Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  I na podzim se na základních školách besedovalo o fotbale

I na podzim se na základních školách besedovalo o fotbale

I na podzim se na základních školách besedovalo o fotbale

28. prosince 2016 07:00 » Projekt Fotbalových besed pokračoval také ve druhé polovině roku 2016. Po červnové sérii akcí připravil Pražský fotbalový svaz ve spolupráci se čtveřicí pražských škol čtyři fotbalová dopoledne pro žáky a žákyně prvních a druhých tříd základních škol, během kterých si zúčastněné třídy mohly vyzkoušet ukázkovou tréninkovou jednotku pod vedením zkušených mládežnických trenérů a následně se aktivně zapojit do besedy s fotbalovou osobností.

Fotbalovou základnu je potřeba neustále rozšiřovat. Besedy jsou proto ideálním prostředkem, jak představit fotbal těm nejmladším žáčkům základních škol, ukázat, jak zábavný může fotbalový trénink být a vůbec představit možnosti, kde je v jejich nejbližším okolí možné s fotbalovou kariérou začít.

Do podzimní části projektu se zapojily ZŠ K Milíčovu, FZŠ Otokara Chlupa, ZŠ Tupolevova a ZŠ Na Chodovci. Vzhledem k mrazivým prosincovým datům konání se všechny uskutečnily pod střechou škol v jejich tělocvičnách.

Pro desítky prvňáků a druháků si trenérský tým připravil všeobecná průpravná a koordinační cvičení se zaměřením na fotbal. Tato cvičení jsou snadno aplikovatelná během hodin tělesné výchovy, proto mohly ukázkové tréninky také inspirovat učitele a představit jim nové prvky ve sportovní výchově dětí.

Vrcholem akcí potom byla beseda s fotbalovou osobností. Stejně jako na jaře všechny besedy zábavně odmoderoval mnohonásobný mistr světa i Evropy ve freestyle fotbalu Honza Weber.

A které známé osobnosti přišly besedovat s dětmi tentokrát? Tomáš Pešír, Radek Bejbl, Martin Vaniak a František Straka. Všechny osobnosti pohotově odpovídaly na otázky dětí, přestože na některé dotazy by těžko hledal odpověď i zkušený fotbalový odborník.

Martin Vaniak k jeho účasti na Fotbalové besedě na ZŠ Tupolevova pověděl: „Jsem rád, že jsem byl pozván. Hráči, kteří něco dokázali a mají známé jméno, mohou tímto způsobem fotbalu pomoct.“

Na besedu na ZŠ Na Chodovci do pražských Záběhlic přijel trenér František Straka. „Akce byla výborná a splnila svůj účel. Velký dík patří všem, kteří se o výchovu malých fotbalistů starají.“

Děti si po besedě přišly pro podpis od zúčastněných osobností, odnesly si dárečky od PFS a letáčky, které dětem a jejich rodičům poskytly bližší informace o nejbližších fotbalových klubech.

Z pozitivních ohlasů od dětí i pedagogického dozoru však můžeme s jistotou říct, že si účastníci odnesli také plno nových zážitků a zkušeností, a někteří také chuť začít s fotbalem.

Soutěže

Soutěže