Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Královice sezonu zakončily výhrou nad Braníkem

Královice sezonu zakončily výhrou nad Braníkem

18. června 2017 12:54 » Fotbalisté Královic po porážce v minulém kole, chtěli zakončit sezónu vítězstvím a to se jim nakonec podařilo. Do utkání vstoupili velice aktivně a přestože spálili několik vyložených šancí, odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením. Braník po změně stran kontaktním gólem zápas zdramatizoval, ale Pospíšil svou druhou trefou v předposlední minutě výhru domácích definitivně pečetil.

Od úvodního hvizdu se hrál rychlý a pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Domácí je měli přece jen o poznání nebezpečnější. Už po dvou minutách mohl otevřít skóre Formáček, když obešel vybíhajícího Kudláčka, jenže balón nakonec do opuštěné branky nenasměroval. Vzápětí na druhé straně po centru Cvrčka už napřahoval ke střele Vybíral, ale Slováček mu stačil v posledním okamžiku ukopnout míč na roh.

V 10. minutě bylo znova horko před domácí brankou, když obrana nezachytila Cvrčkův bleskový únik,
jenže jeho dloubáček skončil nad břevnem Jeřábkovy brány. Po dalších osmi minutách pak udeřili
domácí. Na Formáčkovu přihrávku si šikovně naběhl Pospíšil a křížnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Kudláčka - 1:0.

Neuběhly snad ani dvě minuty a Pospíšil si mohl po parádní Formáčkově uličce připsat druhý zásah, jenže tentokrát hostující bránu prudce přestřelil. Ve 25. minutě se po centru Malíka objevil v čisté ložence Záhorec, avšak Kudláček mu skvělým zákrokem stačil dorážku vytěsnit na roh.

Domácí hráli ve velké pohodě, jen v koncovce měli problém. To potvrdil po dalších pěti minutách znova Pospíšil, když postupoval zcela sám na branku hostů, jenže mířil vedle tyče. Jejich snaha a úsilí bylo nakonec přece jen korunováno. Ve 36. minutě vysunul Záhorec na pravé straně Formáčka, ten se dostal
až do vápna a vydařenou střelou, která se navíc odrazila od pravé tyče zvýšil na 2:0. Za takového stavu pak odcházely oba týmy i k poločasové přestávce.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se zjevnou snahou výsledek ještě změnit. V 53. minutě odvracel Malík nebezpečný centr Kodytka jen se štěstím na roh. Pak se blýskl bleskovým průnikem po pravé straně Cvrček, ale pozorného Jeřábka neprostřelil. Přišla však 57.minuta a rohový kop hostů, po kterém se dostal k odraženému míči Vybíral a zblízka snížil na 2:1.

Hosté ožili a rázem jich bylo plné hřiště. Převaha domácích z úvodního poločasu se začala pomalu vytrácet a stále častěji se začala prosazovat jedenáctka hostů. Jeřábek se musel hodně vyšponovat v 63. minutě při střele Vybírala, na štěstí pro domácí byl ještě předtím odmávnut ofsajd.

V 73. minutě po faulu na Vybírala měli hosté výhodu standardní situace a dělovka Trávníka jen těsně proletěla kolem pravé tyče. Pohotová Kryštofova hlavička o chvíli později skončila jen v připravené náruči pozorného Jeřábka. V 82. minutě Cvrčkův přímý kop likvidoval domácí gólman až na druhý pokus.
Po dalších čtyřech minutách mohli naopak udeřit domácí. Hezkou spolupráci Tylšara s Randou
zakončoval Pospíšil, ale nastřelil jen nohu vybíhajícího Kudláčka.

Pospíšil si nakonec vše vynahradil v předposlední minutě, když si naběhl před branku na přesnou přihrávku střídajícího Horáčka a upravil na konečných 3:1.

Královice - Braník 3:1 (2:0)
Branky: 18. a 89. Pospíšil, 36. Formáček - 57. Vybíral . ŽK: 8. Formáček, 80. Malík, 85. Pešek, 89. Pospíšil - 27. Kryštof, 41. Vybíral, 59. Cvrček, 90. Kodytek. Rozhodčí: Gunitš - Tomšů, Polena. Diváků: 124.
Královice: Jeřábek - Pešek, Hyský, Slováček, Malík - Záhorec - Pospíšil, Šmíd, Randa (87. Horáček), Tylšar - Formáček. Trenér: Martin Hyský.
Braník: Kudláček - Kryštof, Zelenka, Kučera, Kodytek - Vybíral (80. Habětín), Pekárek, Mráz, Světlík
(60. Ceccarelli) - Trávník, Cvrček. Trenér: Martin Vališ.

Hlasy trenérů
Martin Hyský (Královice): „Dnešní výkon je pro mě trochu překvapení. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Potvrdilo se to hlavně druhou půli, kdy nám došly rapidně síly. O poločase jsem klukům říkal, že jsem překvapený jak to odehráli. Hrozně nám pomohl Michal Záhorec. V první půli to byl výborný výkon, Myslím, že jsme měli dát víc gólů, než jen dva. Šancí jsme měli spoustu, mohli jsme vést třeba 5:1. Soupeř měl v první půli také jednu. Věděl jsem, že nám dojdou síly. Gól co jsme dostali, byl po našem zaváhání po rohu. Soupeř pak hrál, ale do šancí se nedostával. My hrozili z brejků. Poslední se nakonec podařilo proměnit a bylo rozhodnuto. Jsem spokojen, upřímně mohu říct, že jsem nečekal, že bychom to takhle zakončili.”
Martin Vališ (Braník): „Poslední zápas sezóny, co na to říci? O umístění v tabulce už jsme nehráli, protože páté místo bylo zajištěné. Hlavně první poločas bylo vidět, že to jdeme odehrát z povinnosti. Nechtěli jsme to takhle hrát, ale bylo vidět na Královicích, že chtějí vyhrát víc než my. Druhý poločas jsme byli lepší, víc jsme byli na balonu a snížili jsme. Myslím, že to byla jen slabší chvilka na závěr sezóny.”

Nejlepší hráč Královic: Michal Záhorec.
Nejlepší hráč Braníka: Jan Kudláček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Hyský (Královice).