Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Divizní Motorlet povede někdejší hvězda Sparty Martin Frýdek

Divizní Motorlet povede někdejší hvězda Sparty Martin Frýdek

Divizní Motorlet povede někdejší hvězda Sparty Martin Frýdek

2. července 2013 10:00 » Motorlet proháněl v minulé sezoně lídry tabulky a se stejným úkolem vyrazí i do té následující. Bojovat o body bude pod vedením nového kouče, bývalého reprezentanta a hráče Sparty Martina Frýdka. Ten střídá na místě trenéra Jaroslava Šturmu, jenž odešel do Přední Kopaniny. „Léta se známe, zkusil jsem ho oslovit a dohodli jsme se,“ říká šéf Motorletu Vladimír Kubert.

Martin Frýdek byl v minulé sezoně spojován v Praze spíš s Královicemi. Je to hodně známé jméno, kdy vás napadlo ho oslovit?
On měl do konce června smlouvu ve druholigové Vlašimi, my jsme kouče potřebovali a tak nás napadlo mu nabídnout možnost spolupráce. Jsme i nadále farmou Sparty, ta spolupráce pokračuje, takže nám tohle přišlo jako ideální řešení. A dohodli jsme se. Myslím, že Martin je hodně zajímavé jméno. Věříme, že přitáhne na Motorlet další fanoušky a také je to hodně zajímavý hráč pro mládež. Byl v reprezentaci, hrál první ligu a zkušenost má i ze zahraničí. Jsme rádi, že se vše povedlo realizovat.

Motorlet hrál v horních patrech tabulky, jaké úkoly jste stanovil novému kouči?
Chtěli bychom se pokusit hrát o postup do třetí ligy, bavili jsme se o špičce divize. Jdeme do divizní skupiny B, která bude docela vyrovnaná. Každý tam může porazit každého. Uvidíme, jak budeme úspěšní.

V minulé sezoně jste hodně bodů poztráceli s celky ze spodku tabulky. To se vám určitě nelíbilo…
To je pravda a je to náš další úkol. S týmy, které sestoupily, jsme ztratili pět bodů a to by se nám stávat určitě nemělo. Nebýt toho, tak bychom nejspíš mohli postupovat do třetí ligy my. Se silnými soupeři jsme odehráli dobré zápasy a byli úspěšní, i když jsme třeba neměli takového střelce, jako Vyšehrad.

Jaké další změny čekají Motorlet. Už můžete něco prozradit?
Asistentem trenéra bude dlouholetý Motorleťák Zdeněk Mikuš, béčko povede i nadále David Lukeš. Co se týče hráčského kádru, tak o nějakých odchodech zatím nevím. Z Dobřichovic se nám vrací Jirka Strnad, což je pro Motorlet hodně důležitý hráč. Taky nějací hráči končí ve Spartě, výš se posouvají i naši dorostenci. Všechno se bude řešit. Přípravu startujeme patnáctého července prvním tréninkem.

Sáhli jste i ke změně výkopu zápasů. Nově máte hrát domácí utkání v sobotu dopoledne. Proč jste se tak rozhodli?
S tímhle návrhem přišli sami hráči a my jsme neměli důvod jim nevyhovět. Zkusíme to, ta myšlenka není špatná. Většinou se hraje v sobotu odpoledne liga, takže proti ní nepůjdeme. Navíc se po utkání dá odjet třeba na chatu, v tomhle směru je to lepší.

René Machálek

Soutěže

Soutěže