Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet B řádí v přeboru. Je to lepší, než jsme čekali, říká kapitán Scharf

Motorlet B řádí v přeboru. Je to lepší, než jsme čekali, říká kapitán Scharf

Motorlet B řádí v přeboru. Je to lepší, než jsme čekali, říká kapitán Scharf

7. září 2016 16:00 » Jako ve snu. Jinak si snad rezerva Motorletu ani nemůže připadat. Před rokem měli mladíci z Jinonic na kontě po čtyřech kolech jen porážky. Teď má mužstvo deset bodů a druhé za Třeboradicemi je jen vinou horšího skóre. „Čekal jsem, že to bude z naší strany lepší než v minulé sezoně, ale že budeme mít deset bodů, to mě nenapadlo,“ usmívá se kapitán týmu David Scharf.

Co na ten parádní vstup do sezony říkáte?
Určitě jsme za něj moc rádi, protože pořád máme hodně mladý tým. Je to úplný opak toho, co jsme prožívali před rokem. Tohle je pochopitelně daleko příjemnější start, než jsme měli v minulé sezoně.

Kde se to ve vás vzalo?
Hodně velký vliv na to všechno mělo první kolo. Vyhráli jsme na Zbraslavi 4:0 a to nám dodalo docela klid. Samozřejmě bylo znát, že nám pomohli kluci z áčka. To vítězství nám zvedlo sebevědomí.

Jenže vy jste pak i bez posil dokázali vyhrávat dál. Vážně vás to tak nakoplo?
Je tam hodně znát ten rok, co máme v přeboru za sebou, že jsme tu soutěž už hráli, protože ten skok do dospělého fotbalu byl velký. Víme, jak se na zápasy připravit, co čekat. Nebyli jsme zvyklí na mužský fotbal. Dělali jsme hloupé chyby a soupeři je trestali.

Nakonec máte po čtyřech kolech deset bodů. Ztratili jste dva body s Duklou Jižní Město, která se řadí mezi favority soutěže. Mrzí vás to s odstupem času?
Musím říct, že ten zápas byl hodně specifický. Úplně jiný než zbylá utkání. V těch jsme si zasloužili vyhrát.

Takže tady měla zvítězit Dukla?
Oni nás v prvním poločase přehrávali a my jsme jim dali dvě branky. Překvapilo mě to, ale znovu se ukázalo, že fotbal nemá logiku. Po přestávce tam byla situace, kdy podle mého měla být na mě penalta, ale nepískala se. A soupeř potom dokázal vyrovnat na 2:2, škoda, že jsme to nedotáhli k vítězství.

Potvrdila Dukla Jižní Město pověst ambiciózního mužstva?
Z těch čtyř kol, co máme v přeboru zatím za sebou, tak byla asi nejtěžším soupeřem.

Bylo motivující zahrát si proti známým fotbalistům, které v kádru má?
Obecně platí, že se chcete vždycky vytáhnout na hráče, kterého třeba znáte z televize. Ale my chodíme do všech zápasů naplno, nerozhoduje, proti komu na hřiště jdete.

Nestává se z rezervy Motorletu tak trochu „černý kůň“, který bude prohánět favority?
Myslíte, že bychom hráli o první místo? (směje se) Jsou za námi čtyři kola, bude to ještě dlouhé. Taky si musíme přiznat, že jsme na rozdíl od minulé sezony taky měli i kus štěstí. A v každém utkání jsme vedli, takže tam nebyla nějaká úplně těžká situace. Uvidíme, co to s námi udělá, až taková chvíle přijde.

Takže nějaké vyšší ambice ohledně umístění po tom parádním rozjezdu nemáte?
Víme jistě, že nechceme hrát dole. Celé jaro jsme se vlastně klepali, jak to nakonec dopadne. Fotbal je hra a my chceme vyhrávat. Kdyby se povedlo být třeba v první pětce, tak by to bylo super.

Pomáhá vám i to, že trénuje rezerva s divizním áčkem pohromadě?
Většinou trénujeme spolu, jen v pátek na předzápasovém tréninku se to rozdělí. Myslím, že je to znát, že jsme pohromadě. Fotbalově i z pohledu fyzičky nám to pomáhá. Dá se říct, že se můžeme poměřovat, jak na tom jsme.

Je cítit i větší motivace ukázat se novému trenérovi áčka Poustkovi?
Změna je v tom, že s příchodem nového trenéra se zvýšila konkurence, je tam víc hráčů pro A- tým. Vlastně pro rezervu přišel Matěj Čmejla. Jsme rádi, že je u nás. Je vždycky lepší, když tam máte zkušeného hráče, který poradí. Má to pro nás určitě přínos. Pomáhá nám i jeho důraz. To nám, myslím, v minulé sezoně taky chybělo. Matěj umí přitlačit. (směje se)

Najdete nějakou výraznou změnu, která přišla s angažováním nového trenéra?
Řekl bych, že možná trénujeme i méně, ale je to intenzivnější. Je to jiné. Každopádně jsme rádi, že i áčko dobře odstartovalo do sezony.

Hlavně jste ale vy dobře rozjeli přebor. Bude těžké potvrdit vaši sérii bez prohry na ČAFC?
Podle mě v přeboru není moc lehkých soupeřů. Hodně důležité bude, zda nás nevezmou na umělou trávu. Snad by to nemělo hrozit. Ale je jasné, že na přírodní trávě se nám hraje lépe.

ČAFC má ve svém středu střelce Mašleje, ale vám zatím defenziva docela funguje. Jste v tomhle směru jako kapitán a stoper v jedné osobě spokojený?
Dva zápasy jsem odehrál v záloze, dva v obraně. Myslím, že to docela šlape dopředu i do obrany. Všechno se to podle mě odvíjí od naší útočné hry. Zatím se nám daří. Musím říct, že je to lepší, než jsme očekávali. Tušil jsem, že na tom budeme lépe než před rokem, ale tohle je příjemné překvapení.

René Machálek

Soutěže

Soutěže