Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Ani výstavní střela Fitzela Čafce body nepřinesla

Ani výstavní střela Fitzela Čafce body nepřinesla

Ani výstavní střela Fitzela Čafce body nepřinesla

27. srpna 2017 13:44 » Když v 9. minutě domácí Fitzel výstavní ranou nasměroval míč do šibenic, vypadalo to, že je Čafka na dobré cestě k tříbodovému zisku. Za minutu však přišlo laciné vyrovnání hostů a nakonec bylo všechno jinak. Zbraslav po přestávce přežila velký tlak domácích, který uťala druhou brankou z brejku a do konce zápasu domácím naložila k sobotnímu obědu ještě dva gólové kousky.

V 8. minutě pronikl po pravé straně domácí Nováček, jeho centr na vápně přiklepl Micka Fitzelovi, s jeho střelou si Činovec poradil. Za minutu si to Fitzel zopakoval a tentokrát trefil parádně levý horní roh branky
a Činovec plachtil vzduchem marně - 1:0.

Domácí se asi ještě tetelili štěstím a zapomněli bránit. Na vysoký míč do vápna si vyběhl brankář Herman, lacino prohrál souboj se Svobodou a míč z jeho hlavy obloučkem zapadl pod břevno opuštěné domácí branky. A začínalo se znova.

Do poločasu už žádný další gól nepadl, ikdyž několik náznaků šancí se objevilo na obou stranách.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji domácí a čtvrthodinu svírali Zbraslav na její polovině. Dvakrát hasil požár Žižka a dvakrát bez úhony hosté přestáli rohové kopy domácích. Lukášovu pohotovou střelu lapil pozorný Činovec. V 54. minutě dlouhým pasem přetáhl míč zleva doprava Kaliba, našel rozeběhnutého Nováčka, ale Micka jeho centr mezi tyče hlavou neusměrnil.

A přišel šok pro domácí. Začala 61. minuta, když se Konečný na pravé straně prosadil přes Nagyho, jeho střílený centr Hašek ještě pořádně netrefil, ale šťastně posunul míč k úplně volnému Kocourkovi a ten svůj teprve pětiminutový pobyt na hřišti proměnil v přesnou dorážku a poslal Zbraslav do vedení.

Za pět minut rozehrál z levé strany rohový kop Sedláček, domácí zapomněli na zadní tyči Jandu a ten hlavou poslal míč do domácí branky potřetí.

Hra ČAFC se úplně zhroutila a nepomohlo ani střídání Chvátala. Ten se sice dvakrát dostal k náznaku šance, ale skórem pohnout nedokázal. To se naopak povedlo počtvrté hostům. V 83. minutě se středem domácí obrany prohnal Janda, kličkou se zbavil vybíhajícího Hermana a do prázdné branky pečetil výhru Zbraslavi. V závěru ještě hostující Mandlík dvakrát nezvládl koncovku přečíslení tři na jednoho. To však nemuselo svěřence trenéra Vnoučka mrzet, tři body se stěhovaly na Zbraslav.

ČAFC - Zbraslav 1:4 (1:1)
Branky: 9. Fitzel - 10. Svoboda, 61. Kocourek, 66. Hašek, 83. Janda. ŽK: 55. Žižka, 69. Svoboda (oba Zbraslav). Rozhodčí: Zelený - Nykl, Bočok. Diváků: 50.
ČAFC: Herman - Nováček (79. Marek), Janek, Nagy, T. Kaliba - Mašek (73. Chvátal), Fizel, Bláža, Lukáš
(74. Zahradník) - Mašlej, Micka. Trenér: Zdeněk Herink.
Zbraslav: Činovec - Souček, Kudrna, Žižka, Trkovský (56. Kocourek) - Svoboda, Sedláček, Čumpelík
(73. Vodička), Janda (89. Pyszny) - Hašek (90. Štengl), Konečný (84. Mandlík). Trenér Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink (ČAFC): „Dnes jsem obrovsky zklamaný. Po těch výkonech v prvních dvou zápasech jsem věřil, že bychom toto utkání mohli zvládnout. Do té doby, než jsme dostali druhý gól, jsme soupeře dostali pod tlak, vypracovali jsme si tam nějaké možnosti. Bohužel jsme dostali hloupý gól na 2:1 a pak ještě hloupější na 3:1 a bylo po zápase. Jsem zklamaný z výkonu, jsem zklamaný z předvedené hry. Nechápu,
co jsme tady dneska dokázali předvést. Výkon bez nasazení, bez agresivity, aktivity. Tohle když do zápasu nedáme, tak prohrajeme s každým soupeřem, s kterým se utkáme.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Konečně se nám podařilo uhrát tři body a dokonce venku na Čafce, kde se nám dlouhodbě nedaří. Oproti minulému týdnu jsme proměňovali šance, do kterých jsme se dostávali. Dobře jsme bránili, byli jsme důraznější. Čafka nás za stavu 1:1 zatlačila a nám se zrovna v této situaci podařilo vstřelit gól z brejku. Z dalších brejkových situací jsme přidali další dva góly a to rozhodlo.”

Nejlepší hráč ČAFC: nikdo.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Jakub Janda.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hašek (Zbraslav).

Lubor Mírek

Soutěže

Soutěže