Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet chtěl Pešíra. Teď kouč Frýdek zkusí zavolat Řepkovi

Motorlet chtěl Pešíra. Teď kouč Frýdek zkusí zavolat Řepkovi

Motorlet chtěl Pešíra. Teď kouč Frýdek zkusí zavolat Řepkovi

23. ledna 2014 11:45 » Fotbalisté Motorletu nabírají sílu na divizní jaro ve skupině B. Tým z Jinonic, s kterým se počítalo v boji o postup, přezimuje na čtvrtém místě. Na kontě má ale 25 bodů jako třetí Souš. Dá se počítat s tím, že na špici chce tým vedený Martinem Frýdkem hrát i dál. Hlavním úkolem pro zimu je kromě nabrání formy i posílení o zkušeného hráče. „Zkusím zavolat Tomáši Řepkovi,“ slibuje kouč.

Tomáš Řepka se nedávno nechal slyšet, že nechce odejít z Hvoznice. Vám by se ale evidentně zamlouval, zkusíte ho získat?
Zkušeného hráče, jako je Tomáš, potřebujeme. Kdyby se ho povedlo získat, určitě by se nám hodil. Už jsem s ním v tomhle směru jednou mluvil a teď ho zkusím ještě popíchnout. Bylo by to pro nás stoprocentní plus.

Nebo můžete zkusit zavolat vašemu někdejšímu parťákovi ze Sparty Horstu Sieglovi…
Tam to asi neklapne. Spíš jsme jednali o Tomáši Pešírovi, který měl zájem. Nakonec to ale zkomplikovalo jeho pracovní vytížení. Říkal, že by to asi bylo jen na zápasy, že by nemohl chodit na tréninky, takže jsme od toho ustoupili. Je to škoda, Tomáš je hodně zkušený hráč, který je využitelný v útoku i v záloze. Ale je to pryč.

Ze zájmu o zkušenější hráče usuzuji, že se tentokrát nebude nikdo posouvat z rezervy nebo dorostu. To si necháte na léto?
Ne, ne. Už teď bych rád vyzkoušel Kundeláska z rezervy. Problém je v tom, že na téhle úrovni mají kluci na prvním místě zaměstnání, a on má všechno v práci nastavené tak, jak je potřeba pro béčko. Tak uvidíme, jak to dopadne. V některém ze zápasů v týdnu bych mu ale dal rád šanci. A taky bych stoprocentně vyzkoušel dva, tři dorostence.

Takže výraznější posilování, jaké chystá konkurenční Vyšehrad, neplánujete?
Porozhlížíme se. Myslím ale, že tady není třeba mužstvo výrazněji doplňovat.

Jak jste zatím spokojený s tím, jak běží příprava?
Začali jsme devátého ledna a kromě jednoho hráče, který vypadl kvůli nachlazení, jsme začali kompletní. Nové tváře jsem tu neměl, jak jsem říkal, hodil by se nám nějaký zkušený fotbalista třeba na místo stopera.

Herně jste začali zhurta, remízou 3:3 s třetiligovou Admirou.
To je pravda. Rychle jsme vedli 2:0, pak prohrávali a nakonec to skončilo nerozhodně. Byla to trochu divočina. Moc jsme toho předtím nenatrénovali. Na klucích byla vidět chuť po dovolené. Dopředu to bylo dobré, dozadu horší… Ve druhém utkání jsme prohráli s týmem Záp 0:2, tady už jsme měli v nohách tréninky, ale to nás neomlouvá.

Zvolili jste si pro přípravu turnaj na Meteoru. Ten tedy splňuje vaše představy?
Určitě ano, jsou tam kvalitní soupeři. Čím těžší protivník, tím lépe pro náš tým. Každý z kluků by chtěl výš a tady aspoň vidí, na čem je třeba zapracovat. Ještě si na turnaji zahrajeme se Spartou B a Českým Brodem. Je to zajímavá konfrontace. Jasně, že se říká, že výsledky v přípravě nejsou tím nejdůležitějším, ale každý zvládnutý přátelák týmu pomůže. Jsem zvědavý, jak to zvládneme. Taky nás ještě čeká jednodenní turnaj Spartaku Příbram, kde bude také dobrá konkurence, a pár dalších přátelských zápasů.

Po podzimu jste zvažoval, zda bude prodlouženo hostování talentovanému Jakubu Dobiašovi ze Sparty. Jak to vypadá?
Říkal jsem, že si to musí srovnat v hlavě. Teď to vypadá tak, že se vrací do Sparty. Naopak z Letné jsou u nás další hráči jako Doležal, Pacovský a další. Spolupráce pokračuje.

Zařadil jste do přípravy nějakou netradiční věc, která týmu zpestří tu zimní dřinu?
Ne. Zůstáváme u klasiky. Motorlet se bude připravovat v domácích podmínkách. Zajdeme si do posilovny, do bazénu. Kdybychom jeli na soustředění a byly by k dispozici třeba tři tréninkové fáze za den, tak bychom zařadili i věci jako jsou spinning, nebo aerobik. Také jsem je dřív využíval, když jsem vedl dorost, ale tady od toho ustoupíme. Každopádně ale věřím, že budeme na jaro dobře připravení.

René Machálek

Soutěže

Soutěže