Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet porazil první Hořovicko. Třetí liga, to by se nám líbilo, říká střelec Novotný

Motorlet porazil první Hořovicko. Třetí liga, to by se nám líbilo, říká střelec Novotný

Motorlet porazil první Hořovicko. Třetí liga, to by se nám líbilo, říká střelec Novotný

22. března 2016 07:00 » Dva zápasy, dvě vítězství. Fotbalový Motorlet rozehrál divizní jaro jako z partesu. Naposledy smázl doma ve šlágru skupiny A vedoucí Hořovicko 2:0 a ztrácí na něj čtyři body. „Je to příjemný start, ale pořád je to ale jenom začátek jara,“ nepřeceňuje úvod druhé poloviny sezony Pavel Novotný, nejlepší střelec mužstva z Jinonic. Sám se na výhře nad Hořovickem podílel jednou trefou.

Porazili jste lídra tabulky a nedostali ani gól. To vypadá, že jste snad v zimě zaveleli na Motorletu k útoku na ČFL. Je to tak?
Určitě by nás třetí liga zajímala. Chceme dál hrát nahoře a postoupit výš, to by se nám všem líbilo. Myslím, že by si tuhle soutěž i Motorlet zasloužil. To, že jsme porazili Hořovicko, je důležité, máme z toho samozřejmě radost. Ale na druhou stranu dál ztrácíme čtyři body, takže je k prvnímu místu pořád daleko.

Jak to tedy vidíte s postupem reálně?
Na jaře máme za sebou jen dvě kola, na nějaké velké prognózy je hodně brzy. Ale když se dívám na první místo, tak si spíš myslím, že si to Hořovicko asi utéct nenechá. Je nám jasné, že má náskok. Doma ztrácet body nebudou a venku si to taky uhrají. Nejspíš už je moc soupeřů nepotrápí, takže první zůstanou.

Chápu to správně, že vás tedy bude zajímat druhé místo, kdy budete čekat na šanci, že se z téhle mety otevře cesta výš?
Přesně tak. V minulosti se to stávalo a může to přijít zase. Dá se říct, že hlavně hrajeme o druhé místo, z kterého bychom třeba mohli postoupit. Když se nepovede divizi vyhrát, tak chceme skončit druzí.

Každopádně výhrou 2:0 jste s Hořovickem srovnali krok, tedy alespoň co se týče vzájemných zápasů. Bylo na to vyhrát i vyšším rozdílem?
Myslím, že oni k nám přijeli hrát na remízu, byli by s ní spokojení a dlouho to vypadalo, že to tak i může skončit. Já jsem ale věřil, že právě ve druhém poločase můžeme rozhodnout, že na tom budeme lépe než soupeř, že budeme v lepší kondici. A to se taky stalo. Dali jsme rychle za sebou dva góly a byla šance, že přidáme i ten třetí. To už bychom měli ve vzájemných zápasech výhodu. Bohužel se to nepovedlo.

Měl jste i vy po trefě na 2:0 nějaké další šance?
Ne, ne. Když jsem dal gól, tak už jsme si říkali, že je snad rozhodnuto. Další branku jsem přidat nemohl, protože jsem za chvíli střídal. Měl jsem toho dost, byl jsem hotovej. Ale jinak jsme nějaké příležitosti k navýšení náskoku měli. Jakub Jonáš ten gól mohl dát, škoda, že to tam nepadlo.

A co Hořovicko, nehnalo se za tohoto stavu do útoku?
Ne, ne. Když už se dostali k nějakému zakončení, tak to bylo z pořádné dálky. Taky nám brankář Foferka po zápase říkal, že se mu to líbilo, že na něj nešla za celý zápas ani jedna pořádná střela. Byl spokojený.

Dobrá nálada je ale asi v celém Motorletu, že?
Samozřejmě, že je člověk spokojený, když vyhrajete nad prvním týmem tabulky. Je to výborný výsledek.

Teď se představíte poprvé na jaře na hřišti soupeře, konkrétně Malše Roudné. Má Motorlet sílu, aby navázal na domácí úspěchy?
To se uvidí. Sám jsem zvědavý, jestli bude mít soupeř nějaké posily z Českých Budějovic. Oni tam ale mají karanténu kvůli příušnicím. Ta by měla platit do konce března, takže doufám, že soupeř žádné posily mít nebude.

Jste nejlepším střelcem týmu, dal jste osm gólů. Když se ale podívám na jaro, střelci Motorletu se pořád mění. Berete jako výhodu, že jste právě tímhle pro soupeře nečitelní?
Když mám mluvit za sebe, tak bych samozřejmě chtěl střílet víc gólů. Určitě bych se nezlobil, kdyby to tam padalo víc. A k tomu, že se prosazují další kluci, můžu říct to, že hrajeme stylem, kdy se do zakončení dostávají hodně i krajní záložníci. Takže není divu, že máme těch střelců víc.

Přes zimu vás opustil zkušený záložník Koukal. Ale vypadá to, že jste ho nahradili. Změnil se nějak Motorlet?
Odešel do Austrálie a vedení klubu to samozřejmě řešilo. Přišli k nám Kotrba a Hájek, kluci, co mají zkušenosti z druhé ligy. Myslím, že se nám povedlo dobře posílit.

V minulosti se kolem vás točily kluby z vyšších soutěží. Přes zimu kolem váš žádné laso nesvištělo?
Musím říct, že nabídky byly. Zájem byl ze Štěchovic, což by byla třetí liga. A pak taky z Německa, tam byl zájem ze čtvrté nejvyšší soutěže. Ale bylo to daleko, přes celé Německo, takže z toho nic nebylo. Ale já jsem rád zůstal na Motorletu. Miluju to tady a bylo by fajn, kdybych si tu třetí ligu zahrál za Motorlet.

René Machálek

Fotogalerii ze zápasu Motorlet - Hořovicko od Jiřího Ipsera si prohlédněte ZDE

Soutěže

Soutěže