Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Ďáblice v oslabení podlehly rezervě Admiry

Ďáblice v oslabení podlehly rezervě Admiry

11. září 2017 14:16 » Hodně očekávané derby Prahy 8 přineslo v první půli velkou řež. Emoce plály od úvodní minuty a vyvrcholily ve 41. minutě, kdy domácí Snop hrubě fauloval Komínka. V oslabení Ďáblice vedení 2:1 neudržely a tři body cestovaly poprvé na podzim do nedalekých Kobylis. Ďáblice na svou první výhru čekají dál.

Řada hráčů měla co do činění s oběma kluby a tak se čekal vyhecovaný zápas. Potvrdila to hned úvodní minuta, kdy domácí Zezula fasoval první žlutou kartu zápasu. Těch bylo nakonec celkem osm, po čtyřech na každé straně.

Ve 4. minutě měli domácí první výhodu přímého kopu, ale Zmeškal mířil vysoko nad branku. Za tři minuty na druhé straně odcentroval Lupínek, Vachoušek se do míče ve vápně položil a přesnou hlavičkounedal Chrobokovi šanci - 0:1.

Domácí se otřepali rychle. Soboj Jerhota s Vachouškem sudí pustil jako dovolený a následoval rychlý protiútok. Blažek vysunul na pravé straně Zmeškala, ten v souboji přetlačil Pelikána a naservíroval míč před branku Ondrůškovi, který jej s přehledem poslal do sítě - 1:1.

V dalších minutách dostal dvě hezké průnikové přihrávky domácí Dafčík. Poprvé mu míč sebral z nohy vybíhající Cingel a podruhé z toho byl jen roh. Druhý gólový úder si domácí připravili ve 21. minutě. Zmeškal opět prokázal svůj důraz, prosadil se přes Komínka a přesným obloučkem přehodil vybíhajícího Cingela.

Domácí byli na koni. Dafčíkova střela byla sice pohotová, leč nepřesná. Ve 30. minutě stihl Zmeškal míč ještě na hrací ploše, vrátil ho Dafčíkovi, který jej pořádně netrefil. Ve 38. minutě Cingel skvěle vyrazil bombu Zmeškala a poradil si i s dorážkou Dafčíka.

Klíčový okamžik zápasu, jak se později ukázalo, přišel ve 41. minutě. Na polovině hřiště zajel hrubě podrážkou Snop do pravé nohy Komínka. Sudí Maiello ocenil jeho zákrok žlutou kartou, ale po poradě
se svým asistentem přitvrdil a tasil kartu červenou. Zraněný Komínek už se do hry nevrátil.

Druhý poločas začali domácí ještě aktivně, ale dva pokusy Zmeškala ke gólu nevedly. Na kontě hostů začaly přibývat rohové kopy a ten z 68. minuty přinesl vyrovnání. Šindelář z levé strany přetáhl míč na zadní tyč, Lupínek jej hlavou stačil vrátit před branku a Másílko už nekompromisně pálil do sítě - 2:2.

Domácí hra upadla do choasu a hosté vycítili šanci. V 75. minutě tvrdě vypálil za vápnem Bouguetouta
a Chrobok musel u své levé tyč míč vyrážet. V 81. minutě byl v akci opět Bouguetouta. Svým pohybem oklamal Kočího a otevřela se mu cesta k brance. Přesně našel nabíhajícho Štefana ve vápně a ten,
ač faulován, stačil špičkou kopačky poslat míč podél Chroboka do ďáblické branky potřetí.

Domácí se sice pokoušeli o vyrovnání, ale obrana Admiry už se zaskočit nenechala. Admira se tak odpoutala z posledního místa, kam poslala Uhelné sklady, které stejně jako Ďáblice čekají na první výhru.

Ďáblice - Admira B 2:3 (2:1)
Branky: 10. Ondrůšek, 21. Zmeškal - 7. Vachoušek, 68. Másílko, 81. Štefan. ŽK: 1. Zezula, 25. Ondrůšek, 75. Jerhot, 77. Jackl - 24. Štefan, 67. Beníšek, 75. Másílko, 78. Šálek. ČK: 41. Snop - 90+2. Hybeš. Rozhodčí: Maiello - Kalcovský, V. Novotný. Diváků: 125.
Ďáblice: Chrobok - Novák (70. Kočí), Jerhot, Jackl, Hejna - Ondrůšek, Snop, Zezula, Dafčík (70. Jiroušek) - Blažek, Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.
Admira B: Cingel - Pergl, Komínek (44. Bouguetouta), Pelikán, Beníšek - Šindelář, Štefan (83. Klimt), Lupínek, Hájek (57. Másílko) - Slabý (57. Šálek), Vachoušek. Trenér: František Peřina.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „C na to mám říct. V páté minutě zase dostaneme gól a zase červená karta. První poločas jsme byli jsně lepší a kdybychom dohrávali v jedenácti, tak bychom je jasně přehráli. Potom druhý poločas si řekneme, že budeme jezdit po zadku a místo toho prohráváme 3:2. Až potom jsme začali hrát, zatlačili jsme je, ale to už bylo pozdě.”
František Peřina (Admira B): „Zápas asi splnil očekávání derby. Mělo to náboj od začátku do konce.
My jsme v první půli udělali chyby, naše tradiční, a dostali dva góly. Nikdy si nestěžuju na rozhodčí,
ale tentokrát si myslím, že prvnímu gólu předcházela jeho jasná chyba, kdy na hřišti ležel hráč s krvavým zraněním v obličeji a on nechal pokračovat ve hře. Na straně soupeře jasná červená. Za druhou půli jsme si to zasloužili. Byli jsme lepší, zatlačili jsme je do defenzívy a ustáli jsme jejich rychlé protiútoky. Před svými hráči smekám. To bylo to nejlepší, co jsem u mužstva zažil.”

Nejlepší hráč Ďáblic: nikdo.
Nejlepší hráč Admiry B: Dominik Cingel.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Lupínek (Admira B).