Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet nemá problémy s góly, přesto plánuje: Chceme víc útočit!

Motorlet nemá problémy s góly, přesto plánuje: Chceme víc útočit!

Motorlet nemá problémy s góly, přesto plánuje: Chceme víc útočit!

24. ledna 2012 07:00 » Chceme dávat víc gólů, musíme zapracovat na ofenzivě. Tak zní zimní úkol od trenérů Salema Hebousseho a Jaroslava Šturmy pro fotbalisty Motorletu. Áčko klubu přitom dalo v divizi B 31 branek, rezerva pak patří mezi nejlépe střílející duo v pražském přeboru (50 gólů). „Byl bych rád, aby to z naší strany bylo ještě útočnější, chceme zapracovat na nových herních systémech,“ usmívá se Hebousse.

Gólů na podzim střílely oba týmy Motorletu docela dost. V čem konkrétně se chcete polepšit?
Ještě to nebude tak, jak bych si přál, abychom mohli hrát na tři útočníky. V tuhle chvíli bych si představoval, aby se nám povedlo víc do útočné hry vtáhnout obránce a další defenzivní hráče. Aby si toho s míčem dovolili víc. Určitě to po klucích budu chtít a musím říct, že třeba v nedělním zápase proti Rokycanům, kde dostali šanci fotbalisté, co hráli na podzim víc v přeboru, jsem byl v tomhle směru docela spokojený.

Jak to vypadá s kanonýrem Glasnovičem? Ten měl na podzim pořádně nabito a prý o něj byl zájem i v zahraničí, udrží ho Motorlet?
O zahraničí nic nevím. Marin byl na zkoušce v Písku, ale teď se vrátil k nám a říkal, že by tady rád pokračoval. Nezpovídal jsem ho, zda se mu tam nelíbilo, nebo proč to nevyšlo. Beru to tak, že je v Motorletu. Já samozřejmě každému mladému hráči přeji, aby se posunul fotbalově výš, takže i Marinovi.

Svou podzimní střeleckou produktivitou si možná řekl o to, že jej víc budete využívat v divizi. Je to tak?
Určitě musím v tuhle chvíli říct, že mu hodně pomohli kluci z týmu, bez nich by to takhle nebylo. Ta součinnost tam fungovala výborně. Na druhou stranu ho musím pochválit, on na sobě hodně pracoval, šel do sebe a zlepšení bylo vidět. Co se týče posunu do divizního celku, tak já nedělám rozdíl. Když vidím, že má hráč formu a pracuje dobře, tak si tu divizi prostě zaslouží a zahraje.

Co všechno máte během zimy s týmem v plánu zvládnout? Když jste zmínil nové herní systémy, bude to chtít asi pořádnou porci zápasů...
Naplánované to máme tak, abychom zvládli dvě utkání za víkend. Jsou tam zápasy turnaje na Meteoru i další přípravná utkání, kde jsou soupeři z divize. Výsledky nějak nepřeceňujeme, kluci jdou do zápasů po zátěži. Pochopitelně je lepší, když se i tady vyhrává. Vyzkoušeli jsme si to v létě, a pak si to přenesli i do soutěže. Teď mě třeba ale fakt potěšilo, jak jsme si poradili s divizními Rokycany (Motorlet vyhrál 7:2). Ale líbí se mi, jak pracují všichni. Utkání máme v plánu dost, abychom si o hráčích udělali obrázek, jak na tom jsou.

Pracujete vlastně s hráči, kteří nastupují ve dvou týmech. Počítám, že na soustředění někam na hory asi nevyrazíte, že?
Zůstáváme doma, my jsme tady nastavili nějaký model, kterého se držíme. Nejsou tam běžky, spíš děláme hodně věcí s míčem. Kluci navíc pracují, ale na tréninky chodí, kdyby měli jet na soustředění, bylo by to složitější. Máme doma určité tréninkové možnosti, kterých využíváme. Jen čtrnáct dní před prvním mistrákem si uděláme soustředění na Motorletu, kde budeme dvoufázově trénovat a pilovat kombinační věci.

Motorlet přezimuje na třetím místě tabulky divize. Bavili jste se s vedením klubu o možném posunu do vyšší soutěže?
Nastavené je to pořád stejně jako na začátku divize. Ale bylo by hezké, kdyby se nám povedlo dostat se co nejvýš, třeba na druhé místo tabulky. Klub má výročí sto let, tak by se nám to líbilo, je to trošku náš cíl. Samozřejmě chceme, aby se mladí hráči zlepšovali a herně posouvali výš.

Jak velké změny zasáhly v zimě kádr Motorletu?
Vršek je na testech ve Vltavínu, to je zatím asi jediný možný odchod. A na zkoušce jsou u nás dva fotbalisté, o jménech ale zatím nemá cenu mluvit. Já osobně bych chtěl do týmu jednoho zkušeného hráče, jsem s ním předběžně domluvený, ale hotové to není a my netlačíme na pilu. Jediné co můžu zatím říct, že je to defenzivnější typ hráče.

Máte za sebou půl roku fungování v pozici farmy Sparty. Jak jste byl spokojený a co plánujete do budoucna?
Řekl bych, že na podzim to nějakým způsobem fungovalo. Ti kluci, co k nám přišli, odvedli své. Byla na nich trochu vidět nerozehranost, chyběla jim zápasová praxe, ale bylo vidět, že chtějí na sobě pracovat. Byli jsme rádi, že tu byli a rozšířili konkurenci. Určitě nám prospěli, třeba při zápasech na Vyšehradě nebo proti Viktorii Jirny.

A jaká jsou vaše očekávání do budoucna?
To se uvidí, je to hodně citlivé. Je třeba pravda, že spolupráce Žižkova s Horními Měcholupy funguje na pohled ve druhé sezoně lépe než v první. Tak uvidíme, jak to bude u nás. My jsme si po podzimu sedli a o všem se bavili. Pak Sparta začala řešit příchod pana Hřebíka, tak uvidíme, jak to bude dál. Ale za sebe můžu říct, že na podzim jsme byli spokojení.

 

René Machálek, editor agentury Mediafax

Soutěže

Soutěže