Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet si s třinácti body užívá divizi. My a favorit? Kdepak, to je Vyšehrad, říká kouč Hebousse

Motorlet si s třinácti body užívá divizi. My a favorit? Kdepak, to je Vyšehrad, říká kouč Hebousse

Motorlet si s třinácti body užívá divizi. My a favorit? Kdepak, to je Vyšehrad, říká kouč Hebousse

18. září 2012 10:15 » Šest kol v divizi B proměnili fotbalisté Motorletu ve 13 bodů. V Jinonicích s tím panuje spokojenost. Nic na tom nezměnilo, že tým před týdnem padl v Neratovicích, teď doma remizoval se Žatcem 2:2. „Rozjezd nás příjemně překvapil, stejně jako to, že nás soupeři pasují do role aspiranta na postup,“ soudí trenér Motorletu Salem Hebousse. Jeho tým je třetí se stejným bodovým ziskem jako první Vyšehrad.

Sezonu jste rozjeli čtyřmi výhrami, proč vás role favorita překvapuje?
Všichni nám ji přisuzují, ale nevím, jak k tomu přišli. Prohlásili to i do médií. Nás těší hlavně to, že se dá na naši hru koukat. My to nějak nekrotíme, budeme chtít vyhrávat. Ale favorit? Tím je pro mě třeba Vyšehrad. To je číslo jedna. Je silný, dobře posílil a těží i z toho, že domácí utkání hraje na umělce.

Ten váš rozjezd ale musel přece vzbudit respekt, ne?
Bylo to milé překvapení. Vyšla nám poslední příprava v Písku, pak jsme zvládli i ta čtyři kola. A nebyly to lehké zápasy. Soupeři mají sílu. Lovosice mají v kádru hráče, jako jsou Laušman, nebo třeba Bukač, kvalitní byly také Brozany, Meteor u nás sahal po bodu a naposledy Žatec? Nepamatuji se, že proti nám stál tak dobrý soupeř. Hraje za ně třeba Lácha z Teplic.

Někteří trenéři se nechali slyšet, že kvalita divize šla po přílivu týmu z krajských přeborů o něco níž. Vy si to tedy nemyslíte?
Letos jsme ještě nepotkali soupeře, kde by bylo v zápase něco jasného. Nebyl tam nikdo typu Blšan, nebo Zličína, který dlouho v divizi neměl ani bod. Určitě jsem žádný pokles nezaznamenal. Máme ve skupině dobré týmy. Hodně nás drží výbornými výkony brankář Foferka.

O to víc vás musí těšit ten skvělý, bodově podpořený, start…
Tam je to zajímavější v tom, že když k těm čtyřem výhrám přičteme i ty z konce minulé sezony, měli jsme jich v řadě už jedenáct. Takováhle série se mi ještě nikdy v kariéře nepovedla a nevím, jestli se mi ještě někdy něco podobného povede. Je taky pravda, že kdyby o tom kluci v kabině nemluvili někdy po druhém kole, tak bych o tom ani nevěděl. V konci minulé sezony ale vládla v týmu ohromná pohoda, všechno se dařilo. Byla to paráda.

A pak přišel zápas v Neratovicích, kde jste prohráli. Zavládlo velké zklamání?
Sice víte, že to jednou přijde, ale nikdy nechcete prohrát. Nám se v Neratovicích ale nehraje všeobecně dobře. Oni mají zkušené kvalitní hráče, uzpůsobují i taktiku tomu, jaké mají hřiště. Kolem něj je dráha, někdy se dá říct, že se tam spíš nehraje, než hraje. Taky tam kopou někteří bývalí hráči Motorletu. Když se to všechno sečetlo, prostě jsme prohráli. Soupeř zvolil lepší taktiku a získal tři body, taky jsem mu k nim pogratuloval.

Následovala domácí remíza 2:2 se Žatcem. Prohrávali jste 0:2. Převládá nakonec spokojenost, nebo zklamání?
Musím říct, že tenhle soupeř byl výborný. Má tam kluky, co prošli první či druhou ligou. Je dobré, když trenér vidí, že tým sice prohrává 0:2, ale dál bojuje. My jsme pak dali dva slepené góly a hned to vypadalo jinak. Druhý poločas byl výborný, a to z obou stran.

Prý se proti vám kopala hodně přísná penalta, hodně podobná té, kterou Limberský přihrál v první lize v utkání se Spartou. Je to pravda?
Žatec šel do vedení z penalty, která se mi z lavičky nezdála. Ale byl jsem daleko od té situace, nikdy jsem se v takové chvíli ani nezlobil. Tady mi navíc náš kapitán Machurka přiznal, že tam kontakt byl. Shodli se na tom i ostatní, takže není co řešit. Takovou penaltu pro nás ale nikdo nikdy venku nepískl. (směje se) My se soustředíme na to, abychom soupeři vnutili svůj styl hry.

Rádi byste se ale určitě vrátili na vítěznou vlnu a atakovali špičku tabulky…
My jsme vážně s třinácti body spokojení. Je to hodně o zdraví hráčů, o štěstí. Máme výhodu, že je tým třetím rokem pospolu. Jasně, že přijde někdo nový, koho do mužstva zabudujeme, ale základ máme. Teď nás třeba těší, jak dobře pracují mladí kluci v rezervě pod vedením Davida Lukeše. Určitě jsme se zase posunuli dál. Jsme rádi, že ho máme.

Výsledkově to ale ze strany rezervy nebylo až do tohoto kola v přeboru úplně ono. Co vy na to?
Kluci přišli z dorostu a učí se. Musí se v přeboru otrkat, pak určitě přijde zlepšení. Dáváme možnost mladým hráčům, aby naskočili i do divize a prosadili se tam. Mají motivaci. A když si vyšší soutěž nezahrají u nás, tak třeba jinde. Musím říct, že se kluci snaží, pracují dobře, dělají nám radost.

 

René Machálek

Fotogalerii ze zápasu Motorlet - Žatec od Pavla Jiříka st. najdete ve Zpravodajství, sekce fotogalerie!

Soutěže

Soutěže