Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorletu start do jara nevyšel, Souš ho v boji o bronz vyškolila z produktivity

Motorletu start do jara nevyšel, Souš ho v boji o bronz vyškolila z produktivity

Motorletu start do jara nevyšel, Souš ho v boji o bronz vyškolila z produktivity

12. března 2014 14:30 » To je rána pro sebevědomí. Motorlet, který doma na podzim ztratil jen derby s Vyšehradem, vstoupil do jara porážkou se Souší 1:3. Tým z Jinonic tak prohrál v přímé bitvě o třetí místo. „Byl to náš konkurent a my jsme mu chtěli oplatit podzimní porážku. Jsme zklamaní,“ mrzelo 21letého obránce Tomáše Podvína.

Co se stalo, že jste vstup do jara výsledkově nezvládli?
Ú
vod nevypadal vůbec zle. Dá se říct, že jsme do čtyřicáté minuty měli šance jen my. Byly tam nějaké závary, občas to létalo u nich na malém vápně, kopali jsme i rohy, ale z ničeho jsme nebyli schopní dát gól.

A soupeř vás za to potrestal…
No právě. Oni se dostali poprvé vážně do našeho vápna a hned z toho byla penalta. Náš gólman Foferka do té doby neměl ani jeden pořádný zákrok. S penaltou ale nemohl nic dělat, střelec to trefil přesně k tyči.

Jaká byla atmosféra v kabině? Byla teprve půle a byl čas s tím něco udělat, ne?
V šatně jsme se hecovali, to je jasné. Samozřejmě jsme to chtěli otočit a vyhrát. Soupeř navíc hlavně bránil, takže to bylo hratelné.

A začátek druhého poločasu nahrával myšlence, že se vám obrat podaří, že?
Přesně tak, už snad po minutě jsme vyrovnali na 1:1. Bylo to pro nás ohromné povzbuzení a v tu chvíli jsme si určitě mysleli, že to zvládneme. Dostali jsme ale druhý gól, kdy se jim povedla akce. Pak se bohužel soupeř vrátil k bránění. Zalezli a hlídali si náskok. My jsme se tlačili do útoku, byly tam příležitosti, ale podruhé v zápase jsme už nevyrovnali.

Místo toho jste dostali třetí gól. Pak už asi naděje na lepší výsledek zhasla, že?
Deset minut před koncem už to byla sázka na dlouhé balony, měli jsme ještě dvě pološance, ale nic nám tam nespadlo. Asi už jsme měli v hlavách po té třetí brance takový pocit zmaru. Doma na začátku jara nikdo nechce prohrát, navíc se soupeřem, který s vámi bojuje o třetí místo. Teď je Souš o tři body před námi a navíc má lepší vzájemné zápasy.

Zklamaný musel být asi hlavně brankář Foferka. Co vám po utkání říkal?
Že neměl pořádný zákrok a dostal tři góly. Jenže za góly nemohl, dvakrát se soupeř trefil z malého vápna a jednou z penalty, byl to prostě šílený zápas.

Několikrát padla zmínka o třetím místu, je to cíl pro Motorlet?
Před jarem jsme se bavili o tom, že bychom pochopitelně chtěli hrát nahoře. Motorlet je na to zvyklý, poslední tři roky skončil vždycky na bedně, tak bychom tuhle sérii rádi prodloužili. Vstup do jara jsme sice nezvládli, ale je šance to napravit a my se o to budeme snažit.

P
ovzbuzením ale porážka na startu jara zrovna není.
Samozřejmě, že se lépe hraje a trénuje, když se vyhrává. Všichni jsme byli zklamaní, my i trenér. Ani nemusel moc mluvit, o spoustě věcí, které se nepovedly, sami dobře víme.

J
enže i v přípravě jste inkasovali dost branek, to muselo být varování. Co se s tím dá dělat?
My
jsme si toho pochopitelně byli vědomí a pracovali jsme na defenzivě na tréninku. Poslední týden jsme se na to hodně zaměřili, o to je to horší a štve nás to. Byly tam i motivační věci a stejně jsme dostali tři góly.

Jak to myslíte s tou motivací?
Žádné odměny, spíš se jednalo o to, že když třeba na tréninku dostal tým gól, tak jeho hráči museli víc běhat nebo dělat nějaká cvičení. Každý se snažil, aby neinkasoval. Trenér dokonce určil dvojice hráčů, které se měly hlídat, takže pak bylo jasné, kdo toho druhého neubránil. Bylo to vyhecované.

Jenže v utkání se Souší to moc nepomohlo.
Je to zvláštní. V minulé sezoně jsme měli docela dost čistých kont, i gólman Foferka byl docela vysoko v soutěži Sportu, ale teď je to jinak. My, i když jsme vedli 3:0, tak jsme stejně třeba jednu branku dostali. Nedá se nic dělat, musíme makat dál a napravit to.

Příště vás čekají Brozany, nad kterými jste doma dokázali vyhrát. Navíc soupeře trénuje Jiří Němec, také bývalý hráč Sparty, stejně jako váš kouč Martin Frýdek. Bude vás trenér speciálně hecovat?
Pro nás je hlavní, abychom dokázali vyhrát, a když se nám povede udržet nulu, tak to bude o to lepší. Co se týče hecování, tak o tom byla nějaká zmínka v programu Motorletu, ale náš trenér k tomu nic neříkal. Já bych byl především rád, abychom najeli na vlnu lepších výsledků a začalo se nám zase dařit.

René Machálek

Soutěže

Soutěže