Facebook YouTube
PFS »  Zpravodajství »  Ani nevím, kolik mám gólů, usmívá se střelec Motorletu B Majerčin

Ani nevím, kolik mám gólů, usmívá se střelec Motorletu B Majerčin

Ani nevím, kolik mám gólů, usmívá se střelec Motorletu B Majerčin

18. listopadu 2011 20:45 » V přeboru se možná rodí nová střelecká hvězda. V nejvyšší pražské soutěži v posledních týdnech řádí Jakub Majerčin (na fotografii v červeném). Kapitán Motorletu B dal v posledních čtyřech kolech 9 gólů, naposledy se ve čtvrtek trefil třikrát při výhře 4:2 na hřišti Hájů a už je s 11 trefami na děleném druhém místě mezi kanonýry. „Být nejlepší střelec přeboru? To je hodně daleko,“ říká skromně 24letý Majerčin.

Střílení gólů ve vašem podání vypadá hodně lehce. Proti Hájům jste si v zakončení počínal dost suverénně. Jak jste viděl všechny gólové situace?
První gól byl šťastný, protože jsem odražený míč trefil pravou nohou z vápna, ač jsem levák. U druhého jsem byl rychleji u balonu než gólman, pak jsem šel sám na bránu, to bylo v pohodě. Teď dávám góly, jsem v zakončení jistější, mám sebevědomí, s ním je to jednodušší (usměje se).

Daří se vám, i celému týmu. V posledních osmi zápasech jste sedmkrát vyhráli a jednou remizovali...
Hrajeme jako tým super, dáváme si to, mančaft si sednul, fotbal mě teď fakt baví. Jen je škoda, že končí podzim, máme dobře našlápnuto.

Vy osobně taky, ne? Dáváte si nějaké gólové mety?
Ne, vůbec, střílí mi to, což je výborné, ale mety nemám.

Dal jste už 11 gólů...
(Vstoupí do řeči) Já ani nevím, kolik mám gólů. Nesleduju to, chodím hrát fotbal po práci, abych se odreagoval. Ale 11 gólů, to není špatné. Nejvíc jsem dal v přeboru za sezonu asi deset gólů, takže tohle už je takový nadstandard.

A to není ani půlka sezony. Pomýšlíte na korunu pro nejlepšího střelce?
Bavit se o tom je předčasné. Zatím je to dobrá sezona. Uvidíme, jak to půjde dál.

Nepřemýšlíte o tom, že byste mohl střílet góly i v divizním áčku Motorletu?
To je otázka pro trenéry. Já už si za áčko Motorletu dřív zahrál. Šance asi je, kádr je vyrovnaný, dařilo se Marinu Glasnovičovi a hraje tam, teď se daří i mně, je to o aktuální formě. Určitě by mě lákalo zahrát si za áčko divizi. Kdybych tu možnost dostal, proč ne.

Nebylo by vám líto opustit rozjetý B-tým? Jste teď jeho tahoun a kapitán.
Kapitán jsem spíš podle věku, jsem v béčku jeden z nejstarších, navíc tady kopu už od 11 let. Neřekl bych, že jsem vůdčí osobnost, šlape nám to jako celku, jsme dobrá parta.

Kam to můžete v tomhle ročníku přeboru dotáhnout?
Podzim u nás vždycky bývá hezký, jaro pak slabší. Bylo by pěkné skočit do pátého místa.Majerčin očima trenéra Jaroslava Šturmy
„Jsem rád, že se Jakub Majerčin chytil střelecky, je to velmi dobrý hráč, bohužel má problémy s hodně nevyrovnanými výkony. Jeden zápas je výborný, dá třeba hattrick, v dalším utkání ale dokáže zahrát hrozně. Teď je v pohodě, i díky mužstvu, kluci mu připravují šance, on je proměňuje. Dřív tu práci týmu zúročoval Marin Glasnovič, teď on. Od toho tam taky útočníci jsou. Možná nastane situace, že Majerčin nastoupí už v sobotu proti Blšanům za áčko. Od toho jsme najeli na model společných tréninků, abychom měli všechny kluky pod kontrolou. Soudržnost A i B týmu je větší. Když bude hrát takhle, šance pro něj přijde.“

 

Radim Trusina

Soutěže

Soutěže