Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Liverpool přijede v létě na Admiru, jeho trenéři povedou kemp pro mládežníky

Liverpool přijede v létě na Admiru, jeho trenéři povedou kemp pro mládežníky

Liverpool přijede v létě na Admiru, jeho trenéři povedou kemp pro mládežníky

8. ledna 2018 06:00 » Slavný Liverpool spojí v létě síly s divizní Admirou a uspořádá tam kemp pro malé šikovné fotbalisty. Do Kobylis pošle anglický klub své trenéry, aby na naděje ve věku 6 až 14 let dohlédl. „Máme velkou radost, pro Admiru je to skvělá akce i skvělá reklama,“ říká nadšeně sekretář a manažer klubu Jaroslav Moudrý. Kemp se uskuteční od 16. do 18. července.

Prozraďte, jak se to seběhlo, že slavný klub z Anglie spojí své plány ohledně mládežnického kempu s divizním klubem z Prahy?
Musím přiznat, že tomu pomohla i náhoda. Jeden z našich trenérů přípravky měl kontakt na člověka, co plánovaný kemp FC Liverpool zaštiťoval. Zná ho a předal mi kontakt. Ona už tady byla snaha od Liverpoolu, loni byla podobná akce na Dukle a teď se rozhodli udělat změnu.

To je skvělá reklama. V nedalekých Ďáblicích mělo kemp španělské Atlético Madrid, na Admiře bude pro změnu Liverpool. To je přece neskutečné...
O akci v Ďáblicích vím to, že je to aktivita tamního trenéra Vasila Boeva. U nás to bude trochu jiné v tom, že přijedou vážně trenéři a experti z anglického klubu.

Leckdo by mohl mít obavy, že bude mít klub z Premier League velké nároky. Našel tenhle nápad hned podporu ve vedení Admiry?
Jakmile jsem s tou věcí předsedu klubu seznámil, tak hned souhlasil. Když na Admiru přijede Liverpool, tak je to přece neskutečná reklama. Bude to pro všechny svátek.

Vidíte, já bych čekal, že když už se Liverpool rozhodne dělat akci v Praze, tak zamíří do Chaber, kde je šéfem klubu bývalý hráč Reds Vladimír Šmicer a na Anfieldu hrál i další chaberský fotbalista Patrik Berger. To vás oni doporučili?
To asi ne. Tady vážně proběhl kontakt mezi námi a pořadatelem kempu a na všem jsme se dohodli. Ze strany Admiry je to tak, že Admira poskytne pro kemp šatny i další prostory, samozřejmě hřiště, ale další věci si řeší expert, který vše pro Liverpool zajišťuje. My ještě samozřejmě pomáháme s propagací té akce. Liverpoolští budou mít svoje míče, vybavení.

Tušíte, zda se dostanou na kemp i další trenéři či třeba fanoušci?
Co se týče trenérů, tak jsou na kemp samozřejmě pozvaní a moc rádi tuhle možnost využijeme. Pokud jde o další lidi, tak na tribunu se asi dostanou. Ale přiznávám, že tohle jsme tedy neřešili. V tuhle chvíli nemám informaci, že by měl být areál Admiry nějak uzavřený.

Když jste říkal, že to bude svátek pro celou Admiru, nebudou si chtít pod vedením anglických trenérů vyzkoušet přípravu i hráči áčka?
Je pravda, že v době, kdy se akce bude konat, bude jako jediné v tréninku naše áčko. Ale tenhle kemp je pro mládežníky a trénovat se bude dopoledne a po obědě. Naše áčko startuje přípravu až večer od šesti, takže nemám strach, že by se nějaký takový požadavek objevil. Kluci vědí, že je to akce pro děti. (směje se)

Registrujete už nějaký zájem o akci?
Ohlasy už nějaké máme, ale že by už se někdo hlásil, to zatím ne. Pro všechny je to nová informace, co se povedlo dohodnout. Ostatně počet účastníků je věcí pořadatelů kempu. Šance přihlásit se je na stránkách Liverpoolu, všichni zájemci se k přihlášce na kemp dostanou i přes odkaz na internetových stránkách Admiry.

Padlo tady, že před rokem Liverpool zkoušel akci dělat na Dukle. Počítá Admira, že by se kemp mohl opakovat v dalších letech právě v Kobylisích?
Určitě to bude hezká akce a věřím, že bude všechno v pohodě. Pokud bude Liverpool spokojený a bude mít zájem, klidně se může kemp konat na Admiře i v dalších letech. Admira si váží toho, že spolupracuje s Liverpoolem.


Jak vidí kemp Charles Peake, licencovaný zástupce FC Liverpool
„Zkoušeli jsme dělat kemp v Praze na Dukle, ale rozhodli jsme se udělat změnu. Liverpool hledal nějaké specifické místo, kde by byly k dispozici všechny věci, které jsou třeba. A Admira tyhle podmínky splnila. Tahle cesta, kdy se osloví ohledně spolupráce menší kluby, je správná. Kluby jako Sparta či Slavia mají svoje akademie, takže jsme se rozhodli vydat jiným směrem. Co se týče českých hráčů, kteří v minulosti v Liverpoolu hráli, tak máme zájem, aby na kemp přišli. Ale na druhou stranu chápeme, že se ty věci nemusejí časově sejít. Vladimír Šmicer i Patrik Berger hrají za starou gardu Liverpoolu, jsou ambasadory klubu na akcích po světě, mají své povinnosti. Tak uvidíme, zda někdo z nich přijde, záleží na tom, jak budou mít čas. Každopádně chystáme kemp, kterého se mohou zúčastnit kluci i holky. O tom, kolik jich bude, je předčasné mluvit. Věříme, že bude zájem. Znalost angličtiny není podmínkou. Na druhou stranu věříme, že fotbalové pojmy v angličtině jsou známé, takže by to neměl být až takový problém. Co se týče akce, samozřejmě se můžou přijít podívat i rodiče a trenéři. A to nejen na akci na Admiře, ale také na navazující kemp v pražských Kolodějích.“


Další zajímavosti ohledně chystané akce na Admiře
- třídenní kemp je určený pro kluky a holky ve věku od 6 do 14 let
- pro účastníky kempu jsou kromě tréninků připravené i různé soutěže a krátké přednášky, jak pro hráče, tak i pro rodiče zúčastněných dětí
- všichni účastníci kempu dostanou od FC Liverpool certifikát o absolvování kempu a na památku drobné dárky
- na konci kempu bude trenéry vybrán nejlepší hráč, který dostane pozvání na kemp přímo do Akademie FC Liverpool
- tréninky probíhají denně od 10 hodin do 15 hodin
- stravování není zahrnuto v ceně kempu. Strava se řeší individuálně – buď vlastní z domova, nebo je možné navštívit restauraci přímo v areálu klubu
- cena kempu je 5555 Kč, nebo 184 liber
- registrujte se zde: www.liverpoolfootballschool.com

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže