Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet hlásí změnu trenéra. Šest jarních porážek = konec Kmocha

Motorlet hlásí změnu trenéra. Šest jarních porážek = konec Kmocha

Motorlet hlásí změnu trenéra. Šest jarních porážek = konec Kmocha

4. května 2015 21:50 » Před jarem si v Motorletu domluvili novou strategii. Chtěli sázet na vlastní mladé hráče, zkušení fotbalisté opustili klub. S tím vyrazil tým pod vedením kouče Jana Kmocha do druhé půlky divize. Během ní se v tabulce propadl ze špičky do středu tabulky. A pak přišla trochu překvapivá zpráva. Tým mění trenéra. „V pondělí jsme se domluvili na ukončení spolupráce,“ potvrdil informaci Kmoch.

Trenér, který během kariéry vedl i ligové České Budějovice a pracoval také ve Spartě jako asistent, byl zaskočený tím, jak rychle se zpráva o jeho konci v klubu šíří. „Dohodli jsme se teprve v pondělí dopoledne,“ divil v ten samý den večer do telefonu.

Podle všeho se ale vedení Motorletu už pár dní na změnu trenéra chystalo. Tým by měl ve zbytku sezony podle dostupných (ale nepotvrzených) informací trénovat otec kanonýra Pavla Novotného, jenž v Motorletu fungoval  jako trenér u dorostu.

Co stálo za koncem Kmocha, který měl bohaté zkušenosti i ze zahraničí? Určitě na něm měly podíl zhoršené jarní výsledky týmu z Jinonic. Doma vyhrál Motorlet jen jedno z pěti utkání. Nad silnými Brozany dokonce 5:0, jenže pak klopýtal a nebodoval. „Všechny ty porážky byly o gól,“ upozorňuje Kmoch.

V jeho sestavě se to hemžilo mladými hráči, to byla nová koncepce Motorletu. „Pak se stávalo, že jsme třeba dokázali zápas dobře odbránit, ale směrem dopředu to nebylo ono a výsledkem byla prohra o branku,“ říká Kmoch. Týmu chyběly zkušenosti, byl schopný odehrát se soupeři vyrovnané zápasy, ale v rozhodujících chvílích mužstvo vždy jednou propadlo a nebodovalo.

Práce s mladými hráči Kmocha baví, i proto přijal výzvu pracovat s talenty z Jinonic. „Kdybych nevěřil, že na to kluci mají, tak bych do podobné věci nešel,“ je přesvědčený o tom, že krok, který klub udělal, byl logický.

Jeho svěřenci neměli v důležitých chvílích ani kliku. „Některé porážky byly smolné, dostávali jsme branky v posledních minutách. Pochopitelně nám scházeli zkušení hráči. Když jsme měli na podzim v sestavě Ammara a Huňu, hrálo se mladým klukům jinak. Věděli, že je mají v zádech,“ říká Kmoch a přidává konkrétní důkaz, co s týmem zkušení borci udělají. „Podívejte se na Nové Strašecí. Udělali pár zkušených hráčů, a jak se posouvají tabulkou nahoru, kolik toho vyhráli,“ upozorňuje.

Právě s Novým Strašecím Motorlet prohrál jeden ze zmiňovaných domácích duelů. „Byl to vyrovnaný zápas, nebylo moc šancí. Když jsem se pak díval na statistiky, měli jsme 27 faulů a soupeř osm. Nakonec ale soupeř dal jeden gól a vyhrál,“ vzpomíná Kmoch.

O tom, že Motorlet má kvalitní mladý tým, je přesvědčený. „Je to o sbírání zkušeností, uvidíte, že mužstvo půjde nahoru,“ tvrdí. Z toho, že se tým propadl ze špičky tabulky do jejího středu, nedělá senzaci. S tím se snad tak trochu při zvolené strategii dalo i počítat. „Tým není na padáka, kluci jsou mladí, každý zápas v divizi jim něco dá,“ dodává Kmoch.


Jak si vedl Motorlet na jaře

- prohrál šest zápasů, z toho čtyři doma – všechny o branku (5x 0:1, 1x 2:3)
- když vyhrál, tak minimálně o dvě branky a udržel i čisté konto (2:0, 5:0, 6:0)

René Machálek

Soutěže

Soutěže