Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Komise mládeže Pražského fotbalového svazu se sešla s kluby

Komise mládeže Pražského fotbalového svazu se sešla s kluby

Komise mládeže Pražského fotbalového svazu se sešla s kluby

18. května 2017 18:00 » Členové komise mládeže Pražského fotbalového svazu se sešli se zástupci pražských klubů. Do strahovského presscentra vyslalo svého reprezentanta 60 celků. Řešily se aktuální novinky z mládežnického fotbalu a zároveň byly zodpovězeny četné dotazy.

Po úvodní části schůzky, kdy Michal Šrámek představil program, jednotlivé členy komise mládeže a jejich náplň práce pro komisi, se plynule přešlo k jednotlivým bodům schůzky.

Největší zájem a nejvíce dotazů padlo ke struktuře soutěží žáků a dorostenců platné od sezony 2017/18. Na otázky odpovídali Michal Prokeš – technický ředitel FAČR a Martin Drobný – předseda STK ŘKČ.

Dalším tématem byly soutěže mladších žáků U12 – U13. Možnost vytvoření samostatné soutěže pro U12 představil Karel Lasík, který má v Komisi mládeže na starosti žákovské kategorie.

Hodně diskutovanou kategorií byly i soutěže přípravek. Představu, jak by mohly fungovat přednesl Tomáš Bezpalec s Jiřím Janečkem a Jaroslavem Vavříčkem, kteří mají v komisi pod patronátem přípravky.

Během téměř dvě a půl hodiny trvající schůzky byly prodiskutovány nejdůležitější body, ale na některé se z časového omezení konání akce nedostalo. Proto komise uvažuje o možnosti konání setkání s kluby jednou za půl roku.


Program setkání:

* Představení KM PFS
* Grassroots konference (otázky z konference, OGTM atd.)
* Struktura soutěží žáků a dorostů 2017/18 (Michal Prokeš, Martin Drobný)
* Mládežnické projekty PFS, FAČR
* Prohlídky a granty
* Výběry PFS U12, U13, U14, WU13-14 rok 2016
* Soutěže přípravek
* Soutěž mladších žáků U12-U13
* Diskuse

 

Soutěže

Soutěže