Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Měska studuje dvě vysoké školy, góly střílí v divizi i v přeboru

Měska studuje dvě vysoké školy, góly střílí v divizi i v přeboru

Měska studuje dvě vysoké školy, góly střílí v divizi i v přeboru

21. prosince 2016 07:00 » Devět gólů za rezervu v Pražská teplárenská přeboru a k tomu ještě dva za divizní áčko Motorletu. Ondřej Měska má za sebou hodně povedenou půlku sezony. Je spokojený, ale přehnaný optimismus nečekejte. Tréninkově prý nestíhal kvůli studijním povinnostem vše, co chtěl. „Podzim se mi ale povedl, stejně jako celému béčku Motorletu, které vede přebor. Lepší podzim jsem asi neměl,“ říká Měska.

Podle trenérů a redaktorů webu PFS jste byl asi nejvýraznější postavou lídra přeboru. Co na to říkáte?
Je pro mě obrovská čest, že jsem se vešel do nejlepší sestavy podzimu. Jsem tam vedle hráčů, co odkopali hodně zápasů v lize. Je to pocta a taky odměna za to, že se nám ten podzim extrémně povedl. Pro mě je hlavní, že jsme s béčkem v čele přeboru. I ty nominace na nejlepšího hráče jsou samozřejmě příjemné, často je ale sledují víc spoluhráči než já. Ale těší mě to, to je jasné. Je jen škoda, že podzim nevyšel tak dobře taky áčku v divizi.

Neštve vás, že u vás ve střelecké vizitce nesvítí nějaký hattrick?
Na podzim to tam docela padalo, ale spoustu šancí jsem ještě nedal. Občas jsem dřevák (usměje se), nebo něco v zakončení vymýšlím. Šance na hattrick určitě byly, ale že jsem ho nedal, to není nějaký problém. Na druhou stranu mě ty góly těší, protože jsem řadu zápasů odkopal i na místě středního záložníka.

Dá se popsat, jak vypadá váš typický zásah?
Když se nad tím zamyslím, tak to určitě není gól hlavou. Dost branek jsem dal z dálky, střílel jsem za vápnem.

Takže to jsou nějaké výstavní rány do šibenice?
To ani ne. Spíš do toho nějak plácnu a skončí to v bráně. (směje se)

Vysoký jste 185 centimetrů. Jak to, že se neprosazujete více hlavou?
To mi vyčítá trenér áčka Poustka, že jsem málo soubojový. Chce, abych byl co nejvíce ve vápně. Vím, že mám výšku na to, abych byl vidět více.

Možná to přijde ve chvíli, kdy začnete dávat fotbalu maximum. Zmínil jste, že v přípravě nestíháte vše podle představ trenéra. Co vás brzdí?
Studuji dvě vysoké školy. Na ekonomce jsem ve třetím ročníku, v létě budu končit. A na Karlovce dělám politologii, takže když je třeba zkouškové období, tak je to docela peklo. A stane se, že nestíhám tréninky. Ale vyhodnotil jsem si, že jsem nešikovný manuálně, tak se musím živit hlavou. (směje se) Fotbalem se ale hlavně bavím a užívám si ho.

To chápu, že se bavíte, když utečete třeba od mikroekonomie…
Přesně (usměje se). Když se člověk učí, tak se pak na fotbal těší o to víc. Zlepším si náladu a vyčistím si hlavu. A chci, aby se vyhrávalo. I proto jsem nadšený z toho, jak to béčku na podzim všechno šlo. Dal jsem nějaké góly, ale je to zásluha všech kluků. Před sezonou nikdo nečekal, že nám to půjde takhle. Všechno si to parádně sedlo, super parta. Je tu pohoda. Všichni jsme se na zápasy těšili a užívali si to.

Co za zlepšením oproti minulé sezoně stojí?
Určitě se na tom podepisují kvalitní tréninky vedle kluků, jako jsou Rajnoch nebo Mácha (Machurka). Všichni kluci z áčka, když si šli zahrát za rezervu, tak si to taky užívali. A nechali na hřišti všechno. Na výsledcích to bylo vidět. A taky je hodně znát, že je tam Čmejlis (Matěj Čmejla). Jak si to tam všechno ořve a když je potřeba, tak přitvrdí. Ale jak jsem říkal, ten podzim vyšel fakt všem klukům. A taky má na všem obrovský podíl trenér Mikuš. Nesvazoval nás nějakými extra taktickými pokyny. Chtěl, abychom za všech okolností hráli kombinační fotbal. A to všem strašně moc svědčilo.

Zdá se mi to, nebo na vás udělal bývalý reprezentant Jan Rajnoch dojem?
To byl fakt zážitek, když vidíte, jak na tréninku dře. Byl jsem z něj úplně paf. On má snad nejvyšší tréninkovou účast ze všech. Odmakal to naplno.

Z podzimu jste nadšený. Málem z toho ale první místo nebylo. Překvapilo vás, jak to nakonec dopadlo?
Po tom utkání s Třeboradicemi už to vypadalo, že první nebudeme. Byli jsme lepší, ale ten zápas rozhodla nesmyslná penalta a my prohráli. Byl jsem u toho momentu. Na druhou stranu taky vím, že není úplně jednoduché tyhle situace posuzovat. Nakonec to ještě s tím prvním místem dopadlo, ale přiznávám, že jsem spíš čekal, že už si to Třeboradice ohlídají. Ale jsme první a budeme se snažit se tam udržet, Třeboradice za tím prvním místem ale půjdou.

Kromě téhle porážky je na podzimu v podání Motorletu B jediná kaňka. Debakl s Uhelnými sklady 0:5. To byla asi hodně těžká chvíle, co?
Byl jsem v nominaci na nedělní divizní zápas s Rokycany. Ale na tohle utkání s Uhelkami, které se hrálo v sobotu, jsem pochopitelně zašel. Byl jsem na tribuně a bylo to peklo, prostě hrozný. Trenér soupeře Robert Hlavica to hodně hecoval. Stříleli nám gól za gólem a byla to hrůza, i když jsem tomu přímo na hřišti unikl. A pak jsem ještě v neděli dal Rokycanům gól. Ale Uhelky, to bylo prostě strašný. Určitě je taky škoda, že podzim lépe nevyšel áčku Motorletu. Bylo tam pár špatných zápasů uprostřed podzimu. Určitě jsme na tom chtěli být lépe a máme co napravovat.

Takže přes Vánoce začnete dřít a na jaře třeba začnete víc pálit za první tým v divizi?
Myslím, že přes Vánoce se budu muset hlavně učit. Čeká mě matematika, ležím v mikroekonomii, makroekonomii…

Když máte při zkoušce na VŠE jeden pokus, to si musíte připadat, jak střelec rozhodující penalty. Tam je to dané – všechno, nebo nic.
Je pravda, že tohle srovnání je docela výstižné. Teď mám za sebou první písemnou zkoušku. U penalty bych věděl hned, jak dopadla, tady se to dozvím do týdne.

Fotbal ale asi pustit z hlavy nemůžete…
To ne. Taky mi přišlo jedno laso z vyšší soutěže, ale já jsem Motorleťák a tak to zůstane. A budu nejraději, když se bude dařit áčku i béčku. Pokud tomu pomůžu já nějakým gólem, tak to bude super.

René Machálek

Soutěže

Soutěže