Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Bílý balet hrál derby v Satalicích, přijel bratr exligisty Verbíře i posila z Nizozemska

Bílý balet hrál derby v Satalicích, přijel bratr exligisty Verbíře i posila z Nizozemska

Bílý balet hrál derby v Satalicích, přijel bratr exligisty Verbíře i posila z Nizozemska

29. listopadu 2017 07:00 » Madridské derby v Praze? To není žert. Na hřišti v pražských Satalicích se o víkendu proháněli fotbalisté v dresech Cristiana Ronalda či Sergia Ramose. Samozřejmě, že si hvězdy Bílého baletu neodskočily do hlavního města, proti sobě hráli fanoušci Realu Madrid z Česka a Slovenska. „Chtěli jsme tak oslavit deset let našeho webu bilybalet.cz,“ říká Tomáš Podvín, jeden z hlavních pořadatelů akce, jinak hráč Újezdu Praha 4, který bojuje o postup do Pražská teplárenská přeboru.

Praha viděla už spoustu derby, takové ale ne. Sotva skončil soutěžní podzim, hned se vrhnete do pořádání takového zápasu. Jak vás to napadlo?
Jsme dlouhá léta fanoušky Realu Madrid, deset let děláme web a také se scházíme, jezdíme na utkání Realu do ciziny, je toho hodně. A teď nás napadlo zahrát si mezi sebou zápas. Jediný rozdíl proti normálnímu utkání byl, že se hrálo dvakrát třicet minut. Jinak to bylo deset na deset, oba týmy měly trenéra. Užili jsme si to.

Proč jste zvolili právě Satalice? 
Hledali jsme místo, kde bude možnost ubytování, k tomu tam bude dobré hřiště a stejně tak možnost si o klubu našeho srdce popovídat. No a pak jsme odpoledne ještě samozřejmě sledovali ligový zápas Realu a oslavili jeho výhru.

Co na tenhle vás počin říkali spoluhráči v Újezdu?
S kluky v Újezdu jsem to moc neřešil, i když vědí, že Realu Madrid fandím a nejsem tam jediný. Na zápas ovšem přijela hlavně stará parta, se kterou to táhneme delší dobu.

Nechtěl si přijít někdo z nich zahrát?
Původně měli dorazit Ondra Kantor a Kuba Běhounek, ale během sezony měli oba problémy se zraněními a ještě to není úplně ono, tak se šetřili. Jinak myslím, že si každý rád po sezoně na chvíli od fotbalu odpočine. I když já bych ještě hrál.

Víte, jestli v kabině Újezdu Praha 4 převažují fandové Realu či Barcelony?
Každého jsem se neptal, ale když se bavíme o fotbale, je nás převaha fanoušků Realu. Ačkoliv i u nás se najdou příznivci Barcelony, největším je asi Filip Sobota. Tak se občas hecujeme.

A co trenér Újezdu Jeřábek, nechtěl si to zkusit na lavičce Realu?
Myslím, že trenér je rád, že teď na chvíli na lavičku nemusí. Jinak ale fandí Realu!

Bral jste tenhle zápas jako tečku za vyvedeným podzimem?
Moc jsem to s tím nesrovnával, i když jsem samozřejmě sraz a zápas fanoušků organizoval tak, aby byl až po naší podzimní sezoně. Ale náš web BilyBalet.cz a jádro naší party má opravdu už velkou historii a vždy se rádi vidíme. Se sezonou v Újezdu mě to moc nenapadlo spojovat. I když obojí bylo super.

Jaká je vůbec v Újezdu spokojenost s podzimem?
Nemůžu se zbavit dojmu, že jsme měli mít ještě o nějaké body víc. Mrzí mě čerstvá prohra na Podolí, o které se toho napsalo již celkem dost a už to nemá cenu řešit. Hodně mě zpětně štve prohra na půdě Prahy 1999, ale tam se nám to vyloženě nesešlo. Musím říct, že jsem asi ještě nezažil podzim, ve kterém by měl náš tým takové problémy s marodkou. Vymlouvat se ale nechci, tým máme dost široký a kvalitní. Jinak každopádně pozitiva jednoznačně převažují. Jsme na postupové pozici, ztráta na Podolí není velká, nastříleli jsme jasně nejvíce gólů a fotbalem se bavíme. Já osobně jsem v klubu fakt šťastný a už se těším na jaro.

Na to si ještě chvíli budete muset počkat. Pojďme ještě k derby Realu Madrid. Když se sejdou dva rivalové, je jasné, kdo bude mít jaké dresy. Nechtěli hrát ale ve vašem utkání všichni v bílém?
Je pravda, že bílý dres z nás má každý, ale bylo i dost hráčů, co měli venkovní tmavou sadu, takže jsme to nějak zvládli.

Jste velkými fanoušky klubu plného hvězd. Kolik sedmiček Cristiana Ronalda bylo v Satalicích k vidění?
Musím říct, že zase tolik jich nebylo. Pár lidí má na triku svoje přezdívky, jinak jsme spíš parta, co uznává srdcaře jako je Ramos. No a nemohl chybět ani legendární Raúl. Úcta k legendám nám nechybí.

Zasáhly do utkání nějaké známé tváře?
Na sraz přijel poprvé Petr Verbíř, bratr někdejšího známého teplického fotbalisty Pavla Verbíře. Říkal, že Realu fandí třicet let. Jeho brácha drží palce Barceloně, tak vyprávěl, jak si každý půlrok dávají El Clásico.

V utkání nastoupíli fandové Bílého baletu z Čech i Slovenska. Vážně na tenhle zápas přijel někdo z ciziny, nebo to byli Slováci žijící v Česku?
Jeden slovenský fanda dokonce přiletěl z Holandska. On vždycky jezdil a teď mi do telefonu hlásil, že přiletí, což mě překvapilo. Až pak mi to vysvětlil, že začal pracovat v Amsterdamu a nechtěl si nechat tohle utkání ujít.

Zápas dvou jedenáctek Realu je zajímavý počin, nenapadlo vás ale třeba vyzvat nějaký fanclub Barcelony, nebo třeba fanoušky některého z pražských celků?
Upřímně jsem nad něčím takovým dlouho uvažoval, spíše než s fanoušky Barcelony jsme se bavili s fanklubem Valencie, který vede můj kamarád. Nakonec to ale vyšumělo, hlavně kvůli času. Když nad tím tak přemýšlím, může být něco lepšího, než plné hřiště dresů Realu?

Jste zapálení fandové Bílého baletu. Podnikáte i nějaké cesty na zápasy svých oblíbenců?
Když se hrálo nedaleko, tak jsme ve víc lidech vyrazili na zápas. Když třeba hrál přípravu v Berlíně proti Hertě, naposledy jsme byli na Lize mistrů, když hrál Real na Schalke. Jednou jsme dokonce vyrazili do Dortmundu - a to jsme ani neměli lístky. Ty nešly sehnat. Věděli jsme, že skončíme v baru, ale stejně jsme jeli. A odchytla nás u toho fanouškovská televize Dortmundu. Tehdy jsme je docela zaskočili, když jsme řekli, že jsme z Čech. Mysleli, že jsme ze Španělska.

René Machálek, sport.cz

Soutěže

Soutěže