Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Motorlet B: Dostat nášup? Nevadí! Aspoň jsme na zemi

Motorlet B: Dostat nášup? Nevadí! Aspoň jsme na zemi

Motorlet B: Dostat nášup? Nevadí! Aspoň jsme na zemi

20. února 2014 07:00 » Rezerva Motorletu nabírá sílu na jaro v Pražská teplárenská přeboru, do kterého vyrazí z jedenácté příčky. Tabulka je ale vyrovnaná, takže svěřenci trenéra Davida Lukeše nemusejí propadat depresi. „Na jaře nás čeká nová soutěž, týmy se během zimy promění. Naší výhodou bude, že jsme o půl roku zkušenější,“ věří mladíkům v týmu kouč Lukeš.

Jak jste zatím spokojený s přípravou?
Zvládli jsme to, co jsme chtěli. Začali jsme 8. ledna a stihli jsme i krátké soustředění v Bedřichově. Byli jsme tam čtyři dny, od čtvrtka do neděle, a odjela zhruba polovina kluků. Je jasné, že tam byly povinnosti ve škole a v práci. Zbytek týmu trénoval s áčkem. Byly tam také individuální návštěvy posilovny.

Dočkali jste se i sněhu, nebo to bylo na soustředění jen o běhání v přírodě?
Měli jsme štěstí a den, který jsme chtěli strávit na běžkách, nám vyšel nádherně. Počasí bylo úžasné, užili jsme si sněhu.

Došlo i na závod na běžkách, aby se hráči vyhecovali?
Tak to zase ne. My jsme měli jako cíl něco odmakat a hlavně to přežít ve zdraví. Nikdo nezlomil lyže, můžeme být spokojení. 

Od trenéra áčka jsem slyšel, že chtěl v pauze dát šanci střelci vašeho týmu Kundeláskovi. Ten ale dál pálí za rezervu, co se stalo?
Měl nějaké problémy s kolenem a taky pracovní povinnosti. Dělá na směny. Tak je dál využitelný pro potřeby béčka. Střelecky se vážně daří a já jsem rád, je to jeden z našich nejdůležitějších hráčů. V útočné fázi je pro nás nepostradatelný.

Máte v přípravě nějaké nové hráče?
Spíš staronové. Vrátil se k nám z Radotína z hostování Eppert, taky je u nás Dominik Soukup, který tady ve druhé části podzimu trénoval. Je to levonohý obránce, důrazný a rychlý. Takového hráče potřebujeme. Oba jsou to ročníky 1994. Taky ale máme nějaké ztráty.

O koho se jedná?
Syrovátka a Kučera nejsou zdravotně v pořádku. Syrovátkovi vyndají šrouby z paže, Kučeru zase trápí kotník, měl tam drobnou zlomeninu. Tihle dva hráči budou ještě nějaký čas mimo.

Jak se tyto absence budou řešit?
Určitě to bude dohoda s trenérem áčka Frýdkem. Stejně jako si chtěl od nás vyzkoušet Kundeláska, tak zase jeho hráči prvního týmu mohou pomáhat nám. Vše se ale bude řešit vždy podle situace, jaká bude.

Také si můžete pomoci hráči z dorostu, že?
Myslím, že z dorostu ne. Budou se totiž nějak redukovat dorostenecké soutěže a kluci se budou snažit hrát a skončit nahoře. 

Co zatím říkáte na výsledky v přípravě?
Na začátku řeknu, že jsem rád, že máme silnější soupeře. Dostaneme třeba nášup, ale aspoň jsme na zemi.

Jenže naposledy jste dostali od devatenáctky Slavie devět gólů. To mi přijde moc…
No, to byl totální výbuch. Já jsem chtěl, abychom s nimi hráli otevřený fotbal, nahoru dolů, aby to splnilo kondiční složku naší přípravy. První poločas ještě nebyl špatný, ale po přestávce jsme dostali snad za deset minut pět gólů.

Je to sice příprava, ale to jste musel na lavičce pěkně trpět. Jak jste se cítil?
Byl to pocit, který, doufám, už nikdy nezažiju.

Pak jste ještě prohráli s béčkem Meteoru a Kopaninou, zvítězili jste naopak nad Rokycany. Co vám ukázaly tyhle zápasy?
V utkání s Kopaninou tam byla trochu podobná pasáž, jako proti Slavii. V úvodu druhé půle jsme dostali rychle tři góly. S tím, že jsme vyhráli proti Rokycanům, jsem byl naopak spokojený. Teď nás ještě čeká duel s Louňovicemi a generálka s Vraným.

A pak už přijde ostrý start do jara. Při pohledu na tabulku se dá asi čekat pořádně vyrovnaný boj, co myslíte?
Pro nás budou důležitá první tři kola, jak se chytíme. V tabulce je to hodně našlapané. Jaro bude taková nová soutěž, v řadě týmů budou noví hráči, týmy se promění. My do jara půjdeme s tím, že jsme o půl roku zkušenější. A taky musím říct, že co se týče hry, byly tam momenty, kdy to nebylo vůbec špatné. Pracujeme na tom, abychom to zvládli co nejlépe.


Výsledky Motorletu B v zimní přípravě
Motorlet B – Meteor B 1:2
Motorlet B – Přední Kopanina 1:4
Motorlet B – Rokycany 2:1
Motorlet B – Slavia „19“ 0:9

 

René Machálek

Soutěže

Soutěže