Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Na Motorletu padaly góly jen hlavou. Podívejte se!

Na Motorletu padaly góly jen hlavou. Podívejte se!

25. března 2013 21:15 » Foukal silný vítr, který zastavoval míče ve vzduchu. Přesto v zápase béčka Motorletu s Vršovicemi padly všechny góly ze vzduchu. Hosté, kteří stále drží překvapivé první místo v Pražská teplárenská přeboru, se hlavou prosadili dvakrát: v závěru utkání otočili skóre a vyhráli 2:1. Motorlet B propásl šanci posunout se na šesté místo tabulky. Podívejte se na sestřih zápasu a komentáře z obou stran.

„Co se týče fotbalu, nebylo to moc kvalitní utkání. Asi by mu slušela remíza,“ uznal Karel Jeřábek, trenér Vršovic. „Velký nepřítel pro obě mužstva byl silný vítr.“

Umělá tráva Motorletu je tímhle proslulá: jakmile fouká, mají fotbalisté výrazně ztíženou práci, protože hřiště není ze žádné strany kryté. I tak, trochu paradoxně, padly všechny tři góly po centrech ze vzduchu.

Jako první se pět minut před poločasem prosadil Belán, který nasměroval svůj pokus přesně k levé tyči – 1:0 pro domácí. „Měli jsme další možnosti pojistit vedení, což se bohužel nestalo. Z výsledku jsem zklamaný,“ říkal David Lukeš, kouč Motorletu B. „I když jsme upozorňovali na to, že jsou Vršovice silné ve standardních situacích, v závěru jsme jim dvě vytvořili. Bylo to jediné, z čeho mohl soupeř hrozit. Obě jsme nezvládli, ač jsme se právě na tohle připravovali.“

V 78. minutě vyrovnal Kejha, v 84. minutě rozhodl Kučera. Oba góly měly společné to, že jim předcházel centr Uhlíře. Kejha se prosadil krásnou hlavičkou pod břevno, Kučera balon po odrazu z blízka doklepl do sítě. „Šťastný gól, já ho jen prodloužil do brány,“ popisoval Jakub Kučera.

Jeho tým si tak nadále užívá báječnou sezonu, do níž vstupoval jako nováček, který se měl prát o záchranu v nejvyšší pražské soutěži. Místo toho Vršovice projely podzim pouze s jednou porážkou a šesti inkasovanými brankami. I teď, po 18. kole, mají v kolonce obdržených gólů velmi lichotivé číslo 8! Tým není zvyklý inkasovat. „Dostali jsme gól ze vzduchu, což je naše hlavní zbraň a dominanta,“ divil se i Karel Protivínský, stoper Vršovic.

Štvát ho to ale nemuselo. Mužstvo má na prvním místě pětibodový náskok na Královice, třetí béčko Bohemians Praha je o další tři body zpět. Vršovice tak nadále šokují přebor, ač v zimě přišly o brankáře Michala i tvůrce hry Vořechovského.

To Motorlet B nevyužil šanci dostat se za elitní pětku. „Prohráli jsme si to nedůrazem v malém vápně. Rozhodly dvě standardky Vršovic, jinak extra moc šancí na obou stranách nebylo,“ řekl Jakub Majerčin, kapitán Motorletu B.

Podívejte se!

Motorlet B – Vršovice 1:2 (1:0)
Branky: 41. Belán – 78. Kejha, 84. Kučera. ŽK: 86. Golovko – 37. Chroust. Rozhodčí: Flimmel – Moudrý, Havel. Diváků: 30.
Motorlet B: Vácha – Fischer, Kučera, Tvrdý, Majerčin – Golovko, Svrček (77. Svoboda), Bialek (66. Pyszny), Pánek – Belán, Bělka (57. Faktor). Trenér: David Lukeš.
Vršovice: Sůva - Špaček, Šimr, Protivínský, Chroust (60. Vošta) - Zukal, Kučera (88. Málek), Uhlíř, Kříž – Bernard, Kejha. Trenér: Karel Jeřábek.

Nejlepší hráč Motorletu B: Jakub Majerčin.
Nejlepší hráč Vršovic: Vladislav Kejha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vladislav Kejha (Vršovice).

Autor: Martin Karger

Více aktuálních videí z pražského fotbalu naleznete na oficiálním youtube kanálu Pražského fotbalového svazu