Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet hlásí změnu trenéra: Martina Frýdka střídá Jan Kmoch

Motorlet hlásí změnu trenéra: Martina Frýdka střídá Jan Kmoch

Motorlet hlásí změnu trenéra: Martina Frýdka střídá Jan Kmoch

24. června 2014 11:20 » Fotbalový Motorlet má nového kouče. V nové sezoně povede divizní tým z Jinonic místo Martina Frýdka jako hlavní trenér Jan Kmoch. Ten se do hlavního města trenérsky posouvá z třetiligové Čáslavi. „Trenéru Frýdkovi u nás skončila smlouva a my jsme se rozhodli pro změnu. Dohodli jsme se na spolupráci s Janem Kmochem,“ potvrdil trenérskou rošádu sekretář klubu Vladimír Kubert.

Motorlet v minulé sezoně skončil na třetí příčce a vypadalo to, že ke změně kouče není důvod. Nakonec ale vedení klubu rozhodlo jinak.

„Udělali jsme ten krok i v rámci šetření, chceme, aby byla užší spolupráce mezi naším áčkem a béčkem. Určitě ta změna trenéra není dána umístěním z minulé sezony,“ komentoval důvody trenérské výměny Kubert. „S trenérem Frýdkem bude vše vypořádáno přesně podle smlouvy,“ dodal s tím, že se obě strany rozcházejí v dobrém.

Podle prvotních informací vše vypadá na klasický trenérský konec po sezoně. To si ale úplně nemyslí končící Martin Frýdek. „Když jsme se před měsícem a půl s panem Kubertem bavili, tak se mě sám ptal, zda budu pokračovat a někam neodejdu. Měl jsem totiž nějaké nabídky. Nakonec jsme se dohodli, že budu pokračovat. A teď se dozvím tohle,“ netají se zklamáním Frýdek.

Sám přitom připouští, že se mu nepovedlo s týmem naplnit postupový cíl. „Pokud by mi někdo řekl, že jsem nesplnil úkol a proto mám skončit, tak bych nic nenamítal. Mně vadí jen to, že jsem se to dozvěděl pár týdnů před startem přípravy, kdy jsou trenéři rozebraní. A navíc po telefonu. Přípravu na novou sezonu jsem měl hotovou,“ pokračuje Frýdek.

V závěru sezony už přitom na lavičce týmu z Jinonic scházel, jelikož se podrobil lékařskému zákroku, který mu má pomoci od problému s kyčelním kloubem. „Celý měsíc mi do nemocnice nezavolal,“ mrzí bývalého záložníka Sparty. „A pak mi to všechno řekl po telefonu. Vážně jsem to, že skončím, nečekal,“ dodal Frýdek. A proč tedy v Jinonicích končí? „Pan Kubert mi jen řekl, že to je rozhodnutí představenstva klubu,“ poznamenal bývalý reprezentant. Teď prý do fotbalu nemá moc chuť. „Moc se mi po téhle zkušenosti do něj nechce,“ dodal.

Vladimír Kubert připouští, že se o budoucnosti s trenérem bavil, ale dohoda byla pouze předběžná. „Já sám nejsem Motorlet, zasedlo vedení klubu a to rozhodlo o změně trenéra,“ říká funkcionář. „A že jsem to Martinovi oznámil po telefonu? Je pár týdnů po operačním zákroku, takže jsem přesně nevěděl, jak na tom zdravotně je. Nechtěl jsem ho tahat autem přes půl města. Ale říkal jsem mu, že se klidně sejdeme,“ brání se kritice Kubert.

Na lavičce Motorletu každopádně Frýdka nahradí Jan Kmoch, jenž už trénoval v nejvyšší soutěži (České Budějovice), má zkušenosti ze Sparty, kde vedl béčko a dělal asistenta u áčka, stejně jako z Dubaje, kde působil po boku Ivana Haška. Teď ale vedl ve třetí lize Čáslav, tam však po sezoně skončil. „Celé jaro se tam řešily nějaké problémy, fotbal tam byl na vedlejší koleji. Skončila mi tam smlouva a já řešil nabídky. Nakonec jsem se rozhodl zůstat v Praze, do Motorletu se vracím asi po deseti letech,“ komentoval dohodu s divizním týmem Kmoch.

Toho zaujal i fakt, že Motorlet v minulé sezoně fungoval jako farma Sparty. To hrálo při jeho rozhodování podstatnou roli. „Určitě mě to zaujalo,“ připustil kouč. Zatím ale není jasné, zda a v jakém rozsahu bude spolupráce klubů pokračovat. „Dosud jsme o tom se Spartou nejednali,“ připustil Kubert.

Trenér Kmoch je známý výbornou prací s mladými hráči. I v tomhle směru mu Motorlet stoprocentně sedne. „V týmu je hodně kluků mezi dvaceti a třiadvaceti lety, má svojí dobrou mládež,“ pochvaluje si Kmoch. „Prostě je to tradiční pražský klub, který je zabezpečený a dobře fungující,“ dodává.

Jeho i Frýdka spojuje fakt, že oba pracovali pro Spartu. Kmoch ale svého předchůdce o speciální rady žádat nebude. „Volat mu nebudu, ale když se potkáme, tak si spolu určitě pokecáme, protože se známe,“ řekl Kmoch.

Motorlet se v následující sezoně představí v divizní skupině B.

René Machálek

Soutěže

Soutěže