Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dvě derby s Aritmou a dvě výhry na penalty. Vždycky jsme ztratili bod, mrzí kapitána Motorletu

Dvě derby s Aritmou a dvě výhry na penalty. Vždycky jsme ztratili bod, mrzí kapitána Motorletu

Dvě derby s Aritmou a dvě výhry na penalty. Vždycky jsme ztratili bod, mrzí kapitána Motorletu

3. května 2016 07:00 » Fotbalisté Motorletu pronásledují během jara lídra divize A z Hořovicka. Derby s Aritmou jim ale v tomhle směru příliš nepomohlo, v Jinonicích se sice po remíze 1:1 slavila výhra v rozstřelu o prémiový bod, jenže ztráta na vedoucí tým tabulky narostla na 4 body. „Před zápasem jsme počítali s vítězstvím za tři body,“ mrzelo kapitána Motorletu Jiřího Machurku, jednu z opor domácího týmu.

Předpoklady a počty jsou jedna věc, realita ta druhá. Proč jste tedy derby nevyhráli za tři body?
To derby vypadalo úplně jinak, než jsme čekali. Musím říct, že nám zápas nevyšel a my jsme nehráli to, co jsme chtěli. Když to bylo v poločase 0:0, tak jsme si ještě v kabině říkali, co musíme zlepšit, na čem zapracovat, co chceme změnit. Ale nepovedlo se nám to.

Aritma šla dokonce do vedení. Zaskočila vás výkonem?
Oni dali hezký gól do šibenice. Bohužel, ani to nás tentokrát nenakoplo. Aritma dál hrála soubojový, tvrdý fotbal, což já mám rád. A u nás platilo, že nám zápas nesedl. Zlobil nás balon, nešla přihrávka, nebylo to ono.

Takže jste nakonec byli rádi, že se derby dovedlo alespoň k remíze a rozstřelu?
Musím říct, že tenhle zápas nám nepatřil. Nakonec jsme z takové střely nestřely vyrovnali na 1:1. A kdybychom měli trochu štěstí, tak jsme mohli i vyhrát, ale trefili jsme na konci tyč. To by pro nás bylo úplně zlaté. Takhle jsme šli do penaltové loterie a nakonec z toho jsou dva body pro nás. Ale v celkovém součtu a při pohledu na Hořovicko je to pro nás ztráta.

Mluvíte o penaltové loterii, vám se tyhle koncovky zápasů asi zrovna nezamlouvají, že?
Já s nimi nesouhlasím, podle mého je to obrovský nesmysl. Je to fotbal, zápas skončí 1:1 a každý z týmů si připíše jeden bod za remízu. Hotovo, žádné penalty o prémiový bod.

Motorletu se v rozstřelech docela daří. Vážně se vám to nelíbí?
Kdyby záleželo na mně, tak bych penalty okamžitě zrušil. A to říkám, i když jsme penalty kopali v téhle sezoně šestkrát a pět rozstřelů jsme vyhráli.

Však také na penalty v rozstřelu nechodíte. To je schválně?
Nechodím právě kvůli tomu, že se mi to nelíbí. Kopnout si jdu až ve chvíli, kdy fakt musím, nemůžu nechat tým ve štychu. Ale to už musí být. Jinak chodí přede mnou na penaltu i gólman Foferka.

Hořovicko vyhrálo, máte na něj manko čtyři body. Co na to říkáte?
Teď jsme dvakrát končili zápas na penalty, což znamená, že jsme ztratili dva body. Kdybychom měli dvě výhry po devadesáti minutách, tak jsme byli v tabulce jen o dva body zpět. Takhle je to o čtyři, což je moc. Ta první varianta by byla o hodně nadějnější, to se dalo stáhnout v jednom zápase. Takhle je to zase otázka dvou utkání. Škoda.

Je reálné, že se před Hořovicko nakonec ještě dostanete?
Podívejte se na jejich výsledky z podzimu, oni tam ztratili jen šest bodů. Teď už toho ztratili víc, podle mě až moc. Přišli o devět bodů. Zase tolik se ale Hořovicku nevěnujeme, soustředíme se na sebe a jedeme si to svoje. Chceme uhrát co nejvíce bodů, vyhrávat doma i venku a skončit na druhém místě. Třeba se možnost postoupit výš otevře i z téhle příčky. Stává se to.

Jistotu posunu výš vám ale dává jen první místo…
Nám tahle sezona docela vychází. Určitě chceme Hořovicku šlapat na paty, ale musíme se soustředit na to, co nás čeká dál. Teď třeba jedeme do Klatov a tam to bude hodně těžké. Soupeř má výbornou fazonu. Ale já věřím, že to bude z naší strany také lepší než proti Aritmě.


Derby očima Tomáše Kubra, trenéra Aritmy

„Měli jsme v derby získat tři body. Myslím, že jsme byli i fotbalovější, ale zase nám to nevyšlo. K penaltovému rozstřelu podle mého ani nemělo dojít, jen nám chyběl poslední krůček nebo finální přihrávka. V zápase jsme nakonec šli do vedení, jenže Motorletu se povedlo vyrovnat a nakonec v závěru trefil po naší chybě ještě tyč. To by bylo ale hodně kruté, ztratit utkání, které máte ve svých rukách, v závěrečných minutách. V poslední době nám to tolik nejde, míče se odrážejí k soupeři… Když Motorlet vyrovnal, tak jsem věřil, že tam pořád ještě můžeme jeden gól dotlačit a vyhrát. Jenže nakonec došlo na penalty. V páté sérii to bylo 2:2 a my jsme šli kopat poslední penaltu, soupeř měl v tu chvíli už tři neproměněné. Mohli jsme rozhodnout, jenže jsme nedali. Nakonec jsme neproměnili v tom rozstřelu hned čtyři pokusy a zase jsme ho prohráli. My jsme měli v sezoně osm rozstřelů a všechny jsme prohráli. Statisticky to vypadá, že kdyby mělo na penalty dojít někdy příště, tak už snad musíme vyhrát… Na druhou stranu, už to asi není náhoda. A hlavně chci říct, že na řadu těch rozstřelů ani nemělo dojít. Měli jsme ta utkání dovést k třem bodům. Taky mě mrzelo to, že přišlo proti podzimu málo diváků (110), přitom v Praze v divizi je derby docela málo. Škoda.“

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Motorlet - Aritma od Pavla Jiříka st. se můžete podívat ZDE

Soutěže

Soutěže