Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Jsme zase ve hře o postup, těšilo po výhře nad Meteorem střelce Novotného z Motorletu

Jsme zase ve hře o postup, těšilo po výhře nad Meteorem střelce Novotného z Motorletu

Jsme zase ve hře o postup, těšilo po výhře nad Meteorem střelce Novotného z Motorletu

2. dubna 2013 07:00 » Jsme ve hře, počítejte s námi. Takový vzkaz poslal soupeřům v divizní skupině B v neděli v poledne Motorlet. Vyhrál ve šlágru kola na půdě Meteoru 3:2 a vrátil se mezi aspiranty na třetí ligu. Na jaře přitom měl tým z Jinonic na kontě jen dva nerozhodné výsledky, jakmile ale sudí naposledy zadul v neděli do píšťalky, rozpoutala se radost jeho hráčů.

„Je to pro nás velké vítězství, první na jaře. Dá se říct, že přišlo v pravý čas, protože na začátku jara se nám nedařilo,“ vykládal rozesmátý Pavel Novotný, autor dvou branek Motorletu při odchodu do šaten. Jeho mužstvo je nyní v tabulce divizní skupiny B na třetím místě, ale na lídra ztrácí hratelných pět bodů.

Zápas Novotný nedohrál, protože jej trenér Jaroslav Šturma stáhl chvíli před koncem. Jakmile ale utkání skončilo, Novotný se na hřiště vrátil a radostně pumpoval rukou na znamení triumfu. „Porazili jsme Meteor podruhé v sezoně, je to náš největší rival v divizi, tohle vítězství má pro nás ohromnou cenu,“ radoval se střelec.

Na podzim vyhrál Motorlet doma 1:0 a má tak na své straně při případné bodové shodě na konci sezony výhodu lepších vzájemných zápasů. Novotného těšilo, že proti velkému rivalovi zlomil smůlu v koncovce. „Střelecky mi to na podzim tolik nešlo, konečně jsem to zlomil, dát navíc dva góly Meteoru, to mě obzvlášť těší,“ tvrdil evidentně spokojený fotbalista.

Tým z Jinonic prý ohromně nažhavilo prohlášení šéfa klubu Vladimíra Kuberta z minulého týdne, že pokud mužstvo nezvládne derby na Meteoru, bude ze hry o postup venku. „Nabudilo nás to, chtěli jsme dokázat, že mezi týmy, co budou hrát o třetí ligu, patříme. Získali jsme tři body. Meteor teď jede na Vyšehrad, a pokud my budeme úspěšní při dohrávce v Lovosicích, tak se to může celé pěkně zamotat,“ vyhlíží ideální scénář Novotný, jehož dvě trefy do sítě Meteoru podpořil jedním zásahem ještě Pyšek.

Motorlet zápas dobře rozjel, rychle vedl 1:0 a pak i 2:1 a 3:1. Nakonec bral těsnou výhru, i ta mu ale stačila ke štěstí. A po zápase se rozléhaly areálem na Štěpničné hromové oslavné chorály celku z Jinonic. Užíval si je i trenér Jaroslav Šturma, jenž převzal tým jako hlavní kouč poté, co se rozhodl skončit Salem Hebousse.

„Jsme rádi, že jsme tohle derby zvládli,“ říkal kouč vítězů, ale řeči o návratu do postupové hry odmítal se známou frází, že jeho tým půjde divizí zápas od zápasu. „Budeme se snažit to nahoře v tabulce míchat,“ doplnil posléze s rozesmátou tváří.

Svůj tým za výkon pochválil, hlavně za představení v první půli. „Ta byla z naší strany hodně dobrá, měli jsme šance a proměnili je. Ve druhé půli jsme se ale zbytečně zatáhli. I tak jsme mohli náskok pojistit z brejků, ale nestalo se. V závěru mohl Meteor i vyrovnat, ale naštěstí nedal penaltu,“ oddechl si Šturma.

Šéf Motorletu Vladimír Kubert sice prohlašoval, že se vedení klubu porozhlédne po novém trenérovi, nakonec se ale rozhodli do konce sezony vsadit v Jinonicích na stávajícího kouče. Až pak se prý bude situace řešit.

„Zkoušeli jsme nějaké trenéry oslovit, ale v rozjeté sezoně se jim nechtělo moc k týmu naskakovat. Proto jsme se rozhodli nechat ve funkci dvojici Šturma - Lukeš. Když budou zápasy Davidu Lukešovi u béčka kolidovat s prvním týmem, pomůžu trenéru Šturmovi já,“ poznamenal Kubert.

Ten se jen usmíval myšlence, že právě jeho vyhlášení o konci postupových nadějí v případě neúspěchu v derby na Meteoru tým nastartovala a Motorlet v derby naplno bodoval. Nemohl prý ale tvrdit nic jiného. „Jen jsem reálně zhodnotil situaci, kdybychom to nezvládli, byli bychom přece ze hry. Ztráta by narostla,“ zopakoval Kubert.

Ujištění šéfa klubu o tom, že je ve funkci kouče potvrzený do konce sezony mile překvapilo trenéra Šturmu. „Tak to jste se dozvěděl víc, než vím já. Ještě jsem to od šéfa klubu neslyšel,“ smál se dlouholetý kouč Motorletu.

 

René Machálek

 

Ohlas na derby z kabiny Meteoru čtěte na www.fotbalpraha.cz dnes odpoledne.

 

Fotogalerii ze zápasu od Ondřeje Hanuše najdete ve Zpravodajství, sekce Fotogalerie!

Soutěže

Soutěže