Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Bezstarostná jízda na Zbraslavi

Bezstarostná jízda na Zbraslavi

19. června 2017 12:48 » Zbraslav v úplně posledním zápase sezony přivítala na svém trávníku Třeboradice, druhý tým tabulky. Oběma soupeřům už o nic nešlo a tak diváci viděli bezstarostný fotbal ozdobený celkem sedmi góly. Hosté už vedli 4:1 a nakonec se o výsledek strachovali až do závěrečného hvizdu.

Domácí začali proti favoritovi bez bázně a hany. Hned jejich první akce zaváněla gólem, ale spolupráce Trkovského se Štenglem skončila nevydařenou střelou Štengla.
V 10. minutě poslal Žižka přímý kop před branku Třeboradic, kde zůstal volný Konečný, ale trefil jen brankáře Bartalského.

Útočné choutky domácích uťala 13. minuta. Kudrnovu nedůraznou malou domů znásobil nepřesným odkopem brankář Činovec. Poslal míč přímo k nohám staršího z Jandů a ten bez rozpaků poslal míč do opuštěné branky. Za čtyři minuty si oba Jandové vyměnili míč a tentokrát ten mladší vypálil z hranice vápna přesně k levé tyči - 0:2.

Hosté mohli přidat další góly, ale nepřidali. Po Pechačově centru hlavičkoval jen do tyče Farkaš a odražený míč se prokutálel přes celou branku, aniž se jej někdo pokusil dorazit. Ve 43. minutě nezkrotil míč Konečný a Jedlička upaloval sám na Činovce, prostřelit jej však nedokázal.

Do druhé půle vyslal domácí kouč Vnouček uzdravujícího se Sýkoru a ten po pěti minutách pobytu na hřišti zápas zdramatizoval. V rozehrávce chyboval Todt, a Sýkora měl cestu k brance otevřenou a s přehledem překonal Bartalského.

V 56. minutě mohlo být vyrovnáno. Tentokrát před Sýkorou zasáhl skvěle Bartalský. A tak přišel gól na druhé straně. Zaváhání Kudrny využil Jedlička, vlétl do vápna, ale Činovec parádním zákrokem stačil jeho střelu vyrazit na roh. Po něm však domácí obrana zaspala a úplně volný Červenka zvýšil hlavou na 1:3.

Zajímavý moment přinesla 61. minuta. Po přiťuknutí Pyszného se od půlky řítil sám na branku Sýkora
a Todt jej zastavil faulem. Sudí Tereba ukázal na penaltu a Todt viděl žlutou kartu. Po konzultaci se svým asistentem však hlavní arbitr svůj verdikt opravil. K zákroku totiž došlo ještě před šestnáctkou a tak byla penalta odvolána a žlutá karta pro Todta se proměnila na červenou.

Z přímého kopu střílel Sýkora jen do zdi. Pak selhal v šanci Kudrna a Sýkora hlavičkoval nad branku.
Po přihrávce Vodičky nedokázal Bartalského překonat Pyszny.

A přišla další chyba domácí defenzívy. Janda II lehce obral o míč Kudrnu a sám proti Činovcovi přesným lobem zvýšil na 1:4. To ale ještě pořád nebylo všechno. V 78. minutě Sýkora ve vápně přetlačil v souboji
o míč Čápa a předložil jej Pysznému před branku a rázem to bylo 2:4. Když za tři minuty Bartalský neudržel centr Kocourka, opět Pyszny dotlačil míč do sítě hostů potřetí.

Domácí se hnali za remízou, ale srovnat výsledek už se jim nepodařilo. Pozitivem pro oba trenéry bylo další střídání. Po dlouhodobém zranění se dostal na straně domácích na hřiště Sedláček a na straně hostů Viktorin.

Zbraslav - Třeboradice 3:4 (0:2)
Branky: 50. Sýkora, 78. a 81. Pyszny - 17. a 74. Janda II, 13. Janda I, 59. Červenka. ŽK: 66. Žižka,
90+2. Šimoníček - 88. Farkaš. ČK: 62. Todt. Rozhodčí: Tereba - Kalcovský, Les. Diváků: 80.
Zbraslav: Činovec - Souček, Kudrna, Žižka, Konečný - Vodička, Šimoníček, Čumpelík (76. Sedláček), Trkovský (60. Pyszny) - Kocourek, Štengl (46. Sýkora). Trenér: Martin Vnouček.
Třeboradice: Bartalský - Hruška, Červenka, Todt, Richter - Čáp - Pechač (77. Viktorin), Janda I, Janda II, Farkaš - Jedlička (77. Horejš). Trenér: Jiří Tesař.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav): „Dnešní zápas jsme si dali vlastně góly sami po hrubých chybách. Kvalita soupeře je úplně někde jinde než naše. Jak po technické stránce, tak v rychlosti. Soupeř vyhrál zaslouženě. Já jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil, že se po dlouhém zranění vrátil Ondra Sedláček a Sváťa Sýkora potvrdil svou kvalitu. Jeden gól dal a další dva připravil. Do další sezony je pozitivní, že se kluci uzdravili
a že budeme silnější a budeme lépe konkurovat takovým mužstvům, jako jsou právě Třeboradice. Nezklamali ani mladí kluci z dorostu, tam je obrovský potenciál, když budou na sobě pracovat a ukážou,
že do mužstva patří.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Byl to zápas, který se hrál jenom o body. Byli jsme zklamaní, že jsme v přeboru nedokázali zvítězit a skončili jsme na hezkém druhém místě. Máme 73 bodů a to v minulosti na první místo, možná dvanáct let zpátky stačilo. Tentokrát bohužel ne. Jinak zápas pohodový, který jsme si zdramatizovali zbytečným vyloučením a chybama v obraně, když jsme soupeře vrátili do hry. Vyhráli jsme ale zaslouženě, byli jsme lepším mužstvem.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Michael Žižka.
Nejlepší hráč Třeboradic: Petr Janda II.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Červenka (Třeboradice).