Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Gentlemani z Radotína skončili devátí na veteránském mistrovství

Gentlemani z Radotína skončili devátí na veteránském mistrovství

Gentlemani z Radotína skončili devátí na veteránském mistrovství

13. června 2018 06:00 » Tak tohle bylo kruté. Fotbalisté Radotína, reprezentující pražskou Ligu gentlemanů na čtvrtém mistrovství republiky veteránského fotbalu, prohráli na šampionátu jen jeden zápas, přesto nakonec brali konečné deváté místo. „Samozřejmě jsme se o tom s týmem bavili. Ale určitě to byl pro všechny zážitek a my jsme si to užili,“ říká Karel Klíma, šéf fotbalového Radotína a člen výkonného výboru Pražského fotbalového svazu.

Jeli jste si mistrovství užít, jak koresponduje s těmito představami konečné deváté místo?
Také jsme si turnaj užili, celá akce byla super. Dokonalá byla organizace, hřiště, soupeři, občerstvení. Co se týče výsledků: ve skupině jsme prohráli s obhájci prvenství z Plumlova, pak jsme vyhráli nad výběrem Bratislavy a nakonec jsme remizovali s domácí Světlou. Ta - bohužel pro nás - vyhrála nad Plumlovem, takže jsme skončili ve stříbrné skupině a hráli o deváté místo. Tam už jsme neprohráli ani zápas.

To je slušná vizitka, zvláště, když se na šampionátu objevila jména, která v minulosti hrála nejvyšší soutěž nebo i za národní tým. Bylo to pro vás překvapení?
Musíme si přiznat, že jsme nastoupili proti týmům vyšší úrovně, než na jaké narážíme v Praze. Snad jen v bratislavském výběru byli starší hráči, jinak byla kvalita hodně vysoká. Nebyl tam žádný tým, o kterém by šlo říct, že by propadal.

Ale vy jste si žádnou posilu na turnaj nevzali. Nemrzelo vás to?
Možná by se nějaké známé jméno hodilo, ale jak jsem říkal, chtěli jsme si zahrát ve složení, v jakém jsme nastupovali v Lize gentlemanů. Tohle nás nemrzí, spíš jsme trochu podcenili šířku týmu. Mít o dva, tři lidi víc, to by se hodilo. Hrálo se ve vedru a v závěru síly rychle ubývaly.

Hrál se turnaj v rámci zvyklostí Ligy gentlemanů, tedy skoro bez faulů?
Na výkonech hráčů bylo znát, že nastupují ve velkém fotbale a pořád hrají třeba I. A třídu, že mají hodně zkušeností. Zápasy byly vyhecované, je jasné, že nikdo nechtěl prohrát. Určitě tam bylo větší tempo, víc soubojů, víc se běhalo. Ale žádná zákeřnost.

Z vašeho hlasu cítím nadšení. Máte tedy do budoucna o motivaci postaráno, že?
Pokud dostaneme ještě šanci si na mistrovství zahrát, tak určitě máme co zlepšovat. Přitom jsme prohráli jen jednou a skončíme devátí. Šli jsme si to užít, ale s touhle bilancí je deváté místo, řekněme, škoda. Mohlo to dopadnout lépe.

Odvezli jste si ze šampionátu nějakou speciální vzpomínku?
Asi to, že bylo moc příjemné zahrát si proti hráčům, na které jsme se chodili dívat, když byli v lize. Na turnaji hrál třeba bývalý reprezentant Marek Heinz, Radim Holub, Pavel Verbíř nebo třeba Petr Vladyka. Byl to zážitek.

Z videa se zdálo, že byl o turnaj i docela slušný divácký zájem. Měl šampionát i v tomhle směru důstojnou kulisu?
Určitě ano. I my jsme jeli malým autobusem, kde s námi cestovalo šest fanoušků. Tribuna ve Světlé byla docela plná. Jasně, že tam bylo hodně lidí od samotných účastníků turnaje, ale o turnaj byl docela zájem. Kdyby se mě na mistrovství někdo ptal, určitě můžu jen doporučit, že stojí za to si zahrát. Byla to paráda.


Co říkali účastníci šampionátu

Marek Heinz, bývalý reprezentant: "Určitě to byla pěkná akce. Hřiště bylo velké, bylo hodně prostoru, padalo i hodně branek a všichni se bavili, takže to účel splnilo."

Pavel Verbíř, legenda teplického fotbalu: "Na turnaj jsem přijel jako vítěz veteránské ligy Ústeckého kraje. Měli jsme zajímavý tým a jsem rád, že přijeli i Petr Fousek a Radek Divecký. Všichni jsme si to užili."

Petr Vladyka, nejlepší hráč vítězného SK Lázně Bohdaneč: "Určitě jsme nepředpokládali, že vyhrajeme. Chtěli jsme vylepšit umístění z loňska, to jsme vypadli v semifinále na penalty. Každý rok to bude určitě náročnější, protože člověk je zase o rok starší. (směje se) Poctivě jsme pracovali dozadu a dosáhli na to vytoužení vítězství."

Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení FAČR: ,,Jsem nadšený, jak z volby lokality, tak z průběhu, jednoznačně se zvyšuje kvalita i přístup jednotlivých týmů. Správná cesta je i změna finálových stadionů, po dvou letech v Praze a minulém ročníku v Lázních Bohdaneč se nám i letošní volba povedla. Ve Světlé nad Sázavou je krásné prostředí a krásný trávník, což je pro dobrý fotbal vždy to nejdůležitější."

Koneční pořadí:
1. SK Lázně Bohdaneč (Pardubický KFS)
2. FC Slavia Karlovy Vary (Karlovarský KFS)
3. FC Hvěvotín (Olomoucký KFS)
4. FK Bohemia Světlá nad Sázavou (KFS Vysočina)
5. FC Slovan Havlíčkův Brod (KFS Vysočina)
6. Arrows Hradec Králové (Královéhradecký KFS)
7. TJ Sokol Plumlov (Olomoucký KFS)
8. SK Dynamo České Budějovice (Jihočeský KFS)
9. SC Radotín (Pražský KFS)
10. FK Teplice (Ústecký KFS)
11. SK CAMEL Jablonec nad Nisou (Liberecký KFS)
12. FK SK Polanka nad Odrou (Moravskoslezský KFS)
13. Old Boys Bratislava (Bratislavský fotbalový svaz)

Nejlepší hráč: Petr Vladyka (SK Lázně Bohdaneč)
Nejlepší střelec: Jaromír Plocek (SK Dynamo České Budějovice) – 6 branek
Nejlepší brankář: Petr Janota (FK Bohemia Světlá nad Sázavou)
Nejzkušenější hráč: Pavel Nevečeřal (SK Lázně Bohdaneč) – ročník narození 1952

René Machálek

Na video a fotogalerii z mistrovství republiky veteránů se můžete podívat ZDE

Soutěže

Soutěže