Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Můj nejpovedenější podzim, ale chceme být ještě lepší, říká Hájek z Horních Měcholup

Můj nejpovedenější podzim, ale chceme být ještě lepší, říká Hájek z Horních Měcholup

Můj nejpovedenější podzim, ale chceme být ještě lepší, říká Hájek z Horních Měcholup

30. listopadu 2017 07:00 » Třetí příčka, skalp lídra tabulky z Třeboradic. S tím vším jsou fotbalové Horní Měcholupy spokojené. Na podzim v jejich dresu vyčníval záložník Daniel Hájek, nejlepší střelec týmu, který to dotáhl do ideální jedenáctky podzimu v Pražská teplárenská přeboru. „Z našeho týmu tam ale mohl být kdokoliv. Máme vyrovnané mužstvo, jako hvězda se necítím,“ říká skromně Hájek.

Horní Měcholupy přezimují na třetím místě přeboru, jak se vám to zamlouvá?
Určitě jsme spokojení. Když jsme se před seznou bavili o tom, kde bychom chtěli být, tak tam padlo umístění do pátého místa, takže se nám na tabulku dívá docela dobře.

Oproti minulému podzimu jste si polepšili o pět bodů, teď jich máte na kontě 27. Vládne v klubu v tomhle směru spokojenost?
To byl další z našich cílů, abychom měli víc bodů než před rokem a jsme rádi, že se to povedlo. Možná jsme mohli mít i třicet bodů, to už by bylo úplně super...

Výrazně lepší bilanci jste měli doma. Tam jste ztratili jen remízou s Přední Kopaninou a prohráli jste jediný zápas, s Uhelnými sklady, kde jste vedli 2:0...
Je pravda, že doma jsme udělali hodně bodů. Je to taková naše pevnost. Máme široké hřiště, trávník je skvělý, jsme na to zvyklí. Doma se nám daří.

Ale ty Uhelné sklady vás jistě i s odstupem mrzí, ne?
To je fakt. Vedli jsme o dva góly, ale v kabině jsme si říkali, že to nic neznamená a že budeme hrát pořád stejně. Snažili jsme se o to. Jenže soupeři se povedlo dát z první akce gól na 1:2 a zápas otočili. Když pak vedli 4:2 bylo složité s tím něco dělat. Naštěstí jsme zase udělali nějaké body venku a nakonec je z toho docela povedený podzim.

První polovina sezony se povedla týmu, ale i vám osobně. Dostal jste se do ideální jedenáctky podzimu. Co na to říkáte?
Zaznamenal jsem to a měl jsem pochopitelně radost. Přece jenom člověk nevidí svoje jméno takhle každý den. Jsem rád, že jsem mohl týmu i trenéru Slezáčkovi oplatit jeho důvěru, dával mi vážně hodně šancí.

Jste tedy podzimní hvězdou v hornoměcholupském týmu. Kdyby záleželo na vás, koho ze spoluhráčů byste vybral do ideální jedenáctky vy?
Chci říct, že se jako hvězda určitě necítím. Já si myslím, že my nemáme mužstvo, kde je nějaká výrazná individualita, máme hodně vyrovnaný tým, takže by tam mohl být vlastně kdokoliv. Třeba náš kapitán Holík. Jak jsem ale říkal, máme hodně vyrovnaný kádr.

Vidět jste byl ale nejvíce vy. Se šesti trefami jste nejlepším střelcem týmu, jak jste spokojený?
Asi každý fotbalista odpoví stejně, že gólů mohlo být určitě víc. Šance jsem na to měl. Ale pro mě je hlavní, že se dařilo celému týmu.

A když srovnáte tuhle část sezony s minulostí. Jak jste si vedl?
Musím říct, že to byl zatím můj nejpovedenější podzim. Hlavně mě těší, že to byly z mojí strany góly, které znamenaly bodový zisk. Byly důležité, dařilo se nám vyhrávat třeba 1:0.

To je pravda, že vaše góly hned třikrát rozhodly o výhře Měcholup... Leckdo zápasy nemusel vidět, jaký je váš typický gól?
Většinou jsou to rány z hranice vápna, nebo i před ní. Trenér nás docela často nabádá, abychom z takových pozic stříleli, tak to zkouším.

Platíte za vítězné trefy něco navíc do klubové kasy, nebo vás naopak pokladník může pozvat na pivo?
Ani jedna z těch věcí v Měcholupech nefunguje. Takže nic za vítězný gól neplatím, ale nekoná se ani ta odměna. (usměje se)

Čekal jste, že bude šest gólů stačit na pozici nejlepšího střelce týmu?
Ono je to dané tím, že hrajeme hodně týmově. Je u nás víc střelců, co má třeba dva, tři góly. Možná jsme i díky tomu hůř čitelnější pro soupeře. Když má tým jednoho kanonýra, co dá patnáct gólů a on pak vypadne kvůli zranění, hůř se těm celkům nahrazuje. U nás je ta střelecká zátěž rozložená. Já když budu chybět, tak mě trenér nahradí.

Gólů jako tým úplně moc nestřílíte. Není právě koncovka hlavním problémem Měcholup?
To je pravda, že s góly je to horší. Dáváme jich málo. Ale přitom máme dobré útočníky, kterým bych určitě přál, aby měli těch nastřílených branek víc. Oni odvádějí dobrou práci, vytvářejí tlak na obránce a tím se otvírá šance pro nás záložníky. Určitě by bylo fajn, kdybychom stříleli víc branek.

Při pohledu na skóre je zřetelné, že vám to klape směrem dozadu, dostali jste nejméně branek. Žádného zanďoura přitom nehrajete, že?
My se hlavně snažíme hrát koukatelný fotbal. Obrana ale hraje dobře, máme výbornou stoperskou dvojici, drží to brankář Řemínek, směrem dozadu ale maká celé mužstvo a je pravda, že si na nás soupeři často vylámou zuby.

Myslíte, že podzim ukázal, kde je strop mužstva, nebo může na jaře ještě přijít zlepšení?
Určitě bychom mohli dávat víc gólů. Bylo by lepší, kdybychom vedli třeba v závěru o víc branek, pak by byly poslední minuty klidnější. Takhle si moc klidu trenér na lavičce neužije...

A co vylepšení umístění? Ke druhému místu není daleko...
Určitě se o to pokusíme. Každý chce přece hrát o nejvyšší příčky. A když se podíváte na naše výsledky, tak my jsme vyhráli jako jediní nad Třeboradicemi a dařilo se nám i proti dalším top týmům. Pokusíme se na to navázat.

A co třeba myšlenky na postup? V Horních Měcholupech se vyšší soutěže hrávaly. Vím, že je to otázka spíš pro vedení klubu, ale lákalo by vás to?
Budeme chtít naše postavení vylepšit, ale jasný cíl v tomhle směru nemáme. Na tohle se těžko odpovídá a je to fakt spíš pro vedení. Záleží na něm. Ambice zlepšit se máme, ale nejdřív všechno hlavně musíme ukázat na hřišti.

A váš osobní pohled?
Myslím, že přebor je docela silná soutěž. Můžu to porovnat, protože divizi jsem dva roky hrál. Tady jsou z hlediska fotbalovosti možná i lepší zápasy, v divizi je to víc svázané taktikou. A taky se v přeboru nemusí tolik cestovat, na druhou stranu bych si vyšší soutěž ještě chtěl někdy zahrát.

Jak se za tenhle povedený podzim odměníte?
Rád bych vyrazil na hory, ale nejdřív musím zvládnout zkouškové období na vysoké škole. Pak doufám, že se s kamarády na hory dostanu. V plánu to určitě mám.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže