Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet B je nejhorším týmem jara v přeboru. Propadáky to ale nejsou, tvrdí kouč Lukeš

Motorlet B je nejhorším týmem jara v přeboru. Propadáky to ale nejsou, tvrdí kouč Lukeš

Motorlet B je nejhorším týmem jara v přeboru. Propadáky to ale nejsou, tvrdí kouč Lukeš

17. května 2013 07:00 » Pět bodů má na kontě v jarní části Pražská teplárenská přeboru rezerva Motorletu a je zatím nejhorší ze šestnáctky týmů startujících v nejvyšší pražské soutěži. Kvůli tomu se tým nebezpečně motá v pásmu sestupu. Horší jsou jen poslední Bílá Hora a Uhelné sklady. Jenže padáka mohou dostat i tři týmy… „Samozřejmě sledujeme dění v divizi. Není to růžové, ale věřím, že my to zvládneme,“ říká kouč David Lukeš.

Podzim jste končili ve skvělé fazoně a teď tohle. S pěti body jste nejhorším týmem jara. Nepřipadáte si jako ve zlém snu?
Hodně se toho změnilo a samozřejmě jsem si představoval, že to jaro bude vypadat jinak. Jenže odešelo pět kluků, kteří by u nás kopali, a to je prostě znát. Na konci podzimu si to sedlo a teď je to pravý opak. Leží to teď na fotbalistech, na kterých to na podzim nestálo. A oni sami vidí, jak to je. Pochopitelně mě těší, že ti kluci, co odešli, zamířili do vyšších soutěží, zase je to dobrá vizitka pro Motorlet, ale nám to přidělalo problémy. Při tréninku už to radši spojujeme s áčkem. Ale až na výjimky musím říct, že to z naší strany herně propadáky nejsou. Nebyl jsem spokojený s poločasem našeho zápasu s Meteorem B, a pak taky s Uhelnými sklady. Tam jsme zahráli strašně.

Přitom to byl jeden z hodně důležitých zápasů jara. Čím si to vysvětlujete?
Ještě k těm výsledkům: my nemáme zkušené hráče, kteří by mladé kluky usměrnili. Jak se nedaří, tak se to všechno nabaluje, je to mozaika složená ze střípků, kdy si třeba dáme nešťastný gól. Pak tam byly ty Uhelky, kdy jsme řešili, že kluci nemají správné obutí na zápas. Když je sucho v pohodě, ale jakmile je mokro, tak je průšvih. Samozřejmě je to každého věc, ale kluci mají mobily, někteří jezdí na tréninky autem, tak by mohli dát i peníze na fotbalové obutí. Je mi ale jasné, že tohle řeší i v jiných klubech. To si nestěžuji.

Naštvaný můžete být třeba proto, že se vaše výhra nad Bílou Horou změnila kvůli administrativní chybě v kontumační porážku 0:3. Jak jste se cítil?
To jsem zíral, samozřejmě jsem to nečekal. Ta kontumace mohla na kluky dolehnout, kdybychom ty tři body měli, tak by to vypadalo celé trochu jinak. Já se snažím kluky nestresovat povinností udělat výsledky, měli by se posouvat sami fotbalově, ale to naše postavení není růžové, a i když s kluky o tom nemluvím, v hlavě to mají.

Sám jste ale říkal, že herně to není z vaší strany špatné…
A za tím si taky stojím. Třeba proti béčku druholigové Bohemky. Jenže to proti nám nasadí Pilíka a ten nám dá tři góly, pak je hotovo. Nebo třeba s Třeboradicemi jsme odehráli dobrý zápas. Dvakrát jsme vedli a ve výsledku máme jen bod.

Jenže když se podíváte na jarní tabulku, tak vám asi není veselo.
No jasně, to je smutný pohled a zklamání, na jarní tabulku radši nekoukáme, ale někteří to dobře vědí, jak na tom jsme. Tenhle tým nehraje tak zle, jak by to mohlo vypadat. Ale od té kontumace se tam něco zlomilo. V hlavách to klukům asi šrotuje. I já jako trenér o všem přemýšlím. Samozřejmě poslouchám různé zprávy, co se o nich mluví po Praze, a uvidíme, jak to dopadne. Z našeho pohledu to chce jeden zápas, který to všechno zlomí.

Můžete to být už víkendová bitva s Tempem, které je vaším sousedem v tabulce?
Tady jsme si dobře vědomi toho, že je to zápas o šest bodů. Věřím tomu, že tohle utkání zvládneme, že do toho kluci dají všechno, vědí, že to není růžové. Ale pořád je to o tom, že kdybychom měli o tři body s Bílou Horou víc, tak to bylo o hodně jiné. Doufám, že zvládneme Tempo a budeme se cítit líp. Pak nás čekají zápasy doma, můžeme pořád uhrát všechno sami.

Slyšel jsem, že si teď užíváte nerváky, protože sedíte u maturit. Jak si vedou studenti, prožíváte jejich nervy?
Jsem předseda komise, takže vlastně dohlížím. To nejsou žádné stresové situace. Poslouchám věci, a když je tam otázka třeba na sportovní marketing, tak si to rád poslechnu a dozvím se něco zajímavého. Na lavičce jsou to nervy větší, přitom by to měla být zábava. Jenže někdy tam řešíte i základní věci, což jsem už moc nečekal.

Po Praze se povídá, že se na fotbalovou mapu hodlá vrátit Xaverov, kde jste také něco odehrál. Co na to říkáte?
Už jsem to taky slyšel, ale nevím, v jakém stavu to je. Probíral jsem to už s kamarády Jardou Mašínem a Zoranem Jovanovskim. Pokud by se to stalo, tak bych si to za ten tým docela rád ještě strčil.


Kde bodoval Motorlet B na jaře v přeboru?
Motorlet B – Zbraslav 3:3
Zličín – Motorlet B 1:4
Třeboradice – Motorlet B 2:2
Tým ještě vyhrál 4:0 nad Bílou Horou, ale zápas nakonec skončil kontumační prohrou mladíků z Jinonic 0:3. Díky tomu má Bílá Hora v jarní tabulce o tři body více než Motorlet B.

 

René Machálek

Soutěže

Soutěže