelíček (Třeboradice), Bártl (Motorlet B), Havelka (Union Vršovice), Chrobok (Ďáblice), Došek, Šrámek (oba Bohemians 1905 jun.), Štěch, Vorel (oba Sparta jun.), Lisa (Slavia jun.).

Nejlepší jarní brankáři
7 – Stareček (Aritma), Víšek (Admira)
6 – Kudláček (Braník)
5 – Pavlenka (Slavia), Foferka (Motorlet), Malík (Motorlet B), Řemínek (Horní Měcholupy)


Nejlepší pražský střelec (historie soutěže)
2006/07 Jan Fíček (Meteor VIII) 31 gólů
2007/08 Bohuslav Strnadel (Přední Kopanina) 31 gólů
2008/09 Bohuslav Strnadel (Přední Kopanina) 27 gólů
2009/10 Miroslav Novák (Zličín) 27 gólů
2010/11 Jan Fíček (Meteor VIII) 29 gólů
2011/12 Jan Fíček (Meteor VIII) 37 gólů
2012/13 Tomáš Kavka (Vyšehrad) 25 gólů
2013/14 Jakub Pospíšil (Královice) 25 gólů
2014/15 Zdeněk Zmeškal (Uhelné sklady) 41 gólů
2015/16 Petr Junek (Třeboradice) 27 gólů
2016/17 Ondřej Kotlík (Dukla JM) a Jiří Sodoma (Motorlet) oba 34 branek

Nejlepší pražský brankář (historie soutěže)
2006/07 Petr Víšek (Vyšehrad) 17 vychytaných nul
2007/08 Jaroslav Tesař (Loko Vltavín) a Vít Caudr (Meteor VIII) oba 18 vychytaných nul
2008/09 Radek Sňozík (Bohemians 1905) 16 vychytaných nul
2009/10 Jaromír Blažek (Sparta) 14 vychytaných nul
2010/11 Filip Rada (Dukla) 16 vychytaných nul
2011/12 Václav Winter (FK Bohemians Praha) 13 vychytaných nul
2012/13 Jan Kohlbeck (Meteor VIII) 17 vychytaných nul
2013/14 Tomáš Vaclík (Sparta) 15 vychytaných nul
2014/15 Tomáš Holý (Viktoria Žižkov) 14 vychytaných nul
2015/16 Jiří Švarc (Přední Kopanina) 13 vychytaných nul
2016/17 Petr Víšek (Admira) a Jan Stareček (Aritma) oba 12 vychytaných nul

Denis Postler

Soutěže

Soutěže