Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Ať mi na góly přihrávají klidně protihráči, směje se Černý

Ať mi na góly přihrávají klidně protihráči, směje se Černý

Ať mi na góly přihrávají klidně protihráči, směje se Černý

17. dubna 2018 09:00 » Útočník Vyšehradu Daniel Černý si užil v dubnu fotbalové Vánoce. Gólman Litoměřicka mu totiž o víkendu dvěma chybami umožnil vstřelení dvou gólů. Vyšehrad v třetiligovém duelu triumfoval 4:1. „Byly to jeho chyby, byly to pro mě takové dárky,“ směje se mladý střelec, který je odchovancem Plzně, ale do hlavního města přišel na hostování z druholigové Příbrami. Černý věří, že když bude dávat góly, tak dostane šanci ve vyšší soutěži.

Výsledek s Litoměřickem vypadá jednoznačně, ale výhra 4:1 stála hodně sil, že?
Jasné to na hřišti teda určitě nebylo. Výsledkově tedy asi jo, ale hrou vůbec. Dali jsme dva rychlé góly a pak jsme přestali hrát. Oni udělali dvě střídání, dali do hry vysokého Kacafírka, všechno to dávali na něj, on to prodlužoval a bylo z toho hodně těžké utkání.

Říkáte, dali jsme dva góly. Přesnější by bylo, že jste je vstřelil vy. Tenhle parádní start vás musel nakopnout. Hodně vám špatnou rozehrávkou pomohl i gólman soupeře, že?
Byly to od něj takové dárky. Brankář mi daroval dva góly. Byl bych rád, aby to takhle bylo pořád. Nemusím dostávat přihrávky od spoluhráčů. Když mi budou nahrávat soupeři, úplně mi to bude stačit. (směje se) Budu spokojený.

Poprvé vám přihrál nohou. Vypadalo to, že jste podobnou věc čekal, nebo to byla náhoda?
Nějak to brankář Litoměřicka blbě trefil. Zase se ukázalo, že umělka je něco jiného než normální tráva. Ale já to jen zkusil a šel mezi jejich bránící hráče. A vyšlo to, že jsem to pak mohl dávat do prázdné branky.

Za chvíli vám gólman špatným výhozem nabídl druhou trefu. Byl jste překvapený, že míč letí zase k vám?
Byla to další chyba brankáře. Soustředil jsem se jen na to, abych ho přehodil a trefil branku. Naštěstí se to povedlo.

Chvíli před poločasem jste dokonce mohl dát hattrick. Tam vám brankář ránu chytil. Třetí gól by asi zápas definitivně zlomil.
To měl být jasný gól a zápas by byl úplně v klidu. Trestuhodně jsem to zazdil. Trefil jsem to blbě, ta střela šla do něj, ale to mě neomlouvá. To měl být gól na 3:0, vím to sám.

Jste tedy spokojený s dvěma góly, nebo vás mrzí, že tam nepadl ten třetí?
Jsem určitě spokojený s tím, že jsme vyhráli. A jsem rád za dva góly, i když vím, že mohly být tři. To, že se vyhrálo, je důležitější.

V poločase vás trenér nabádal k opatrnosti, že soupeř zápas ještě nevzdal. Ale na hřišti vás pak Litoměřicko dostalo pod tlak. Co se s Vyšehradem stalo?
Už několikrát jsem v minulosti slyšel, že vedení 2:0 je nejhorší možný výsledek. A my jsme dostali gól a začali se k nám tlačit. Chtěli s tím něco udělat. Tohle vítězství stálo hodně sil, ale jsme za něj moc rádi. Ubojovali jsme to.

Těch šancí soupeře bylo ale nějak moc...
To tedy bylo, podržel nás i brankář. Hrou to z naší strany nebylo dobré. My to víme.

Opět se ale ukázalo, že Vyšehrad doma zápasy umí zvládnout, ale jakmile vyjede ven, tak výsledkově propadá. V klubu jste od zimy, už jste přišel na to, co za tím je?
Třeba v Převýšově jsme měli spoustu šancí a nedali jsme je. První velkou šanci jsme měli i ve Štěchovicích, ale zase jsme nedali gól. Pak sami inkasujeme a už se to s námi veze. Už to pak nejsme my. Doma je to možná tou umělkou.

Vám se na jaře docela daří. Přitom jste začínal hrát s maskou po zranění na tváři a byl náhradníkem. Jakmile jste ji odhodil, zdá se, že šly vaše výk
ony nahoru. Cítíte rozdíl?
Byl jsem rád, že už můžu hrát bez ní. Neviděl jsem s tím úplně nejlépe, nebylo to ono. Už je všechno v pořádku a nebojím se ani chodit do soubojů. Je to dobrý.

Stoper Václavek byl na podzim hráčem Litoměřicka. Slíbil týmu nějakou odměnu za výhru nad bývalým klubem?
Neřekl nic, ale já už jsem mu to na hřišti říkal, když jsme dali gól na 4:1, že by mělo přijít nějaké občerstvení. Snad něco dá, třeba sekanou.

Stíháte sledovat, jak si vede Příbram, z níž jste do ČFL přišel?
Jo, jo. Jsem pořád hráčem Příbrami, tady jsem jen půl roku na hostování. Byl jsem hráčem Plzně, ale tam mi končila smlouva, tak jsme se dohodli v Příbrami a teď jsem na Vyšehradě. Příbram mi dělá radost. Co jsem stihl přímo sledovat, tak se na to i dobře kouká.

Plzeň, Příbram. To jsou týmy, které jsou ve svých ligách ve špičce tabulky...
No, Plzni se teď zrovna moc nedaří. K ní se ani nechci nějak moc vyjadřovat. Jsem samozřejmě Plzeňák, přeju jim za ten podzim, aby titul získali, ale teď jim to nejde. Snad to zlomí.

Z Vyšehradu už pár hráčů do nejvyšší soutěže poskočilo. Máte to v hlavě?
Uvidíme, vím o tom, že se to pár klukům povedlo a do ligy se odsud dostali. Teď se musím soustředit na to, abych hrál dobře a nastřílel za Vyšehrad co nejvíc gólů. Musím hrát dobře i pro tým a uvidíme, jak to dopadne.

René Machálek

Na fotogalerii ze zápasu Vyšehrad - Litoměřicko od Jiřího Ipsera se podívejte ZDE

Soutěže

Soutěže