Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Čafku od debaklu s Měcholupy zachránil brankář Svoboda

Čafku od debaklu s Měcholupy zachránil brankář Svoboda

18. června 2017 21:24 » Na Čafce už se nemohli dočkat, až sezona skončí. Kvůli zdravotním komplikacím i disciplinárním trestům trenér Herink lepí sestavu jen díky pomoci z B týmu nebo dorostu a v sobotním zápase proti Horním Měcholupům tak jeho svěřenci rozhodně nebyli favority. A soupeř toho náležitě využil. Vytvořil si spoustu šancí a při troše střeleckého štěstí z toho mohl být i střelecký rekord sezony. Skvělý Michal Svoboda v domácí brance ale kapituloval jen třikrát.

Začalo se z ostra hned od úvodního hvizdu a první nebezpečnější střelu vyslal na branku měcholupský Duka už ve čtvrté minutě. Domácí odpověděli Mašlejem, který se šikovně uvolnil a tvrdě vypálil, Řemínek jeho pokus reflexivně vyrazil.

To bylo ze strany domácích v první půli prakticky vše a v dalších fázích poločasu se hrálo zejména před jejich brankou. V 17. minutě se na pravé straně individuálně prosadil Gračko, po zemi ovšem Svobodu neprostřelil. Horké chvíle si domácí brankář užil o dvě minuty později, když obránci špatně zahráli ofsajd systém a sám se na něj řítil Kolínský. Jeho střelu mu vyrazil, dorážku Kolínskému zlikvidoval jeden
z vracejících se obránců a míč, který skákal po čáře pak v poslední chvíli odkopl do bezpečí kapitán
J. Kaliba.

Hosté byli při útočné chuti a na branku ČAFC se valil jeden útok za druhým. Svoboda se ale překonával
a ve 23. minutě zlikvidoval i tutovou šanci Hájka, který střílel do odkryté branky a vzápětí si neméně dobře poradil i s dobrou hlavičkou Dejmka.

Paradoxně se do vedení mohli dostat domácí, ale Mašlej ve 29. minutě po rychlém protiútoku v dobré pozici přestřelil.

Svoboda svůj tým držel nad vodou, ale po půl hodině hry přece jen inkasoval. První střelu vyrazil, ale po závaru se z úhlu přesnou ranou k tyči prosadil Bláha - 0:1. A když se pak na druhé straně hřiště neprosadil Micka, šlo se za tohoto stavu do šaten.

Z druhé půle ještě neuběhly ani celé dvě minuty a bylo to o dva góly, když se z nenápadné akce prosadil Kolínský - 0:2.

Za tohoto stavu už to s bodovými ambicemi Čafky vypadalo bledě a otázkou tak bylo spíše to, kolik toho Svoboda pochytá. V 59. minutě si na něj snad ani natřikrát nepřišel Bláha a o chvíli později se po parádní přihrávce Holíka nedokázal přes Svobodu prosadit Gračko.

Trenér Herink musel, stejně jako v předchozích zápasech, do hry nasadit i Drahoráda, jinak brankářskou jedničku a ten ukázal, že mu to není cizí ani na opačné straně trávníku, než je zvyklý být. V 75. minutě totiž dostal míč po rychlé akci Fitzela a pohotově jej napálil do břevna.

Definitivní podobu výsledku pak dala 81. minuta, kdy potrestal chybu v domácí obraně Duka - 0:3.

Závěrečná desetiminutovka se odehrávala opět před Svobodou, ale ten si připsal další tři dobré zákroky
a žádný míč už za svá záda nepustil.

ČAFC - Horní Měcholupy 0:3 (0:1)
Branky: 32. Bláha, 47. Kolínský, 82. Duka. ŽK: 59. J. Kaliba - 43. Kolínský. Rozhodčí: Rod - Toman, Váša. Diváků: 50.
ČAFC: Svoboda - J. Kaliba, Zahradník, Nagy, Kamenik - Vašica (68. Drahorád), Kosina (75. Jan Lukáš), Micka, Fitzel, Jiří Lukáš - Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.
Horní Měcholupy: Řemínek - Gračko (78. Nguyen), Vejr, Borek, Žitný (86. Grozdanič) - Hájek, Dejmek
(64. Ráža), Duka, Holík, Bláha - Kolínský. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC): „Nevypadalo to na ten debakl, ale hrajeme hrozně laxně a nezodpovědně.
Už v předchozích zápasech jsme se v defenzivě trápili a nebyli schopni plnit základní úkoly, tím soupeřům nabízíme šance. Co soupeř navíc zahodil... kdybychom dostali deset gólů, tak se nikdo nemohl divit.
V defenzivě je to špatné a máme nad čím přemýšlet. Přístup se musí zlepšit úplně ve všech věcech.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Podle zápasů, které se předehrály, jsme věděli, že musíme vyhrát, abychom skončili sedmí. Kdyby se to nepovedlo, skončili bychom desátí, takže úkol zněl jasně. Mohli jsme to mít už po prvním poločase daleko jednodušší, ale předháněli jsme se v neproměňování šancí.
Po brance na 2:0 jsme měli strašidelných 20 minut, ale pak ještě přidali třetí. Jsme rádi, že jsme zakončili soutěž dvěma výhrami a skončili v horní polovině tabulky. Z obrovského množství šancí jsme vstřelili jen tři branky, to je bolest, která nás trápí celou dobu. Díky tomu jsme o několik bodů přišli.”

Nejlepší hráč ČAFC: Michal Svoboda.
Nejlepší hráč Horních Měcholup: Jiří Holík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Svoboda (ČAFC).