Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Důležité body trefil Vršovicím proti Čafce mladík Turek

Důležité body trefil Vršovicím proti Čafce mladík Turek

Důležité body trefil Vršovicím proti Čafce mladík Turek

13. května 2018 22:00 » Velmi důležitý zápas o záchranu se odehrál v sobotu dopoledne ve Vršovicích, kde Union hostil Čafku. Byl to zápas dvou odlišných poločasů. Ten první dominovali domácí, po změně stran hosté. Ti se ale na rozdíl od Vršovic nedokázali střelecky prosadit a tak rozhodl premiérový přeborový gól Michala Turka ze 35. minuty.

Oba celky si byly vědomi důležitosti tohoto utkání a tak se začalo opatrně. Postupem času začali přebírat iniciativu domácí a rodily se i první šance. Horko bylo před brankou hostů ve 22. minutě. Kapitán Krivosheev poslal před branku míč z trestného kopu a Špulka hlavou trefil tyč.

O chvíli později domácí podnikli rychlý protiútok, Krivosheev poslal přesný míč na Turka, který zkoušel přelobovat vyběhnuvšího Drahoráda, ale přehodil i jeho branku. První a jak se později ukázalo jediný gólový moment přinesla 35. minuta. Po další rychlé akci Vršovic po pravé straně utekl P. Tomaides, před brankou našel volného Turka a ten skákavou střelou otevřel skóre utkání - 1:0!

Do druhého poločasu jakoby si oba celky vyměnily dresy. Domácí totiž zapomněli aktivitu v šatně a naopak hosté začali diktovat tempo hry.

Nejblíže vyrovnání byli fotbalisté ČAFC v 54. minutě. Přetažený centr napálil Jerie tak šikovně, že míč přeletěl Mahu a letěl do branky, najednou se ale stočil, odrazil se od tyče, po následném závaru napálil
z malého vápna Deré nejprve břevno, míč se k němu dostal podruhé a tentokrát střílel nad.

I po tomto momentu byli hosté nebezpečnější, ale svůj tlak nedokázali brankově vyjádřit. Závěr se dohrával v hodně nervózní atmosféře, hráči se dohadovali a nechyběly ani ostřejší zákroky. Na tom nejdůležitějším - na výsledku - se už ale nic nezměnilo a mimořádně cenné tři body patřily Vršovicím.


Vršovice - ČAFC 1:0 (1:0)
Branka: 35. Turek. ŽK: 58. Protivínský, 65. Turek, 90: Jeřábek - 66. T. Kaliba.
Rozhodčí: Tomšů - Gotthard, Toman. Diváků: 70.
Vršovice: Maha - Minařík, Ursacher, Protivínský, Zukal (70. Kubelka, 92. Bažant) - Turek (67. Humpl,
78. Borovička), Krivosheev, Kaiser, Jeřábek - P. Tomaides, Špulka. Trenér: J. Tomaides.
ČAFC: Drahorád - Janek (85. Zmij), Nagy, Zahradník, T. Kaliba - Lukáš, Varjan, Bláža, Jerie - Deré, Wulkan (91. Nováček). Trenér: Zdeněk Andrlík.

Hlasy trenérů
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Pro nás je teď každý zápas důležitý. V první půli jsme byli jasně lepší, ale nechápu, co jsme dělali v té druhé. Jestli jsme se báli o výsledek... Vedli jsme i minulé zápasy a nechali
si vyrovnat. Slyším, že chybí fyzička, ale třeba proti Motorletu jsme je mleli. Nedovedu si to vysvětlit, ale dopadlo to výborně. Udrželi jsme pod sebou dva mančafty, máme to v našich rukách. Nehrajeme špatně,
i když druhá půle byla strašidelná. Byl to asi remízový zápas.”
Zdeněk Andrlík (ČAFC): „Jsem z toho špatný, pořád se to opakuje... Prohráváme zápasy neskutečným způsobem, opakujeme individuální chyby. Druhý poločas se hrál na jednu bránu, z malého vápna jsme dali břevno, závary jsme měli. Opakovalo se to, co na Motorletu, Zbraslavi nebo v Královicích. První poločas úplně prospíme, necháme si dát hloupý gól a pak to doháníme a nedoženeme. Je to další ztráta.”

Nejlepší hráč Vršovic: Petr Maha.
Nejlepší hráč ČAFC: Aleš Deré.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Alexandr Krivosheev (Vršovice).

Michal Káva

Fotogalerii z tohoto zápasu od Ondřeje Hanuše najdete ZDE.

Soutěže

Soutěže