Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet zdolal v divizním derby 2:0 Vyšehrad a sahá po bronzovém umístění

Motorlet zdolal v divizním derby 2:0 Vyšehrad a sahá po bronzovém umístění

22. května 2012 21:30 » Nejlepší by bylo, oslavit blížící se stoleté výročí návratem do ČFL, mohli jste slyšet na Motorletu před zahájením letošní sezony. Oslavy se uskuteční druhý den po posledním zápase sezony v Blšanech, jen s tím postupem to zatím vypadá všelijak. Motorlet ve 26. kole divize B zdolal 2:0 Vyšehrad a upevnil si třetí příčku tabulky. Nejspíš tak bude čekat, zda proklouzne výš tzv. mimo pořadí.

Nejen první Jirny, ale ani druhé Zápy už Motorlet neohrozí, čtyři kola před koncem totiž na ně stále ztrácí deset bodů. A to je moc. Spíš se musí dívat za sebe, vůči čtvrtému Žatci má čtyři body k dobru. I tak se dá ale očekávat, že alespoň bronzovou pozici Jinoničtí uhájí – dá se říct, že na úkor Vyšehradu, který byl třetí loni… Pak už nezbude než sledovat, kdo všechno odstoupí z vyšších soutěží, resp. kdo z týmů na prvních či také druhých místech českých divizí rezignuje na postup. Třeba to přece jen vyjde…

„Rádi bychom, aby to vyšlo. Ještě máme před sebou těžká utkání, například právě se Žatcem a také s Vilémovem. Nejprve tedy musíme třetí místo uhájit. Pokud se to podaří a nastanou ještě pro nás natolik příznivé okolnosti, že dostaneme nabídku na postup, nebudeme se bránit. Proč to nezkusit,“ uvedl kouč Motorletu Salem Hebousse.

Vyšehrad přijel do Jinonic ověnčen sérií neporazitelnosti v pražských derby, v devíti za sebou totiž minimálně remizoval. Tak jako třeba na podzim právě s Motorletem, jenomže to ještě čtvrt hodiny před koncem vedl 3:0! Zápas nakonec skončil 3:3.

Ani v jarní odvetě neměli „šemíci“ svůj den. Nejen proto, že jim chyběli tři zranění borci a jen na lavičce zůstali nedoléčení Švejda s Noskem. Přesto mohlo být možná všechno jinak, pokud by se jim podařilo brzy dát gól. Již ve 4. minutě totiž domácí bek Karbulka zastavil ve vápně pronikajícího útočníka Slavoje Balcárka, k nevoli hostí se ale sudí Henych rozhodl ponechat hře volný průběh a kontroverzní situaci pominul.

Vzápětí dostal Vyšehrad další ránu, jmenovitě jeho kapitán Hendrych. Utržil ji loktem v souboji před bránou, a protože se mu řinula z nosu krev, čekal dvacet minut za brankou, až mu přestane téct. Aby toho nebylo málo, dočasně v deseti hrající hosté mezitím inkasovali velmi laciný gól. Ve 21. minutě prováděl domácí kapitán Brodský z velké dálky trestný kop, balon dlouho letěl do vápna, přesto jej gólman Krček špatně odhadl. Díky tomu jej Mošna snadno přehlavičkoval –1:0.

Na druhé straně selhali tváří v tvář Foferkovi hlavičkující hráči hostí Houdek, Hendrych i Wulkan. Těsně před poločasem mohl vyrovnat Balcárek, jeho pohotovou střelu však Foferka zázračně vytěsnil na roh.

Pojistku přidal Motorlet tři minuty po obrátce, Pyšek využil chyb zadáků Vyšehradu, vběhl do vápna a zvýšil na 2:0. A na tom se už nic nezměnilo.

„Hned ve čtvrté minutě přišel penaltový zákrok na Balcárka, rozhodčí to samozřejmě pustil. Potom z ničeho, z banálního centru do vápna, jsme dostali první gól po velké chybě gólmana. Ne že by nás domácí přehráli, dostali jsme sami sebe pod tlak individuálními hrubkami. Ani po druhém gólu jsme zbytek utkání nevypustili, bohužel s nulovým efektem. Znovu ale zdůrazňuji, točíme tady hráče z dorostu, a to je pro klub příslib,“ řekl po derby za hosty z Vyšehradu asistent Milan Kopřiva.

„Až na závěrečnou čtvrthodinu, kdy jsme se vinou zranění Pyška a nemožnosti střídat dostali pod tlak, jsme byli lepší. Vyhráli jsme zaslouženě, zápas jsme zvládli velmi dobře. S hrou i s výsledkem mohu být spokojen. Jsem rádi za tři body i proto, že šlo o derby,“ pochvaloval si naopak kouč vítězů Hebousse.