Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Exsparťanka Ščasná je královnou českého fotbalu pro rok 2006

Exsparťanka Ščasná je královnou českého fotbalu pro rok 2006

8. ledna 2007 08:00 » Stejně jako fotbalové Gambrinus lize vládnou pražské kluby Sparta a Slavia, ovládli zástupci spjatí s hlavním městem i šestý díl Galavečeru neprofesionálního fotbalu. Ten se uskutečnil na pražském Žofíně. Nejlepší fotbalistkou roku 2006 byla vyhlášena Pavlína Ščasná, někdejší opora Sparty, nyní působící ve švédském Örebro.

„Splnil se mi v něm sen vyzkoušet si švédskou ligu, která patří k nejkvalitnějším na světě,“ vykládala spokojená vítězka, která si kromě rudého dresu Sparty zahrála v průběhu kariéry třeba i za bavorský Bayern Mnichov, či působila v USA.

Uplynulý rok však paradoxně neoznačila jako svůj nejlepší v kariéře. „Řekla bych to tak, že byl jedním z nejúspěšnějších roků, ale nejlepší nebyl. Srovnala bych ho s působením v Americe a částí angažmá v Německu. Nejlepší byl snad z pohledu reprezentace,“ dodala Pavlína Ščasná, trojnásobná vítězka ankety.

Na Žofín dorazila v doprovodu rodičů. Otec Zdeněk, trenér prvoligového Mostu, neskrýval, že je na svou dceru náležitě pyšný a hrdý. Na dalších místech v kategorii žen skončily dvě fotbalistky Sparty - Eva Šmeralová a Petra Bertholdová.

Mezi staršími dorostenci se pro změnu ujal vlády zástupce konkurenčí Slavie – Tomáš Necid, který odsunul na druhou příčku brněnského obránce Ondřeje Mazucha a na třetí pak útočnou naději Slovanu Liberec Jana Blažka. „Je to pro mě velká pocta. Rád bych se teď prosadil do základní sestavy Slavie a bojoval s ní o titul,“ vyprávěl šťastný vítěz, který nechybí ani v reprezentačních výběrech Česka. „S nároďákem do 19 let bych se rád dostal na mistrovství Evropy a jednou bych rád nastoupil i za reprezentační áčko,“ zasnil se Necid, byť mu dobrou náladu notně ubírala angína.

Mezi futsalisty triumfoval Martin Dlouhý, který obléká dres Inestu Praha, kteří fanoušci znají spíše pod bývalým názvem Viktoria Žižkov. Na druhou příčku vystoupal Tomáš Sluka (Jistebník) a pomyslný bronz získal David Filinger z klubu Benago Praha, který rovněž patří k oporám fotbalistů Uhelných skladů.

 

GALAVEČER NEPROFESIONÁLNÍHO FOTBALU VE VÝSLEDCÍCH

Mladší dorostenec: 1. Marek Štěch, 2. Josef Šural, 3. Jakub Petr

Starší dorostenec: 1. Tomáš Necid, 2. Ondřej Mazuch, 3. Jan Blažek

Fotbalistka roku: 1. Pavlína Ščasná, 2. Petra Bertholdová, 3. Eva Šmeralová

Talent ženského fotbalu: 1. Kamila Veselá, 2. Šárka Holečková, 3. Markéta Ringelová

Trenér ženského fotbalu: 1. Dušan Žovinec, 2. Jitka Klimková, 3. Petr Čermák

Trenéři žáků (bez určení pořadí): Antonín Barák, Luděk Procházka, Lubomír Walter

Trenéři dorostu (bez určení pořadí): Jakub Dovalil, Roman Sklenář, Petr Sostřonek

Futsal – objev roku: 1. Jan Janovský, 2. Jiří Novotný, 3. Václav Bellada

Futsal – trenér roku: 1. Tomáš Neumann, 2. Radek Korený, 3. Ota Stejskal

Futsalista roku: 1. Martin Dlouhý, 2. Tomáš Sluka, 3. David Filinger

Soutěže

Soutěže