Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dukla poslala sedmi góly Cholupice na dno tabulky

Dukla poslala sedmi góly Cholupice na dno tabulky

19. června 2017 12:03 » Bylo to smutné loučení s přeborem. Cholupice na domácím hřišti inkasovaly od Dukly sedm gólů a protože Háje porazily Zličín, skončily soutěž na posledním místě tabulky. Dukla se díky vysokému vítězství stala nejproduktivnějším mužstvem soutěže. Své soupeře celkem počastovala úctyhodnými 97 góly. Kanonýr Kotlík k tomu přispěl celkem 34 přesnými zásahy.

V první půli si hosté otevřeli v Cholupicích střelnici. Domácím se navíc už v úvodní minutě zranil Hertl
a musel jej střídat jediný náhradník na lavičce, hrající trenér Vondra.

Ve 13. minutě to začalo, když Kotlík potrestal hrubou chybu domácí obrany. V 17. minutě si do volného prostoru na pravé straně naběhl Inneman, ukázal domácí obraně záda a s přehledem zakončil na 0:2.
Za další dvě minuty se snadno dotal Kotlík přes Zavadila a přidal svou druhou branku.

Gólové hody v podání hostů pokračovaly. Ve 25. minutě Dukla rozebrala obranu domácích do šroubku a na zadní tyči úplně volný Kotlík zkompletoval hattrick. Kotlík neměl stále dost. Ve 36. minutě J. Janoušek skvěle uvolnil Innemana a ten opět na zadní tyči našel neobsazeného Kotlíka, který zvýšil lehce na 0:5.

V první půli hosté tak dali pět gólů a minimálně stejný počet vyložených šancí zahodili. Domácí byli zralí na ručník.

Navíc v 53. minutě nechali ve vápně dostatek času a prostoru Farkašovi, aby lehce zvýšil na 0:6. Hosté však tímto gólem, jakoby svůj apetit ukojili a dovolili domácím výsledek korigovat. V 61. minutě střídající Hruška svůj první zásah do hry proměnil ve faul na F. Janouška. Protože to bylo ve vápně, následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Jandzik.

Další střídající hráč hostů Rabenseifer naopak připravil gól svém mužstvu. V přečíslení tři na jednoho naservíroval míč Kotlíkovi a ten svůj brankový účet zápasu srovnal na pět gólů.

Když se hosté předháněli v zahazování dalších šancí, přišla druhá korekce výsledku ze strany domácích. Dvě minuty před koncem Jandzikův centr z pravé strany na zadní tyči doklepl do sítě F. Janoušek.

Cholupice - Dukla Jžní Město 2:7 (0:5)
Branky: 61. Jandzik z penalty, 88. F. Janoušek - 13., 19., 25., 36. a 71. Kotlík, 17. Inneman, 53. Farkaš.
ŽK: 83. Markuzi (Dukla). Rozhodčí: Hlavnička - Hradil, Chustecki. Diváků: 60.
Cholupice: Antl - Hertl (9. L. Vondra), Neveršil, Zavadil, Habart - Marunčiak, Jandzik, Sopr, Burda,
F. Janoušek - Šmejkal. Trenér: Luboš Vondra.
Dukla JM: Štěpánek (69. Kožíšek) - Solař, Markuzi, Slabý (58. Hruška) - Inneman, J. Janoušek
(68. Konjevič), Farkaš, Kristen (58. Jíra), M. Lafek - Kotlík, Bičaník (68. Rabenseifer). Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Luboš Vondra (Cholupice): „My jsme si kalich hořkosti dneska vypili až do dna, když jsme spadli až na poslední místo tabulky, což jsme nechtěli. Nepovedená sezona se nepovedla se vším všudy. Připravovali jsme se na to, že soupeř má rychlé kraje a dostali jsme z toho první tři góly. Innemana jsme rychlostně nedokázali zastavit a pak už to přihrával před prázdnou branku. To pro nás bylo smrtelné. Druhá půle 2:2,
to pro nás byla taková malá útěcha. Bohužel se s přeborem loučíme, je to pro nás smutný den.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Dnešní výhru bych chtěl věnovat panu Františku Burešovi, který tento týden zemřel. Doufám, že se na nás tam zvrchu díval. Byl to náš trenér a zlatý člověk, který nám fandil. My jsme si do Cholupic přijeli pro povinné body a pokusit se stát nejproduktivnějším mužstvem celého přeboru. Klukům a celému realizačnímu týmu chci poděkovat za celou sezonu.”

Nejlepší hráč Cholupic: Tomáš Jandzik.
Nejlepší hráč Dukly: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Inneman (Dukla JM).