Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Kopanina dohrávku zvládla, přehrála Měcholupy 3:2

Kopanina dohrávku zvládla, přehrála Měcholupy 3:2

Kopanina dohrávku zvládla, přehrála Měcholupy 3:2

5. dubna 2018 10:30 » První poločas hosté z Měcholup na hřišti Kopaniny prospali. Domácí také nepředváděli bůhvíjaký fotbal, ale dali dva góly. Po přestávce výstavní ranou zvýšil na tříbrankový rozdíl Zadina a zdálo se být vše jasné. Nebylo. Domácí začali vyklízet hřiště a hosté se dokázali dostat dvěma góly do kontaktu. Když v nastavení ve vyložené šanci přestřelil branku Holík, celá Kopanina si hlasitě oddechla.

Úvod zápasu se hrál v režii domácích. Ti si však vážnější šanci nepřipravili. Až v 19. minutě vlétl do vápna Pospíšil, křížnou přízemní střelu nasměroval mimo branku. Ve 21. minutě si vše vynahradil. Tři metry před vápnem se do míče opřel levačkou a Řemínek se jen ohlédl. Míč mu prolétl nad hlavou a zapadl do sítě.

Po půlhodině hry už to bylo 2:0 a opět u toho byl Pospíšil. Tentokrát místo střely posunul míč Vágnerovi,
ten našel rozeběhnutého Buzka, který zakončil neomylně.

Domácí po druhé brance zvolnili a hosté byli celý poločas bezradní. Ani jednou nezamířili mezi tyče.
Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Tento stav trval do 62. minuty. V té si domácí Zadina vzpomněl na staré fotbalové pravidlo „když nevíš co s míčem, tak vystřel“. Z více jak třiceti metrů prásknul do míče a Řemínek se i tentokrát jen ohlédl, jak mu projektil ze Zadinovi kopačky napíná síť.

Od tohoto okamžiku však domácí vypadávali z role. Fyzicky vyspělejší hráči Měcholup je začali výrazně přehrávat a dostávat pod tlak. Ten přinesl první úspěch v 73. minutě, kdy domácí obrana zaváhala poprvé
a Dejmek zblízka dostal míč za záda Váchy.

Deset minut před koncem dostal zápas nový impuls. Další zaváhání domácí defenzívy ztrestal Holík
a rázem to bylo už jen o gól.

Vyrovnat ale už hosté nedokázali. Ve druhé minutě nastavení přestřelil branku ve vyložené šanci Holík.
Dvě poslední standardky přišel do útoku podpořit i brankář Řemínek, domácí defenzíva ale už odolala
a tři hodně důležité body zůstaly na Kopanině.

Přední Kopanina – Horní Měcholupy 3:2 (2:0)
Branky: 21. Pospíšil, 30. Buzek, 62. Zadina – 73. Dejmek, 80. Holík. ŽK: 43. Zadina – 86. Vejr.
Rozhodčí: Šaroka – Hlaváč, Vojáček. Diváků: 58.
Přední Kopanina: Vácha – Buzek, Huleš, Čihák, Flaks – Levý (62. Čadek), Zadina, R. Vágner (83. Sýkora), Řežábek (89. N. Svoboda) – Pospíšil, Machálek (68. Schierreich). Trenér: Daniel Vott.
Horní Měcholupy: Řemínek – O. Vágner (56. Doležel), Vejr, Borek, Žitný – Klír – Gračko, Holík, Hájel, Ráža (80. H. Svoboda) - Dejmek. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Myslím, že jsme asi odehráli náš nejlepší první poločas na jaře. Hráli jsme zodpovědně, byli jsme na ně připravení. Měli jsme problémy s sestavou. Máme spoustu hráču zraněných, vykartovaných. Jsem rád, že kluci, kteří dostali příležitost, se jí chopili tím správným způsobem. Posledních dvacet minut jsme odešli fyzicky a soupeř nás zatlačil. Na konci to byly nervy, tlačil jsem čas a dobře to dopadlo. S třemi body jsme dnes hodně spokojení.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Pětapadesát minut soupeř chtěl daleko víc. My jsme se nějak nedokázali srovnat s terénem. Domácí hráli jednoduše, věděli, že se na tom moc nedá kombinovat, že se nedá nic vymýšlet. Těch posledních pětadvacet minut jsme to zjednodušili a začali se tam dostávat taky. Mohli jsme v závěru vyrovnat, když Holík z malého vápna přestřelil. V celkovém kontextu si pro to domácí šli mohem víc než my. Nám ta větší část druhého poločasu nestačila na to, abychom tady bodovali.”

Nejlepší hráč Kopaniny: Michal Pospíšil.
Nejlepší hráč Měcholup: Tomáš Vejr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Zadina (Přední Kopanina).

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže