Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Dukla JM vyhrála v Královicích a uhájila druhé místo

Dukla JM vyhrála v Královicích a uhájila druhé místo

Dukla JM vyhrála v Královicích a uhájila druhé místo

11. června 2018 15:12 » Dukla z Jižního Města touží po druhém místě, ale silně se na ní tlačí rezerva Admiry. Ta dokázala vyhrát v Měcholupech a tak k odražení útoku musela vyhrát i Dukla. Dokázala to a zápas, stejně jako na Kopanině, rozhodla už v prvním dějství. Dirigentem střeleckého koncertu byl Jiří Janoušek, autor hattricku.

Ten otevřel skóre zápasu už v 8. minutě. Vyměnil si míč s Mickou, ve vápně uštrykoval tři kličky a zavěsil - 0:1. Ve 21. minutě si do vápna na kolmou přihrávku naběhl pro změnu Micka a poslal míč neomylně k zadní tyči - 0:2.

To ještě nebylo v prvním poločase vše. Běžela 29. minuta, když Vidlička z hloubi vlastní poloviny rozehrál přímý kop. Následně míč vyvezl Vrzal a přesně jej přetáhl do pravé strany na Brabence. Ten ho šopunul pod sebe do vápna Janouškovi. Jeho první střelu stačili domácí zblokovat, ale odražený míč se vrátil zpět
k Janouškovi, který jej lehce dloubl přes ležícího Jeřábka a bylo to 0:3.

Fotbalový básník Jiří Janoušek napsal ještě třetí sloku ve 44. minutě. Opět přetažený centr Vrzala, opět zpětná přihrávka na vápno a Janoušek míč jen lehce podkopl a elegantním oblouček jej poslal za záda Jeřbka počtvrté.

Ve druhém poločase hosté výrazně zvolnili a kontrolovali bezpečný náskok. Domácím dovolili jen korigovat na 1:4. Postaral se o to Formáček, který se na hranici vápna dostal k održenému míči a po zemi ho mazácky poslal k levé tyči.

Poslední slovo přece jen patřilo Dukle. Mickovu střelu v 89. minutě vyrazil Jeřábek na roh. Po něm následoval rychlý protiútok domácích v podání Formáčka. Toho až na vápně o míč obral Novák, sám vyvezl míč na půlku a posunul jej doleva Brabencovi. Ten se prohnal až do vápna a podél vybíhajícího Jeřáka jej poslal do domácí sítě popáté.

Pro uhájení druhého místa potřebuje v posledním kole Dukla uspět na hřišti sestupujících Dolních Chaber.


Královice - Dukla JM 1:5 (0:4)
Branky: 56. Formáček - 8., 29. a 44. Janoušek, 21. Micka, 89. Brabenec. ŽK: 35. Sus, 43. Nezbeda,
58. Formáček - 78. Brabenec. Rozhodčí: Hradil - Chustecki, Jeřábek. Diváků: 70,
Královice: Jeřábek - Valenta, Nezbeda, Slováček, Malík - Dufek - Pospíšil, Sus, Kalivoda, Formáček - Láf. Trenér: David Kalivoda.
Dukla JM: Tlustý - Vrátil, Markuzi, Vrzal - Farkaš (68. Konjevič), Vidlička (60. Laho) - Micka, Janoušek
(75. Novák), Jíra - Bičaník (78. Li Zechen), Brabenec. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
David Kalivoda (Královice): „Prohráli jsme 1:5 a to mluví za vše. Neměli jsme kvalitu na to, abychom
s Jižním Městem sehráli vyrovnanější zápas. Zaslouženě jsme prohráli."
Josef Světlík (Dukla JM): „Dobře si uvědomujeme, o co ještě hrajeme. Náš cíl je druhé místo a proto jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Díky tomu, jak dobře se nám podařilo odehrát první poločas, kdy jsme dali čtyři branky, tak už se ten druhý jen dohrával. Soupeř tam měl nějaké náznaky šancí, ale spíš jsme jim to ulehčili my, protože jsme už šetřili síly.”

Nejlepší hráč Královic: Eduard Formáček.
Nejlepší hráč Dukly: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Dukla JM).

Lubor Mírek a Michal Káva

Soutěže

Soutěže