Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Derby Prahy 5 bez vítěze: Radotín zachránila proti Motorletu B penalta. Podívejte se!

22. září 2014 16:10 » Fotbalisté Radotína i po šesti kolech Pražská teplárenská přeboru dál čekají na premiérovou výhru v soutěži. Nedosáhli na ní ani v derby Prahy 5 proti rezervě Motorletu. Utkání skončilo remízou 2:2 - a to ještě bod pro domácí zachraňoval 15 minut před koncem Socha z penalty. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Tahle sezona zatím oběma soupeřům moc radosti nepřinesla. Hosté z Motorletu jsou s pěti body na dvanáctém místě přeboru, Radotín je na tom s třemi remízami ještě o dvě příčky hůř. A víkendový zápas nezajistil dobrou náladu ani na jedné straně. Oba celky braly bod s rozpaky. Aby ne: tabulka se začíná oddělovat a mužstva jsou v pásmu, kde se bude bojovat o udržení.

První půle z naší strany nestála za nic, i když jsme se dostali do vedení. Soupeř byl mladý, běhavý, my jsme to chtěli nahrazovat bojovností, jenže jsme byli u všeho pozdě. Ale za druhý poločas je remíza spravedlivým výsledkem,“ hodnotil Josef Konta, trenér Radotína.

V jeho dresu se představili dva hráči Motorletu: Kučera v brance a Svrček v záloze. „Žádná speciální motivace u nich nebyla, připravovali jsme je jako na každý jiný zápas,“ tvrdil Konta.

Jeho týmu se po letním zemětřesení, kdy se výrazně obměnil kádr, zatím v soutěži příliš nevede. Nadšení ale není ani v Motorletu, který má průměr jedné vstřelené branky na zápas. „Chybí nám přesnost ve finální fázi, málo střílíme, dáváme málo gólů. Nedaří se nám dostat na vítěznou vlnu,“ říkal Luboš Kučera, kapitán Motorletu B.

Ten o výhru připravila penalta, kdy brankář Vácha chtěl vyboxovat míč, ale při zákroku srazil jednoho z útočících hráčů. „Měli jsme evidentně na víc, ale nahrávali jsme soupeři na góly,“ pravil Josef Töth, asistent trenér Motorletu B. „Povedl se nám vstup do druhé půle, ale pak jsme začali zbytečně nakopávat. Myslím, že jsme ztratili body.“

Podívejte se!

Radotín – Motorlet B 2:2 (1:1)
Branky: 18. a 75. z penalty Socha – 25. Měska, 48. Bělčický. ŽK: 44. A. Kučera – 44. Flaks. Rozhodčí: Hlavnička – Gotthard, Vojtěch. Diváků: 70.
Radotín: A. Kučera – Klíma, Toman, Kasík, Tyburec – Mazánek, Zeman, Svrček (82. Havelka), Idrissov (63. Baroch) – Socha, Polyoka. Trenér: Josef Konta.
Motorlet B: Vácha – Eppert, Jaroš, L. Kučera, Janda – Svoboda (59. Konopásek) – D. Novotný (89. Fischer), Bělčický, Měska, Stříbrský – Flaks. Trenér: David Lukeš.

Nejlepší hráč Radotína: Miroslav Socha.
Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Měska.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Toman (Radotín).

Autor: Martin Karger