Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Brankář Motorletu Foferka: Dostat gól v první minutě? Horší by to bylo v poslední

30. září 2015 07:00 » Naposledy dostal Motorlet v derby na Aritmě tři branky a prohrál 0:3. Teď nastupoval do zápasu proti rozjetému soupeři, který byl druhý v tabulce. Bát se ale nemusel, i jeho forma stoupá. V utkání inkasoval z první akce, nakonec však v penaltách získal prémiový bod. „Kdybychom zvládli zápas lépe vzadu, mohlo to být ještě veselejší,“ posteskl si Tomáš Foferka, gólman Motorletu.

Horší vstup do derby jste si asi mít nemohli, co?
To je pravda, dostali jsme hodně brzy smolný gól. Byla to hned první minuta, takhle jsme si tedy začátek nepředstavovali… Bylo to samozřejmě nepříjemné.

Z tribuny to vypadalo všelijak, křičel jste, že míč máte a nakonec soupeř skóroval do prázdné branky. Jak to přesně bylo?
Je to tak, zařval jsem si já. Jenže se míč snažil odehrát obránce a trefil soupeře. Od něj se balon odrazil k dalšímu hráči Aritmy, který už dával gól.

Neříkal jste si, že vám to derby pěkně začíná. Naposledy jste dostali ve Vokovicích tři góly…
Nic příjemného to nebylo. Ale na druhou stranu je lepší, když takový gól dostanete na začátku, než když přijde třeba v poslední minutě. To pak nemáte vůbec čas na tu situaci reagovat. My jsme měli celý zápas na to, abychom s tím něco udělali.

Před půlí jste sice vyrovnali, ale pak se situace opakovala a Aritma po chybě v defenzivě opět vedla. To už vypadalo hůř, že?
Jejich hráč se dostal za naši obranu, šel na mě úplně sám. S tím se nedalo nic moc dělat.

Nakonec jste ale soupeře opět dotáhli. Věřil jste, že pak můžete vyhrát za tři body?
Určitě. Byla tam velká šance v 85. minutě. Zdeněk Koukal to tam měl sám naložené před gólmanem. On to ale nějak zázračně vyrazil. Škoda. Myslím ale, že kdybychom neudělali tolik chyb vzadu, tak jsme to utkání zvládli lépe.

Proti poslednímu derby, které jste tu odehráli, je to ale posun k lepšímu. Odvážíte si dva body za výhru v penaltovém rozstřelu.
To je pravda, no. (směje se)

Před penaltami fanoušci věřili, že je vychytáte. Co jste si říkal vy?
Nakonec jsem nemusel zlikvidovat ani jednu. (usměje se) Gólman soupeře trefil spojnici. Je obdivuhodné, jak to hráči dávali, že nakonec muselo všech jedenáct lidí jít kopat penaltu.

Brankář soupeře šel zahrávat až jako poslední, vy jste si troufl kopat už v desáté sérii. Věřil jste si?
My jsme takhle v týmu domluvení, já chodím na tu desátou a na poslední jde náš kapitán Jirka Machurka.