Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Na testech ve druhé lize neuspěl, náladu Novotnému spravil hattrick proti Tempu

Na testech ve druhé lize neuspěl, náladu Novotnému spravil hattrick proti Tempu

11. února 2015 07:00 » Fotbalisté divizního Motorletu spráskali v přípravě přeborové Tempo, když nad ním zvítězili 10:1. Zápas byl specifický: tým z Jinonic nasadil do každého poločasu jiný výběr. První parta v čele s útočníkem Pavlem Novotným nastřílela soupeři pět branek a favorit vedl 5:0, druhá jedenáctka vyhrála dalších 45 minut 5:1. „Potvrdilo se, že dopředu jsme silní,“ usmál se 22letý kanonýr Novotný, autor hattricku.

Výhra 10:1 je poměrně výjimečná. Čekal jste, že Tempo takhle rozprášíte?
Určitě nás ten výsledek potěší, takhle se nevyhrává každý den a je jedno, jestli jde o mistrák nebo o přípravu. Já jsem si třeba takového výsledku nevšiml. Potvrdilo se, že směrem dopředu je Motorlet silný. V první půli jsme dali pět branek, to tam byla většina kluků z áčka, ale padalo to tam i po přestávce.

Asi se nestává často, že dopředu víte, že se o přestávce vymění celá jedenáctka. Jak se jde do takového zápasu?
Je pravda, že jsme věděli, že odehrajeme jen poločas. Je to takové, že prostě musíte víc makat. Víte o tom, že máte jen pětačtyřicet minut na to, abyste se ukázal trenérovi. Takže jsme to odjezdili na maximum. Pochopitelně to člověk odehraje ve větším tempu, než když třeba víte, že musíte vydržet do sedmdesáté minuty, nebo i celé utkání.

Na podzim jste dal v divizi deset gólů, teď jste za poločas stihl hattrick. Potěšil vás, i když šlo o přípravu?
Určitě jsem byl spokojený. Tři góly byly ohledně mého výkonu takové optimální. Neřekl bych, že jich mohlo být víc. Daří se mi. Je to prostě tím, že mi kluci dobře přihrávají a na mně je, abych to uklízel do brány. Jsem na hřišti od toho, abych dával góly.

Na podzim hrál za Motorlet exligista Daniel Huňa a ten řekl, že se nebude cpát na hrot, když tam má tým jiného dobrého hráče. Zaznamenal jste tu pochvalu?
Když něco takového řekne Daniel Huňa, tak to samozřejmě člověka potěší. Člověk má radost, když ho takový hráč pochválí. On mi hodně pomohl, když v Motorletu byl. A to nejen radou, ale i přímo na hřišti. Ukázal, jak to má vypadat. Když bylo třeba, podržel míč, jindy hned přihrál. Bylo to skvělé.

Když je teď jedním z trenérů v Příbrami, neříkal jste si, že by mohl zavolat a vzít vás do přípravy?
Za srandy jsme se o tom bavili, ale myslím, že to není na programu dne. Musím ještě na sobě pracovat, abych se posunul výš. A navíc – Příbram teď má do útoku hodně hráčů. K Řezníčkovi si vzali ještě Bednáře ze Sparty. Je tam konkurence. Samozřejmě bych se chtěl dostat jednou do vyšší soutěže, budu makat dál v Motorletu a čekat, že ta šance přijde.

Neříkejte, že už teď v zimě nepřišla nějaká nabídka.
Ale ano. Zájem měly kluby ze třetí ligy a taky jsem byl na testech ve druholigové Karviné. Vážil jsem si toho, že jsem tam mohl jít na zkoušku. Měl jim odejít nejlepší střelec, ale nakonec v klubu zůstal. A tak mě trenér spíš zkoušel v záloze. Když jsem tam šel, tak jsem to pochopitelně netušil. Ukázalo mi to, v čem na sobě musím pracovat.

Jak dlouho ta zkouška trvala a co jste všechno stihl?
Byl jsem tam týden a poznal jsem jiný svět. Fotbal je sice všude stejný, ale tohle byla druhá liga, je tam jiný style trénování. Viděl jsem, jak to funguje v jednom z nejlepších druholigových klubů. Ukázalo mi to, že mě čeká ještě hodně práce. Zahrál jsem si i druhý poločas přípravného zápasu s polským Ruchem. Prohráli jsme 1:2 a já hrál levého záložníka. Jak říkám, byl to jiný svět a já musím makat, abych byl připravený na to, že když příště přijde ta šance, tak to musím zvládnout i v té roli, co trenér chtěl. Ale samozřejmě cítím, že moje místo je jinde než v záloze. Když mi řekli, že to nevyšlo, byl jsem zklamaný. Ale je to pryč. Nezbývá než makat dál.

Takže vyšší soutěž je do budoucna vaším cílem?
To je jasné. Třetiligové týmy i teď v zimě volaly, ale já jsem si řekl, že je lepší zůstat v Motorletu. Jiné by to bylo, kdyby se ozval tým z profesionálního fotbalu. Budu na sobě makat, ať už s týmem, nebo samostatně a budu věřit, že šance přijde.

Zmínil jste samostatný trénink. To si ještě každý den přidáváte?
Přidávám si s atletickou trenérkou. Dvakrát nebo třikrát v týdnu pracujeme na rychlosti a dalších věcech. Musím se s tím poprat.

Pokud vám budou padat góly do sítě soupeřů i dál, určitě to bolavé místo brzy vyléčíte. Jak se vám zatím daří během zimy?
Mám tam tenhle hattrick. Jeden gól jsem dal Louňovicím a Admiře, tedy soupeřům ze třetí ligy. A pak na mě byla ještě jedna penalta. Snad mi to vydrží a všichni budou spokojení.

Pojďme ještě k zápasu s Tempem. Když skončil váš poločas, šli jste domů, nebo jste zůstali a fandili kamarádům?
Samozřejmě jsme zůstali a šli fandit. Kluci, co se v první půli rozcvičovali, nás během hry hecovali. Máme tady totiž na Motorletu skvělou partu, možná nejlepší, jakou jsem kdy zažil. I proto tady v klubu hráči zůstávají.

Takže jste viděl i hattrick dalšího hráče Motorletu Konopáska. Roste týmu z Jinonic další útočník - střelec?
On to hraje spíš ze zálohy, ale to nic nemění na tom, že má dobrou střelu. Myslím, že v útoku má Motorlet prostě sílu.

Vyhovuje vám i styl, jakým hraje Motorlet pod vedením trenéra Kmocha?
Je vidět, že prošel Spartou a má i zkušenosti ze zahraničí. Kromě jiného dbá i na spoustu maličkostí, na zbytečné ztráty míče. Myslím, že se pod ním zlepšujeme, věříme si a dokážeme se prosadit i proti týmům z vyšších soutěží, jako proti Louňovicím (2:1) a Admiře (1:1). Dobře ví, co dělá.