Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Kapitán Motorletu: Podzim nám dávali lidé sežrat. Snad jsme ukázali, že to v nás je

Kapitán Motorletu: Podzim nám dávali lidé sežrat. Snad jsme ukázali, že to v nás je

Kapitán Motorletu: Podzim nám dávali lidé sežrat. Snad jsme ukázali, že to v nás je

12. června 2018 06:00 » Na svůj tým mohl být pyšný. Motorlet vyhrál osmý divizní zápas v řadě a Jan Pyšek ho vedl do boje s Kladnem (3:0) s kapitánskou páskou. Gól nedal, ale zařídil penaltu, z níž tým z Jinonic pojistil druhou trefou náskok. „Otázku postupu necháme osudu. Ale když se ohlédneme za jarem, nemůže nám nikdo říct půl slova,“ myslí si opora Pražanů.

Sedmkrát v řadě jste vyhráli o gól, až teď to napadalo do kladenské sítě. Oddechl jste si?
V první půli jsme si museli dávat pozor, Kladno hrozilo ze standardek, to byla jeho jediná zbraň. Ve druhé půli se mi zdálo, že trochu odešli a my je začali přehrávat. Měli jsme víc sil. Co se týče výsledku, tak to bylo klidnější. Bylo to tím, že jsme podali dobrý výkon. Asi nejlepší za poslední dobu.

Motorlet se na jaře veze na vítězné vlně. Čekali jste takové tažení?
Daří se nám. Ale když se podíváte na výsledky, nechci si moc vyskakovat. Výsledky byly o gól, trošku jsme měli i štěstí. Ale říká se, že štěstí přeje připravenému. Udělali jsme tu sérii a už nám ji nikdo nevezme. Škoda jen, že Hostouň vyhrála na Meteoru.

S Hostouní jste na tom bodově stejně, soupeříte o druhé místo. Mysleli jste na to, že by mohl přijít postup právě z této pozice?
Může se stát, že taková šance jít nahoru ze druhého místa přijde. Zbývá poslední kolo a stát se může ještě cokoliv. Necháme to osudu. Budeme věřit, že to dopadne. My se hlavně soustředíme na sebe, musíme vyhrát v Českém Brodu. A pak musíme věřit, že Souš uhraje něco v Hostouni.

Každopádně vás čeká zase klíčový zápas v posledním kole. Loni jste o postup přišli taky ve stejné fázi soutěže... I když vám asi leží v hlavě spíš první kolo v Hostouni...
To je pravda, klíč ke druhému místu asi ležel právě tam. Vedli jsme o dvě branky, jenže pak jsme propadli a dostali tři góly. Nakonec jsme to utkání ztratili.

Možná si vyčítáte i jarní domácí zápas. I tam jste vedli, ale výhra za tři body se nekonala. Štve vás to?
Tady na to koukám jinak. Sice jsme doma vedli, ale Hostouň vyrovnala a v nastavení jsme mohli dostat gól. Brankář Foferka to ale naštěstí chytil a podržel nás. Teď máme stejně bodů jako Hostouň a horší vzájemné zápasy. Je to dané, osud ukáže. Uvidíme, co bude po třicátém kole, my uděláme pro vítězství sto procent. A budeme věřit, že to třeba dopadne.

Nicméně rozdíl mezi podzimní částí a jarními výsledky Motorletu je zjevný. To vám tak pomohl příchod zkušeného stopera Pence?
Je pravda, že obrana se utužila. Honza Penc s Martinem Filipem podávají na můj vkus snad i druholigové výkony. Martin Filip má výborné jaro, hodně se toho od Honzy naučil. Je to mladý kluk, perspektivní.

Možná se vám hrálo lépe i kvůli tomu, že se už s vaším týmem na špici tolik nepočítalo.
Přesně tak. Byli jsme po podzimu devátí, hodně lidí se nám i smálo. Dávali nám to sežrat. Na ten popud jsme jim snad ukázali, že to v nás je.

Bez bodového zisku jste na jaře končili zápas jen jednou, v derby na Meteoru. Tam se vám zápas hodně nepovedl, že?
Nevím, co se s námi na Meteoru stalo. Dostali jsme tam první sporný gól. A pak jsme se možná soustředili na to, že jsme byli poškození a přestali jsme hrát. Následoval druhý gól a my prohráli. Stalo se, už s tím nic neuděláme.

Jenže ve výsledku z toho může být povedené jaro s trochu smutnou tečkou...
Může se stát, že to s druhým místem nakonec nevyjde. Ale za to, co jsme předvedli na jaře, nám nikdo nemůže vytknout ani půl slova. I kdybychom skončili třetí. Bodů jsme udělali jako máku. Když se za jarem ohlédneme, nebudeme se mít za co stydět.


Očima trenéra Martina Poustky
„Chtěli jsme vyhrát a potvrdit zisk tří bodů z venku. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně. V první půli tam byly sice taktické nedostatky směrem do defenzivy, ale v poločase jsme si to vyříkali. První gól jsme dali po pěkné akci a zakončení Ondry Jandy. Zlepšili jsme práci i pohyb a dostávali se do zakončení. Výsledkem byly další vstřelené góly. Kluky to bavilo. Vyhráli jsme osmý zápas v řadě. I v předchozích utkáních jsme měli šance na vyšší výhry. Nicméně končilo to o gól, až teď jsme to prolomili a podložili vše i slušným výkonem. Myslím, že formu máme během jara dobrou. Co se týče zisku bodů, tak jsme asi týmem jara. Nešťastně jsme zaváhali v Lounech a taky si určitě vzpomenu na zápasy s Hostouní či s Velvary. To byly také zápasy na tři body. Zaslouženě jsme prohráli snad jen derby na Meteoru, jinak se nám dařilo. Za tohle jaro jsem moc rád. Kluci ukázali dobrý charakter a partu. V tabulce chceme samozřejmě skončit co nejvýše. S postupem ze druhého místa nepočítáme. Myslím, že ho totiž ani neuhrajeme, protože Hostouň doma vyhraje se Souší a my máme při bodové shodě horší vzájemnou bilanci. V obou utkáních jsme nad ní vedli a měli jsme ty zápasy dotáhnout k lepšímu výsledku.“

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Motorlet - Kladno od Jiřího Ipsera se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže